dom'le, iata ca, daca, dint'o data, itzi doresti, ca pe ultimu' lucru din veatza asta, sa te mai adapi putzin den apa vie ce susura, mijit, din mushuroiu' teverist, fost teverist sassu, actualimente agiuns reduta ghedesista/sorosista, si n'ai avut timp, chef, sau n'ai stiut, ca cutare e_misie'i la hora cutare, minutu' cutare, ba, mai mult, si absurd, itzi doresti sa vezi alte (sub)produse mai din vechime, si accesezi saitu' terebelului conglomerat de 'j de mii amploaiatz, care cu mapa, care cu sapa, ei bine, ai toate shansele s'o iei in mina cu o anvergura nebanuita, daca, cumva, nu vrei sa te uitzi la nu's ce tonomatze de pe doi, probabel reminiscentza de la tatulicianu' belitzi cu noi pa programu' doi de mai antzartz cu doo'j de ani, parca n'am fi noi satui de tonomatzi si tonomatze, de la ai'laltz!
gasesti cit'o emisie, hai doo, ratacite, in folderele aleatoare aruncate p'acolo, daca gasesti, ca, d'o pilda, pe mitica, din "d'ale lu' mitica", l'or 'ngropatara in avans, zicindu'si, in sinea lor complexa si cu multe umflaturi, c'ar merita sa'i puie ei floarea'n gura primii, 'naitea hienelor hi_gigi_enice canalizde.
si io care ziceam c'o sa'm fac timp d'un vichend plin de realitatea evropeana cea mai spurulenta ce'o mai zaream p'acolo, pina n'or zapacit'o teverijdii mutind'o, de nici ei nu mai stiu in ce loc din grila lor de danutzi serelisti au mai ascuns'o.
asa si cu programu' cu "cel ce gindeste altfel", cornel mihalache de data asta, pe car' il descoperisem saptamina trecuta, si, neavin' timp, mi'am zis c'o sa'l vaz pa sait.
aiurea!
nu era decit o 'nregistrare a una bucata emisiune, chiar aia vazuta, partzial, de mine...
asa ajungem noi, neste partecoleri sa le facem traba neicusorilor si puicusorilor cu salarii babane de pseudo bujetari, ba mai si platindu'le abonament pentru asta, ca sa nu se mai arunce, dreaku, de la etagi!
nu doare, dom'le, prostia asta fudula teverizda, c'altfel s'ar refugia totz pitziponcii din dorobantz pe motiff de
disconfort acustic...
Se afișează postările cu eticheta mitica popescu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta mitica popescu. Afișați toate postările
duminică, 30 ianuarie 2011
duminică, 23 ianuarie 2011
amusinin' mirosu' de cadavru, virgula
dumenica la prinz, bintuitzi de dor de brinza, viezure, minz, cetim:
raspunsu' inevitabil, in banc, ca si aici: "pentru ca o alunecat!"
nu ne mai 'ncurcam cu maruntzisuri, virgule, caderi de pe scena or ba, da', totusi, "rol memorabel" in "miss litoral"?
Actorul Mitică Popescu, internat în spitalEVZ on line Duminică, 23 Ianuarie 2011Actorul Mitică Popescu este internat la spitalul Floreasca din Bucureşti, după ce şi-a fracturat o mână. Se pare că, acesta a căzut de pe scenă şi şi-a dislocat un umăr.El se află sub îngrijirea medicilor şi a suportat o intervenţie chirurgicală, relatează Antena 3.Mitică Popescu are 75 de ani, este actor al Teatrului Mic din Capitală şi este gazda emisiunii de pe TVR 2 "D'ale lu' Mitică".Actorul a avut roluri memorabile în "Moromeţii" şi în "Miss Litoral".
apoi, mergin' la sursa, si ocolin' cu grije anthena trei:
Mitică Popescu, internat la Spitalul Floreasca după ce şi-a fracturat o mână
MEDIAFAX - BUCUREŞTI, (ieri, 22:23)
Actorul Mitică Popescu este internat la Spitalul Floreasca din Capitală, după ce şi-a fracturat o mână, au declarat, sâmbătă, pentru MEDIAFAX, surse medicale.
Mitică Popescu a fost internat joi la Spitalul Floreasca din Capitală, după ce a căzut şi a suferit o fractură de umăr, au precizat sursele citate.
Spectacolul "Desculţ în parc" de la Teatrul de Operetă "Ion Dacian" din Bucureşti, în care Mitică Popescu interpreta rolul Velasco, programat iniţial pentru 30 noiembrie 2010, a fost amânat pentru 25 ianuarie, după ce actorul s-a accidentat uşor la o mână.
În perioada de recuperare a lui Mitică Popescu, rolul Velasco va fi interpretat de George Mihăiţă, directorul Teatrului de Comedie din Bucureşti.
Mitică Popescu face parte în prezent din echipa de actori a Teatrului Mic din Bucureşti şi este gazda emisiunii de pe TVR 2 "D'ale lu' Mitică".ne oprim aci, absolut edificatzi, cu gindu la bancu' ala cu tipu' ce se vaita de dureri de cap, da' el e bandajat la piceur.
raspunsu' inevitabil, in banc, ca si aici: "pentru ca o alunecat!"
nu ne mai 'ncurcam cu maruntzisuri, virgule, caderi de pe scena or ba, da', totusi, "rol memorabel" in "miss litoral"?
Abonați-vă la:
Postări (Atom)