Se afișează postările cu eticheta congo. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta congo. Afișați toate postările

miercuri, 13 iulie 2011

musca la cîcat:
cum vor catzavencii
"sa'l ejaculeze", din nou,
pă năstase

ca sa nu ramiie si anu' ista repetentzi la capitolu' deont-ol-ol-ol-ogiei impartzialitatzii romunesti a-partinice, eventual ca sa'i "agatze", iarasi, pa gugustiucii (p'aia ce le'au mai ramas ceva "pene" portocualii) ce s'ar fi'ndoit de integritatea rozetelor lu' buscu si compania dupa episoadele luatului cu hidrantu' p'in batista, catzavencii l'au insarcinat pa ezo(e)tericu' informator de renume maramuresan ivanciuc-tcaciuc sa dezgroape recuzita hard, cu biciusca si accesorii de piele "ntoarsa", a "alteritatzii" lu' bombo, pentru care eram noi in stare sa plecam, cindva, in congo.

ei bine, nu!

nici macar pentru asta nu voi cumpara "catzavencii"

luni, 24 ianuarie 2011

doamne feri! plus "recuzare"...

"multzamita" lu' marius oprea, precum si remarcii lui foarte plastice desp'e noa 'mpreunare antonescu, devenit antenescu p'in casatorie, si felics voiculescu, am parte de zeci de accesari 'ntimplatoare ce cauta, de fapt, detalii asupra unei traume fiziologice teribile.
le declar nule!
fara vreo legatura cu asta, profit de ocazie pentru a ma recuza de la orice manopera electiva in legatura cu asa zisa mea nominalizare, de catre neste persoane absolut stimabile, si chiar "dragutze", indiferent ca's situate de o anumita parte a spectrului poulitic, la un fel de concurs a carui jurizare cade incluziv "in sarcina" fostului "EL INSUSI" adrian nastase, zis si bombo (nu ca m'ar paste f'un pericol!).
si p'astea le declar tot nule...