Se afișează postările cu eticheta carmen bruma. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta carmen bruma. Afișați toate postările

marți, 29 iulie 2014

intre noi, robotzii



eu eram ferm convins ca tot ce putea rezulta in urma frecarii a doua scindurici nu putea sa fie altceva decit rumegus





Exclusiv! Carmen Bruma: „Imi doresc sa se uite in jurul lui si sa faca ce fac si parintii”!



Carmen Bruma a povestit, in exclusivitate pentru ADPM, ce fel de mamica isi propune sa fie pentru fiul ei si ce valori isi doreste sa-i transmita micutului Vlad atunci cand va creste mai mare.
carmen-bruma-mamica
Carmen Bruma, una dintre cele mai proaspete mamici din showbiz, spune ca si-a propus sa nu fie genul de mamica panicoasa si exagerata si ca isi doreste ca, pe viitor, sa poata fi un exemplu bun pentru copilul ei.
„Incerc sa nu fiu o mamica panicoasa, sa nu fiu o mamica exagerata si cam atat. Si imi propun sa fiu un exemplu pentru copilul meu. Sa nu ii spun doar din vorbe ceea ce trebuie sa faca, ci sa vada la mine ceea ce ii propovaduiesc. Nu am neaparat un set de valori foarte bine structurat, dar in principiu imi doresc sa se uite in jurul lui si sa faca ce fac si parintii”, ne-a declarat vedeta.

ce blestem, domnule, ce blestem (blestm de mama, si asta "prinde" al dracului de tare!)!

luni, 16 august 2010

incredibil ! socant !! revoltator !!!



mircea badea&carmen bruma

dau piept 

lu' politzia...

in loc sa'i batza !

miercuri, 8 iulie 2009

drum bun, cale, ferata, batuta, si cu banii luatzi

din diverse si imprevizibile motive ma vad nevoit sa ma transform intr'un adevarat exeget ciclic al operei lu' mircea badea, cel mai de succes razvratit confo(r)mist al momentului. in drumurile matinale dintre grupul generic numit sanitar si laditza de nisip a pisicii, ma lovesc si de frinturi din zicerile mai sus pomenitului, cind reusesc in sfirsit sa mai birui si io in greaua lupta ptr telecomanda pe care orice barbat serios o duce cu consoarta.
asa si azz... dupa o lunga, banuiesc, polologhie, despre defunctu' maical gecsan, care a avut si neste accente mai curind caracteristice rasei umane, nu androizilor cu stomacu plat, imprejurare care m'a facut sa mai zabovesc un pic pe canalu' respectiv, cum nu se 'ntimpla de obicei. a urmat ceea ce ie obiectu' emisiii respective, adeca o revista presii, 'nceputa cu, surprise, jurnaaaluuu' natzionaaal ! iar despre bani publici prapaditzi de, nu se putea alfel, pedelisti. mai precis de berceanu care a aruncat, zice, peste un bulion de ieuroi pa cursa gara da nord - otopeni; si da'i si 'nfiereaza, sa'i sara ochii den orbite si nu alta ! de sase luni trenurile circula goale, incasari egal cu zero, chestii, trestii...
nu m'am repezit fugutza sa cumpar respectiva fitzuica, plus cartzoiu' atasat, dindu'i satisfactzie astfel androidului spagatist, pen' a vedea cum sta ezact treaba, da' nu'mi putui alunga amintirea unei polemici din guvernarea trecuta. aia dintre fostu' ministru orban si fostu' premare videanu, primu' sustzinind varianta trenului a carui existentza o infierau intactzii, iar cel de'al doi'lea pe cea a metroului cu aceeasi destinatzie.
acuma, io nu'l cre' capabil pa berceanu ca, odata instalat la minister, fara un bujet aprobat, primu' lucru' pa care s'apuca sa'l faca e sa puna in practica proiectele predecesorului. ba', daca mi'amintesc io bine, chiar auzisem ca vrea sa'l opreasca.

da' poci sa'i zici unui slugoi la cel mai abject post de propaganda din tot emisferu', ca nu'i asa cum vrea el ?
da nu stiu cite ori pa zi, si'odata noaptea, cum nici uscatzica lui partanera n'are parte ?
pai nu poci, ba, daca te'ncarci si cu ienergia aia eminamente pozitiva cum numa' antenele o pot face, pleci la treaba cu creerii facutzi muci, gata sa pui mina pe par !

si nu te duci sa'i dai in cap lu' berceanu, orban, videanu, basescu, ca doar nu esti fraer, esti roman verde ! o faci cu primu' "cheferist" 'ntilnit in cale... si un' poa' sa 'ntilneasca un bucalestean nervos prima data un cheferist, dimineatza ?

pai la metro !

lucru cit pe ce sa se 'ntimple 'n dimineatza asta, pe la ora 8,30 trecute fix, la statzia dristor 1...
si probabil nu numai acolo !
ca nervosi ierau peste tot.

ps:
as fi foaaarte interesat daca cineva are curaju' sa faca un studiu sociologic asupra cresterii ratei infractzionalitatzii criminale, precum si a sinuciderilor, in rindul telespectatorilor voluntari, ori nu, ai lu' mircea badea !
ps2:
s'a aratat in final foarte scirbit de burtzile mioarei mantale !

camelia voiculescu cum arata, bre ? seamana cu carmen bruma ?