Se afișează postările cu eticheta sebastian vladescu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta sebastian vladescu. Afișați toate postările

luni, 20 septembrie 2010

"fratzii"

ca preambul la
discursul din parlament de miine,
contractarea unui nou imprumut de la femei,
suspendarea ceruta, acum, si de sindicatele lu' vintu,
devoalarea adevarului crud ca prim ministrul boc are "o intzelegere limitata asupra economiei",
etc,
presedintele basescu a fost prezent la o nunta cu machidoni, unde a 'ncins o hora, impreuna cu sotzia proprie, sotziile verilor becali, inclusiv verii becali in persoana, ceea ce in codu' secret machidonesc inseamna ca totzi astia au devenit fratzi.
nu stiu daca echivalent cu fratzi de cruce, cum s'a mai facut jiji odata
sa ne tzinem de neamuri, daca de altceva nu mai avem de ce ne tzine...

miercuri, 12 mai 2010

bemol cu (aste)riscuri

imi pare mie sau au facut astia o juma' de pas inapoi ?
apare in schema un fantom(n)atic consiliu economic, si social, in care, fireste, apar si sindicatilii, si de avizu' caruia depinde expedierea scrisorii de intentzie a gubernului catre fèmèì.
ce m'as ride daca presupusa conspiratzie basesciana, aia cu lansarea pe piatza a docomentului pentru a induce populimea in eroare ca sa poa' el sa apara ca mare cavaler al dreptei pure si dure, cu taieri de salarii si penzii, sa fie, de fapt, o racheta de croaziera, pe croazétă, cu mai multe trepte, pentru' a fi adus popo'u' in halu' in car' sa vie el insusi si personal sa ceara sa le fie majorate impozitele...