Se afișează postările cu eticheta tvr1 realitatea tv. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tvr1 realitatea tv. Afișați toate postările

miercuri, 4 august 2010

nema !


am nimerit intimplator peste interviu' lu' base, pe tvr1.

spun ca intimplator pen' ca de obicei i le cautam io, si, de regula, nu ma plictiseam.

cum am patzit azz...

mi'e ca base isi consuma ultimele ramashitze din terebelu'i combustibil politic !

probabil ca au dreptate aia ce spun ca se uita prea mult la televizor, altfel nu'mi dau sama cum de crede ca'i mai pasa cuiva de turnatoru nush si de motanu' arpagic felics cin' realitata cruda le da dreptate latrailor  care au prevestit  de shese ani ce rau o sa fie cu diktatoru chior.

indiferent de cauzele sistemice si sistematice ale dezatrului.

acu' sper ca n'o sa dea fuga  acass ca sa vaza ce efect au avut dezvaluirile lui cutremuratoare despre betzigashu' de urechi (pe antene&realitatea) !




======================================
si un panseu memorabil de la doamna mungiu pipppidy, fara misto deloc:
Niciodată nu a existat o nevoie mai disperată de alternativă la guvernarea actuală şi niciodată nu a existat o alternativă mai nevrednică!