Se afișează postările cu eticheta basescu basicat. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta basescu basicat. Afișați toate postările

duminică, 23 ianuarie 2011

incepe: maresalu' are pe masa de lucru proglema penziilor securicilor, sa traitz!

dupa ce  a "militarizat" rejimu' din cadru penele, 'nainte de fuziunea, p'in absorbtzie, cu sinteza zilei, dom' prezidente maresal antenescu  schitzeaza principalele comandamente ale viitoarei gubernari:

Crin Antonescu: Primul guvern in care PNL va fi parte va restabili pensiile militare
de A.N. HotNews.ro 
Duminică, 23 ianuarie 2011, 16:07 
 Partidul National Liberal va readuce pensiile militarilor la nivelul celor dinainte de recalcularea facuta de actualul Guvern, a declarat duminica presedintele PNL, Crin Antonescu, citat de Agerpres. Liberalul a spus ca decizia recalcularii pensiilor militarilor este cea mai mare umilinta la care Armata a fost supusa in istoria sa.
Iata cele mai importante declaratii facute de Crin Antonescu:
"Din punct de vedere al PNL, indiferent cat mai calculeaza contabilii domnului Traian Basescu, indiferent daca domnul Boc si oamenii sai vor catadicsi sa respecte hotararea instantelor judecatoresti si in speta a celei mai inalte instante din Romania, Inalta Curte de Casatie si Justitie, primul guvern in care PNL va fi parte va restabili lucrurile in favoarea pensionarilor militari, din ordine publica si aparare nationala, asa cum au fost ele inainte de a incepe sa faca asa-zisa reforma a lui Basescu"
"O asemenea batjocura, o asemenea umilinta, o asemenea degradare a acestei categorii nu s-a mai petrecut niciodata, in niciun regim politic, nici sub Carol al II-lea, nici sub regimul antonescian, dar nici sub comunisti. Faptul ca acesti oameni, ma refer la veterani, la pensionarii militari, au ajuns sa pandeasca cu sufletul la gura poate spune ceva presedintele tarii despre soarta lor e cea mai mare jignire la care acestia pot fi supusi"
lucru cu car' o sa fie si riddick d'acor! ca, d'altfel, si bleen

duminică, 30 mai 2010

badeooo, vino de ma bate, da' lasa'mi discoveryu'n pace !

bai nene, io'ntzeleg ioconomia de p(a)iatza, da' pin' la un punct ! 

pin' acolo pin' un' imi este invadata intimitatea de un personagiu' adinc implicat politic cum e badea asta...

nu'ntzeleg de ce tre' sa'l suport pe toate canalele posibile, inclusiv, iata, pe discovery, pe unu' pe care credeam ca l'am sters definitiv din memoria diverselor aparate aflate in deplina mea posesiune.

si asta sub pretextu' c'ar face reclama la nu stiu ce marca de avtomobil, ceea ce reprezinta un precedent extrem de pericuoloso, pen' ca 'nseamna ca urmeaza sa'i vedem: 

  • pe gidea facind reclama la candela piezoelectrica cu inlocuitori at(l)e(t)ici; 
  • pe stan - la laptoapa cu pila triunghiulara'n cinci coltzuri;
  • dana grecu & firea - la taieuru' trifazic cu biciushca;
  • radu tudor - la cashcheta tropicala cu trese de mili-tzian sub acoperamint temperat continental;
  • ciutacu - la mobra;
  • razvan dumitrescu - la ochelarii de soare, cu cal ce nu se cauta la dintzi;
  • adrian ursu - la plimba ursu, baaa...;

sau (de ce nu ?):

  • basescu - la sticla de johnny walker cu contzinut de basamac de pufoaica swarovski;
  • boc -  la coasa autopropulsata cu alimentare din sinjele popo'ului de pensionari la patruj' de ani;
  • blaga - la zgarda cu pistoane rotative pentru buldogii paraplezici, da' cu famelie mare, de la bujet, sa traitzi...;
  • videanu - la marmota, de la marmosim, car' nu mai inveleste ni-mic cu staniol, ca'i ocupata cu piatra cub(R)ica a lu' negoitza;
  • berceanu - la vagoanele bou vagon cu scari rulante cu mina curenta adinc bagata'n buzunare;
  • etc, etc, etc.

d'aia il rog in modu' cel mai respectuos posibil pe domnu' pomenit in titlu ca, daca'si face timp, si daca tot se lauda ca locuieste cu mine in salajaaan (dovedind prin asta ca e ca noi, dintre noi), sa vie, dom'le, sa ma bata, ca poa' imi trec gretzurile astea de fost skodist neciuremat.

atasez, pentru conformitate, o poza recenta, sperind, totodata, sa'mi lase legumele intact(e)...



joi, 13 mai 2010

in cit timp vor ajunge boc si basescu invitatzi permanentzi la realitatea ?

pe post de "analisti" !


precum ciorb(e)a si milika azzz...

altzi "sinucigasi" (citeste: ratatzi) politic.

pentru desavirsirea acestei viziuni, demna de madam carmen harrra, vizionarrra, hotnews ne da mereu argumente, pe ritm de acatist antihrist manelist.

ajutindu'se de aportu' neprecupatzit al genialului comunicator dan andronik, sper ca vor reusi, intr'o zi.

ani vor trece, odata cu lunile'n zbor, si noi beli'vom scirbavnicu' cosor.

geoanaaa, geoanaaa, cui ne laaasi ?