Se afișează postările cu eticheta barak obama. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta barak obama. Afișați toate postările

duminică, 21 aprilie 2013

ce cenia mea!


Ambasadorul ceh la Washington le explica internautilor americani: Cehia e diferita de Cecenia

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 aprilie 2013, 17:48 Actualitate | Internaţional


 Ambasadorul ceh in Statele Unite ale Americii a postat vineri un mesaj pe site-ul ambasadei in care subliniaza ca Republica Ceha, tara membra a Uniunii Europene, este diferita de Cecenia, regiunea separatista rusa cu populatie predominant musulmana. Ambasadorul s-a aratat ingrijorat de faptul ca multi utilizatori ai site-urilor de socializare au confundat cele doua tari, afirmand ca cei doi suspecti in cazul dublului atac cu bomba din Boston, de origine cecena, ar proveni din Cehia.

"Pe masura ce ies la iveala mai multe informatii despre originea presupusilor atacatori, constat cu ingrijorare, pe platformele de social media, o neintelegere cu privire la acest lucru. Republica Ceha si Cecenia sunt doua entitati foarte diferite - Republica Ceha este o tara central-europeana; Cecenia este parte a Federatiei Ruse", arata ambasadorul ceh la Washington, Petr Gandalovič.

Dupa ce s-a aflat vineri ca familia celor doi suspecti, Tamerlan si Djohar Tsarnaev, este originara din Cecenia, mai multi utilizatori Twitter au postat mesaje in care confunda Cecenia cu Republica Ceha, informeaza 
CNN.


iata dovada ca kenyenii's cei mai prosti oameni din lume. punkt!

noi, aci, in capitala romuniei sotzialiszde, 

budapeszt, nu mai aveam nevoe de o astfel de

 dovada!



am început să pornim să conștientizăm asta încă dă pă vremea lu ceashkă.
păcat că nici asta nu ne'a folosit la nimikă

marți, 6 noiembrie 2012

america, america

pentru ca tot miroase a iarna pe olitza, iarna vrajbii noastre, cu slujbe multe mai ales in beserici si mai putzin p'in cele 'ntrprinderi, institutzii, ori p'in cine stie ce alta firmulitza, in afara de cele obicinuite de curve si badigarji, si tzinind cont ca nici io nu ma simtz mult mai bine, m'am gindit sa ma reprofilez profesional, pina nu'i prea tirziu, invatzind o meserie noua, nu voua, adevarata, cu debuseu asigurat pe viitor, daca e sa ne uitam in sondajele d'opinie.

pin' la urma m'am fixat pe goblenuri, tot ca lucru manual, dar intens intelectual, gasind si un prim model pe care am hotarit sa'l fac cado, dupa ce'l termin, inainte de o eventuala introducere in productzia de massa, oferindu'i'l domnului presedinte antonescu, sa'mi faca safteaua, pentru a'l oferi, la rindu' domniei sale, viitoarei conduceri a departamentului de stat


modelu' provine din senzatzionala opera a magistrului grebu


GITESTEIN, GO HOME!


un semn c'o sa am mare subces cu goblenurile
mele de pus pe elsidiuri si plasme
(pestele de sticla inclus, din partea casii)

marți, 17 august 2010

metoda sigura d'a'tzi tzine conducatorii'n cassa

patrikuleee, ce zici ?
te bagi ?

(e drept, costa ceva mai mult decit filmuletzu' trucat !)


Un miliardar britanic ofera un milion de dolari primei persoane care apare nud in fata lui Barack Obama 
de I.R. HotNews.ro
Marţi, 17 august 2010, 16:00 Actualitate | Internaţional

​Un om de afaceri britanic, avand o avere estimata la 1,4 miliarde euro, a anuntat ca ii va oferi 1 milion de dolari primei persoane care reuseste sa apara nud in fata presedintelui american Barack Obama, relateaza Daily Telegraph.

Promisiunea a fost facuta de miliardarul in varsta de 42 de ani, Alki David, in cadrul unei campanii de promovare a unui site web, the Battlecam site, care ofera oamenilor sute de mii de lire daca fac diverse acte nebunesti, pe care le filmeaza si le incarca ulterior pe internet.

Initial, antreprenorul a oferit 100.000 de dolari celui care reusea sa apara gol in fata presedintelui american, insa marti David a ridicat miza dramatic, oferind 1 milion de dolari, dupa ce i s-a spus ca premiul initial nu este suficient pentru ceva atat de provocator.

Persoana care indrazneste trebuie insa sa aiba numele site-ului scris pe abdomen.

David a declarat ca nu crede ca oamenii nu au de ce sa se simta ofensati.

"Nu exista nicio amenintare, nu este ca si cum ii provoc sa arunce un ou in el sau sa faca ceva ce ar putea fi interpretat ca violent," a spus e.

Miliardarul a anuntat ca a fost deja contactat de aproximativ 160 de aplicanti.