Se afișează postările cu eticheta nastase nastase nastase nastase nastase nastase nastase nastase. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta nastase nastase nastase nastase nastase nastase nastase nastase. Afișați toate postările

marți, 5 octombrie 2010

nu e de ris !

Adrian Nastase a fost desemnat raportor pentru romi al Adunarii Parlamentare a Consiliului Europei

de Red. Stiri HotNews.ro
Marţi, 5 octombrie 2010, 13:32 Actualitate | Esenţial

Presedintele Consiliului National al PSD, fostul premier Adrian Nastase, a fost desemnat marti de Comisia Juridica a Adunarii Parlamentare a Consiliului Europei (APCE) raportor pentru problema romilor, pentru dezbaterea de urgenta ce va avea loc, joi, in plenul forului legislativ de la Strasbourg, anunta Agerpres.

"In cadrul sesiunii de toamna a APCE, de la Strasbourg, s-a decis dezbaterea de urgenta a problemei romilor, pe fondul cresterii numarului de discursuri din partea unor tari care invoca securitatea nationala si, de aici, cazul populatiei rome. In acest sens, am fost desemnat astazi, in cadrul Comisiei juridice a APCE, raportor din partea Comisiei juridice a APCE pe aceasta problema", a declarat pentru AGERPRES Adrian Nastase.

joi, 26 august 2010

si, inca, daca lomania arata asa de rau cu presiuni de la UE...


cum ar arata fara ?



intrebare retorica adresata unor eurosceptici incorigibili (gen riddick !), legata si de reactzia unora ca a nastase la modificarile recente din domeniu' juridic.

chiar dac' or sa fie si astea tot frecare de vint

===============================

si, iarasi nu, n'o sa'l bag ni-cio-data in blogroll pe nastase
sau pe udrea
sau pe boc
sau pe oltean (pdl), vozganian, cristian dumitrescu (sau cam asa ceva - senatoru' meu !), ion iliescu, dupa care, dupa o lunga pauza...........







................urmeaza etc !