Se afișează postările cu eticheta klaus iohannis horror. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta klaus iohannis horror. Afișați toate postările

marți, 8 septembrie 2015

mogulul nostru, emanînd excelenţă, curaj şi viziune, la vârf, e mai ubicuu decît mogulii lor

aseara, tocmai bine ajuns acasa, chiar inainte sa intreprind acele actziuni rutiniere ce tzin de igiena personala si de alimentare a matzului cu ceva crapelnitza, am avut ocazia sa'i vad, in premiera (be unu nu emite in HD), si in toata splendoarea, chelia ireal de lucioasa a domnului mircea marian, care tocmai se aburca peste capetele ziarijdilor strinsi intr'o sala a palatului cotroceni pentru a asista la conferintza de presa a presedintelui klaus iohannis-balton.


nu m'a mirat prezentza lui mircea marian la conferintza de presa a unui personaj pe care il injura cu fiecare ocazie, pentru vacantze, baltoane si rochiile nevestei, ca doar il vazusem si pe mircea badea la cele ale presedintelui traian basescu.

daca mircea badea venea pornit pe scandal, si primea tot cam pentru ce venise, mircea marian, fiintza mai curind tragica, n'a reusit sa'l enerveze suficient pe ficusul iohannis, desi parea la fel de hotarit precum era mircea badea pe vremuri.

a incercat sa'l aghetze pe "(i)oha" cu salariul nesimtzit pe care si l'a tras si cu pensiile pentru apevisti, la fel de nesimtzite, pe care gheneralul izmana si iresponsabilul vesel au reusit sa le impuna, fara impotrivirea aparenta a mutalaului.

acuma, eu stiu ca domnului mircea marian si actualului lui patron, nici macar din umbra, domnului traian basescu, le'ar fi convenit ca mutalaului sa i se urce in cap apevisti, pentru un mandat linistit, in continuare, dar - ce sa vezi? - au avut ghinion.

ghinion!

ba al nostru'i mai frumos!

cu toata exasperarea tot mai multor cetatzeni "de toata isprava" (avem mai jos exemplul haiosului petreanu), mediocrul profesor de fizica, reuseste, pas cu pas, ca in anostul lui mandat sa faca nu stiu ce pase supercalifragilistice, astfel incit, altzi cetatzeni, care pina de curind aveau imunitatea sporita pe cale artificioasa, pe timpul precedentelor gubernari, dau de dracu, prin trimisii lui pe pamint, bashchetbalista DNA si posesorul de doctorat, obtzinut supt supervizarea ghenerarului profesor univ. doctor izmana, de la SRI.

Ca să vorbesc pe limba fostului profesor de fizică de la Sibiu, preşedintele Iohannis este de o suficienţă vecină cu mediocritatea – din păcate, exact când ţara are mai multă nevoie de excelenţă, curaj şi viziune la vârf.

evident lipsit de curaj si viziune, suficientul siesi iohannis o fi facut si el pactul cu diavolii, dar macar o fi schimbat echipa de tineret-rezerve care poate fi cercetata penal, lasindu'l pe precedentul , cit l'o mai lasa, sa'si manifesteze excelentza si ubicuitatea pe platourile televiziunii la care pare actzionar exclusiv, unde apare aproape zilnic, spre deosebire de altzi moguli, care si pe vremea cind erau liberi erau ceva mai parcimoniosi cu aparitziile pe ecranele propriilor posturi.

slugile's la fel.

p.s.

'tzmortii ma'ti, domnule corneliu!

miercuri, 7 ianuarie 2015

înainte de a fi expulzat, spre unde a întzărcat Mutu Iapa, cu un picior spate gios, Aşa Zisul și Abuziv Denumitul Preşedinte al României, nemtzălăul fascisto-fenechist, mut și legionar, Klaus Iohannis, încearcă și el să vorbește la Adevărul Live




dacă lu' băselu' i'au trebuit cîteva luni bune din primul mandat pentru a'și face rost de cîtziva maniaci anti-el însuși, lu' iohannis deja ii e plin podu' cu anti-iohanniști, dovedind că, măcar din punctu' ăsta de vedere, e mult superior predecesorului!

pai, da, pretinii, sau fostii mei pretini, basisti, ar cam fi cazu' sa se calmeze, sa ia ceva de cal mare, carevasazica, pentru ca idolu' lor, fost, de nevoe, si al meu, a fost intrecut, la mare distantza, de actualu' uzurpator ilegitim si fascisto-legionar al tronului maiestatzii sale, chiorul intiiul.

jalea este mare printre cei mai mari suporteri ai eliberarii varanului, basisto-udristo-pontisto-macovisti, carele i'au tzinut pumii  in taina astuia, ca sa mai aiva inc'un front de atac, pe flancuri, impotriva mutalaului neamtz, ca din fleacuri ca perdelele madamii niculescu stan si bran au facut bitch, care mai si pocneste pina'n zioa de azi.

daca jac cristoa este el insusi, locul raposatului octavian paler a fost luat de tapalaga+pora=love si altzi sute, mii, ca frunza si ca iarba, doar locul lui adrian severin, cu al sau diktator de origini tatare nu stiu cine o sa'l ee (intre timp am vazut ca locul lui adrian severin a fost luat, in urma unei scurte lupte intestine, de catre dragos paul patlagica+vadimir tismaneanu=lovele).


nemtzalaul mut sta pe un teren cam nesigur
si cu valiza la gara, gata facuta

miercuri, 31 decembrie 2014

evreica din pleșcoi


  

daca, intimplator, domnul Petre hM. Iancu ar fi demis, peste noapte, din functzia de redactor la saitul fostei sectzii in limba romana a deutsche welle, din cauza evidentii sale angajari politice, in timpul cind presedinte al romaniei este neamtzul iohannis, ce mai mare dovada de antisemitism mai vretzi? asta e motiv, clar, de suspendare!    








se vede ca finantza marii doamne din plescoi a politicii romunesti nu se sfieste sa finantzeze insasi marea miscare sionista mondiala, care, stim totzi, cind e vorba de bani, nu face nazuri, oricitzi altzii ar avea.



LA MULTZI A.N.I.!

luni, 29 decembrie 2014

noi amatori care vor sa'l treacă pe domnul președinte iohannis strada

hai ca s'a mai trezit unu care sa'i dee sfaturi binevoitoare, si gratis, domnului presedinte iohannis, cel care pare deja, si tot mai mult, daca tzinem seama de circumstantze si de diversi circumcisi, drept un presedinte ideal pentru alte coordonate geografice.




     Klaus Iohannis dă un interviu la Turnul Sfatului și, deocamdată, singura știre de acolo este că îi reproșează lui Băsescu că nu și-a ridicat titlul de cetățean de onoare acordat de CL Sibiu. Jeez! Eu nu vreau nici să fiu avocatul lui Băsescu, nici să latru prin gard la Iohannis, căruia chiar îi doresc succes, dar, prietene, astea sunt problemele tale? Niște răfuieli tardive și meschine cu Băsescu? Măcar să fi avut un reproș major, gen: „Eu voi avea proceduri mai bune decât TB și voi pune la DIICOT un personaj care să nu ajungă la DNA după 18 luni”. Au trecut peste șase săptămâni de la câștigarea alegerilor - poate e puțin, poate e mult - și nu vedem care este proiectul PNL și al lui Iohannis. Fiecare zi în care continuă declarațiile astea de amatori șocați că s-au instalat la Cotroceni și care deocamdată nu știu cum să-și împartă camerele din palat sau ce culoare să aibă draperiile este o zi în care PSD se consolidează și își pregătește revenirea.

    Noutăţi



    am uitat prea usor ca, la 8 august 2014, octavian bjoza a exprimat solidaritatea afdpr cu dan voiculescu, cel care tocmai fusese condamnat pentru coruptie. trec peste gestul grețos si cred tot mai puternic ca asistam la cabala unui grup care vrea sa il impinga pe iohannis in bratele antenei 3. andrei muraru, creația lui relu fenechiu, abonat al antenelor, l-a impins pe bjoza la decorare anticipand reactia "ciomagarilor basisti" (tismaneanu, narcisa iorga, eu), urmand ca antenele sa isi dovedeasca utilitatea si sara in apararea lui iohannis. nu vreau insa sa il apar pe iohannis: este problema lui ca si-a adus câțiva smenari la cotroceni si este problema lui daca se lasa manipulat si târât in bratele lui gâdea.

numai bine ca sa'i ofere munitzie sectei duduchii si'a patronului 'mnea'ei spir'tual, care atit asteapta, ca iohannis "sa se compromita", din ou, daca mai era nevoe, prin cel mai mic eventual gest reparatoriu pe adresa bietului paul goma, batrin si bolnav, care daca n'ar fi tata de copil evreu, cu pedigree in regula (nevasta lui goma, stim totzi, e evreica), mai ca i'am ierta excesele evident antisemite din ultima perioada a vietzii si creatziei.

n'au indraznit asta nici unul din presedintzii nostri cu ochii ca cafeaoa, n'a indraznit el nici inconstient de curajosul basescu, asa ca n'o sa indrazneasca nici papa iohannis.

in alta ordine de idee, e induiosator sa'i vezi pe focosii anti-iohannisti, dintre care de jac cristoa si mircea marian nu ma pot despartzi decit rizind tzinindu'ma de pintec, cum depling ei luarea in arenda a iohannismului de catre antena trei.

nu stiu daca se intimpla asa, ca nu ma uit nici daca de asta ar depinde viatza si bunastarea mea, dar eu vad cum se chinue gasca ramasa pe metereze a domnului fost diktator si'a duduchii lui sosii sa'l impinga pe neamtz in directzia alora, ca sa aiva si mai multe argumente sa'l injure dup'aia.

aseara inexorina, pe care o suport doar in secventze homeopatice, de citeva secunde bucata, ajungind s'o egaleze pe dana grecu in privintza asta, ii numara geamurile la birou lui iohannis, ca sa vaza lumea ca minte ca un pork cind zice ca nu s'a mutat in biroul lui basescu pentru ca e prea intunecat.

si eu care credeam ca nu s'a mutat acolo pentru ca e fostul birou al unuia din cei mai mari capi ai mafiei, ne dat in vileag, inca, decit pentru cunoscatori si "consumatori"!

klaus iohannis este impins, contra vointzii sale 
 (sau din contra),
ca s'apuce calea sa devie
(sau sa devieze)
unul dintre cei care o mamelesc pe florina cercel
in studiourile antenii trei, 
in direct si la ore de maxima audientza



iote'l si pe morocanosul de cetepescu, pe care, cărindu'i in creere si pe ceilaltzi sase pitici din dotare, l'a cuprins lehamitea, de data asta cit poate el de "liric", fatza de lipsa de andrenalina a neantului moldo-vlaho-tedesc

Gândul de an ce-i bate tac şi ticul
Călcând români pe coadă, Ponta dete chix
Iohannis birui binefăcând nimicul
Dar un nimic nemţesc, monumentalul nix
Cristian Tudor Popescu este senior editor al ziarului Gândul