Se afișează postările cu eticheta mircea sandu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta mircea sandu. Afișați toate postările

vineri, 26 octombrie 2012

sugestie

pentru ca nu s'a 'nchis definitiff momentu' astral al racolarilor prodigioase de catre usele (ca in romunia dreapta - da' cam strimba - nici nu s'a deschis. long live monika!), propun ca sa fie avuta in vedere si persoana lu' mircea sandu, numit si "nashu" de catre cercurile in care inca se mai 'nvirte roata, pentru a se reusi, in felu' acesta, sa fie imbunatatzita si reincalzita ciorbea relatziilor cu forurile evropenesti care sta cam sleita de la tentativa de demitere a diktatorelui.

nu vad de ce blatter si platini ar fi mai prejos decit barroso si reding...


in felu' asta poate'i mai dam o sansa popo'ului asta amarit si stelist pina'n maduva oaselor ca sa poatza, peste citziva ani, sa'si proslaveasca ayatollachu



ps:


imi iau vorba proasta 'napoi: "dreapta" recupereaza vertiginos prin cooptarea saltelelor relaxa in aliantza!

o sa le fie moale...

vineri, 16 martie 2012

SALUTAR!

consider ca e "salvatoare"  initziativa celor de la nu mai stiu care ziar "cu tzîtze", zise si "de sport", de organizare a unui concurs de texte "de pus pe bannere" virtuale, care oricum nu pot fi afisate nicării, "datorita" diktaturii instaurate pe stadioanele patriii de cuplu'  "nashu" mircea sandu& mitica dragomir "corleone".

asadar, cineva, nu stiu cine, a venit cu ideea unica "mitica la primarie", pe care nu intirzii sa i'o semnalez duduchii, care e in cautare disperata de catindat pentru primaria a' mare, asta pina ce ireparabilu' desemnarii f'unui prigoana sau piedone nu se va produce.


corleone ar intruni celor mai multe dintre criteriile pe care, se pare, organizatzia de bucuresti a pedele le are in vedere pentru a scapa cu fatza  curata din aceasta grea incercare.

in primu' rind, ar reprezenta o "sulpriza" absoluta, cu care am fost, de altfel, "amenintzatzi", gradu' de asteptare din partea publicului consumator fi'nd foarte mare, din pun'tu' asta de vedere, cel putzin.

el este, daca stiu eu bine, un "independinte" de toata splendoarea, fosta apartenentza la partidu' lu' vadim reprezentind un atu in plus, ca si dosarele penale ramase in pronuntzare.

aceasta catindatura n'ar fi nici o cedare rusinoasa in favoarea unui refugiat politic de la unpr (eventual piedone), nici n'ar purta germenii unei infringeri, la fel de rusinoase, a catindatului "de partid", indiferent ca s'ar numi prigoana or altcumva (daca nu "se doreste" sa'i fie aplicata vreo lectzie monicai macovei sau lu' cristi preda).


vineri, 2 martie 2012

au inceput executziile pe stadioane! 
prima 
"zona libera de anti gold corporantism"

stadionu' natzional "mircea-sandu-rmgc", fost, si viitor, "jiji becali natzional original patent", a devenit, in mic, ceea ce devine, pe zi ce trece, asa zisa sotzietate romuneasca, in mare, in care risti sa tzi'o iei in gura, la propriu (daca deschizi gura), de la selectzionatele reunite ale diversilor bigieși partecoleri cu jandari "da stat" in coada.

faptu' ca caracatitza rmgc si'a intins tentaculele si in shandramaua betonata - si super-supra-evaluata - edificata de efortu' colectiv  videano-opresco-mirceasandist, pe banii babachii contributoare, e un exemplu' de urmat de catre toate mafiile financiar-ioconomico-politice.

ce, mafia care asteapta cu limbile scoase, asa zisa "privatizare" a serviciilor medicale (de fapt, se asteapta privatizare banilor ce se invirt acolo, in interesu stiu ei prea bine cui), n'ar putea, foarte bine, sa interzica afisarea oricaror bannere legate de subiect, oriunde in tzara, mizind pe interventziile aceleiasi selectzionate unice, ca doar am devenit, in primu' rind, o natzie de badigarji?

profit de ocazie  ca sa'i prezint, din nou, omagiile mele lu' gotziu, pe care'l beșteleam si eu nu cu multa vreme in urma, pentru campagniile anti-rmgc duse, indiferend daca o face pe bani lu' soros or nu!

e un adevarat jurnalist, fara ghilimele, "incognito"-ul facut lui mircea sandu (care n'a avut parte de o promovare pe masura, tot din cauza banilor minjitzi aruncatzi in toate partzile) o dovedeste cu prisosintza!

in contrast, tolontan e tot "obiectiv", cum il stim...

*********************

ponta a "percutat" si el, zicind c'o sa  anuleze o eventuala aprobare data exploatarii, daca ajunge premier (tocmai asta s'ar puta sa'l si impiedice!), desi recunoaste ca mafia rmgc are actantzi in toate partidele.

sa i'o spuna lu' mutu (nu fotbalistu'!)


duminică, 23 octombrie 2011

un gag human: tolontan in persoana,
saaaau,
surdu' n'aude da' le potriveste
cum ii pica lui bine

marele giurnalist arhetipal anticoruptzit al romunichii, cel care rupea lantzu', odata cu gitzii lu' madam ridtzi-pidtzi, e autoru' gagului audiovizual  al acestui 'nceput  trist si entropic de secol si mileniu:

pentru  cei care n'au fost linga aparatele de luat vederea la data difuzarii materialelor, fara a le face neaparat o vina din asta, le aduc la cunostintza ca mititelu e pe cale sa le manince capu' tartorilor gratarelor, lucru despre care tolo tace adinc!

cum o cam tacut si in legatura cu afacerea nesimtzita a marelui stadion jiji natzional oprescu arena, ala care si'o cam dublat costurile d'executzie.

tolontan e cel care a refuzat cu mult tam-tam invitatzia de a  merge in nooa zeelanda la invitatzia rosia montana gold corp. da' care are reclama aia plingacioasa la el pe blog

marți, 26 octombrie 2010

ciinii rosii or sa schelalae'n voe pa maretzu' stadion videano-opresco-mirceasandist

pare'se c'am ales, si de data asta, cu bine cunoscuta stiintza  a romunashilor d'a fructifica toate oportunitatzile,  modu' cel mai bun de a cheltui neshte banutzi, dreaku' stie citzi, pentru a le oferi celor citeva sute de derbedei ce alcatuiesc galeria militzenilor un loc de plenara manifestatziune a instinctelor ancestrale, cu patru picere.
Borcea exultă: "Din sezonul viitor vom juca pe Naţional Arena! Va fi un stadion cu care se vor mândri toţi românii!"