Se afișează postările cu eticheta dana grecu - radu tudor. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dana grecu - radu tudor. Afișați toate postările

joi, 9 mai 2013

am trei'ș'opt și nu mai sînt virgină, deja;
my name is grecu, dana grecu

la ce (mai) e bun goagăl pe lîngă cassa omului?
după cristina sincai, care a avut, nu știu din ce motive, mare căutare în cursu zilii dă eri...


a apăRUT, în fine, și dana grecu la aparat:



altzii caută, relevant, altele...


http://marceltolcea.ro/viata-prin-fata-ochilor-google/





marți, 22 ianuarie 2013






culmea
photoshopului




















ce te faci dacă, atunci cînd îtzi arunci ochiu' asupra operelor eșite de supt penelu' pixelat și jucăuș al magiștrilor hultanu


și eugen baricadatu',

dacă ai ochelarii sufitzient de aburitzi de la atîta alchoool, ajungi să ai erectzii mici da' vesele la madama timniceriu și la subreta elektrifikată dana grecu???

hai, 'ntzeleg karikatură, politică or nu, pamphlet graphic or cum le'o mai zice, da' să le faci un așa hatîr arătărilor ăstora cu chip de comisăroae sovietike încit să easa aproape feminine e ceva de nu se poa' să mai fi visat mamitzichile lor vreodată?!?!


cîn' colo, ordinea zilii'i cu creonu' la testicole




duminică, 30 mai 2010

badeooo, vino de ma bate, da' lasa'mi discoveryu'n pace !

bai nene, io'ntzeleg ioconomia de p(a)iatza, da' pin' la un punct ! 

pin' acolo pin' un' imi este invadata intimitatea de un personagiu' adinc implicat politic cum e badea asta...

nu'ntzeleg de ce tre' sa'l suport pe toate canalele posibile, inclusiv, iata, pe discovery, pe unu' pe care credeam ca l'am sters definitiv din memoria diverselor aparate aflate in deplina mea posesiune.

si asta sub pretextu' c'ar face reclama la nu stiu ce marca de avtomobil, ceea ce reprezinta un precedent extrem de pericuoloso, pen' ca 'nseamna ca urmeaza sa'i vedem: 

  • pe gidea facind reclama la candela piezoelectrica cu inlocuitori at(l)e(t)ici; 
  • pe stan - la laptoapa cu pila triunghiulara'n cinci coltzuri;
  • dana grecu & firea - la taieuru' trifazic cu biciushca;
  • radu tudor - la cashcheta tropicala cu trese de mili-tzian sub acoperamint temperat continental;
  • ciutacu - la mobra;
  • razvan dumitrescu - la ochelarii de soare, cu cal ce nu se cauta la dintzi;
  • adrian ursu - la plimba ursu, baaa...;

sau (de ce nu ?):

  • basescu - la sticla de johnny walker cu contzinut de basamac de pufoaica swarovski;
  • boc -  la coasa autopropulsata cu alimentare din sinjele popo'ului de pensionari la patruj' de ani;
  • blaga - la zgarda cu pistoane rotative pentru buldogii paraplezici, da' cu famelie mare, de la bujet, sa traitzi...;
  • videanu - la marmota, de la marmosim, car' nu mai inveleste ni-mic cu staniol, ca'i ocupata cu piatra cub(R)ica a lu' negoitza;
  • berceanu - la vagoanele bou vagon cu scari rulante cu mina curenta adinc bagata'n buzunare;
  • etc, etc, etc.

d'aia il rog in modu' cel mai respectuos posibil pe domnu' pomenit in titlu ca, daca'si face timp, si daca tot se lauda ca locuieste cu mine in salajaaan (dovedind prin asta ca e ca noi, dintre noi), sa vie, dom'le, sa ma bata, ca poa' imi trec gretzurile astea de fost skodist neciuremat.

atasez, pentru conformitate, o poza recenta, sperind, totodata, sa'mi lase legumele intact(e)...