printre aceste mari valori, eu l'am remarcat pe marele specialist in papa, bogdan "pielea pulii" chireac
Se afișează postările cu eticheta tvr/gds. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tvr/gds. Afișați toate postările
duminică, 17 februarie 2013
papa bun,
cu cheleap ulii,
din ou la tvr!
cu cheleap ulii,
din ou la tvr!
dupa un pupincourist intermezzo ghedesist, iata ca tvr-u revine la adevaratele valori:
miercuri, 9 februarie 2011
adio, da' ramin cu tine!
deci, potrivit declaratziilor presidentziale, scena, si ecranu', politice s'or clarificat, cu o "stinga", fara program, car' ar face mai bine sa lese "dreapta", in care prezidentu' nu mai pune nici o baza (da' acid o 'ncercat?), sa guberneze 'n continuare, tiris, pe coate, genuntzi si portofele.
si pentru ca cuplu' comico-contorsionistic ponto-antenesc, compus din trei componentz (cu varanu' care'i si 'ntrece), il amuza terebel pe basesc (rizi tu, rizi, da' nu'i risu' teu!), plasez mai jos un filmuletz de desene animale de larga respiratzie, gura la gura, cu popey
si pentru ca cuplu' comico-contorsionistic ponto-antenesc, compus din trei componentz (cu varanu' care'i si 'ntrece), il amuza terebel pe basesc (rizi tu, rizi, da' nu'i risu' teu!), plasez mai jos un filmuletz de desene animale de larga respiratzie, gura la gura, cu popey
Etichete:
basescu (nu mai) tace,
popey,
rogzanu'i mai cool ca varanu,
tvr sassu,
tvr/gds
marți, 8 februarie 2011
ne vedem la tvr
disara, am 'ntzeles, vine base la tvr!
sa efectueze o noo frectzie la picioru' de lemn al detestatei institutzii, cea peste pragu' careia jurase ca n'o sa mai calce pin' ce n'o sa plece sassu.
iaca c'a plecat si sassu, si fecioria institutziei tot n'a fo' recuperata, himenu' labartzat refuzin' sa se lase cusut de felcerii doamnei culcer, chit ca's ei cu ceva mai multe cartzi citite la actiff, daca nu d'a dreptu' ghedesisti sadea (ce poa' sa eziste mai detestabel?).
monopolizrea televiziei publece de catre reprezentantzii puterii, asta nasoala si nesuferita, beneficiind de "serviciile" unor ridicatori la plasa inofensivi, gen raspopitu' gîdos fatza cu varanu' suspensor, e la fel de utila ca orce operatziune facuta ca sa fie, ajutind'o, 'n felu' asta, sa'si consolideze statutu' de gazeta de perete pe car' n'o citeste nime'.
si cine ar mai urmari'o, in conditziile cin' taberele sin' consolidate d'atitzia ani de manoperatziune, facuta cu rivna de furnica, pe creerele oamenilor?
dejaba aduci indivizi cu o conditzie 'telectuala decenta sa 'ncerce sa patrunza print'e hienele labartzate pe toate celelalte canale, crezin' c'o sa si aiba succes.
e ca si cin' dupa ani de consum de hard porn tu 'ncerci sa aratzi cit'o amarita de glezna, si aia cu mararu' bine mijit.
acu' se vad rezultatele politicii de media dusa de nimuricii pedeloi, car' or strins ban pa ban da' n'au catadicsitara sa investeasca cu cap, si cu previziune, in domeniu, si bin' or facutara, ca cine stie cu ce (altzi) monstri ne'am fi procopsit, pe linga cei deja existentzi pa piatza.
nu stiu ce'o mai avea de gind base sa ne spuna deseara, in conditziile in care mi'oi aminti si si io si l'oi mai urmari, da' ma frapeaza ca i'a disparut orice urma de realism si simtz al anticipatziei, crezin' ca mai ajuta la ceva vorovitu' lui din ce in ce mai 'mpiedicat, in absentza unor gesturi ce altadata il faceau redutabel.
pina si eu care inca il prevesc cu o binevoitoare detasare ma declar plictisit de zumzaitu' monoton pe car' il scoate de fiecare data, cu cifre ce se 'ncapatzineaza sa nu'i dee ascultare cin' face previziuni "macro"; ca doar el ne obisniuse cu "macho"!
vreme vine, vreme trece, vremea pulii 'i din ce mai rece, iar implantu' siliconic cu negoitz e cel ma evident simptom de andropauza.
iar minia statornica a strazii , atent alimentata chiar si de creatziuni rizibile ale basescului insusi, in chip de ucenic vrajitor, cum e acel dandiaconescudirrrect (ce vad ca'si continua nestingherit campagnia electorala incluziv p'in difuzarea celor mai macabre productziuni de pe net), nu prea mai are chef de paleatiff, lipsindu'i doar coaele pentru a pune mina pa bolovani.
sa efectueze o noo frectzie la picioru' de lemn al detestatei institutzii, cea peste pragu' careia jurase ca n'o sa mai calce pin' ce n'o sa plece sassu.
iaca c'a plecat si sassu, si fecioria institutziei tot n'a fo' recuperata, himenu' labartzat refuzin' sa se lase cusut de felcerii doamnei culcer, chit ca's ei cu ceva mai multe cartzi citite la actiff, daca nu d'a dreptu' ghedesisti sadea (ce poa' sa eziste mai detestabel?).
monopolizrea televiziei publece de catre reprezentantzii puterii, asta nasoala si nesuferita, beneficiind de "serviciile" unor ridicatori la plasa inofensivi, gen raspopitu' gîdos fatza cu varanu' suspensor, e la fel de utila ca orce operatziune facuta ca sa fie, ajutind'o, 'n felu' asta, sa'si consolideze statutu' de gazeta de perete pe car' n'o citeste nime'.
si cine ar mai urmari'o, in conditziile cin' taberele sin' consolidate d'atitzia ani de manoperatziune, facuta cu rivna de furnica, pe creerele oamenilor?
dejaba aduci indivizi cu o conditzie 'telectuala decenta sa 'ncerce sa patrunza print'e hienele labartzate pe toate celelalte canale, crezin' c'o sa si aiba succes.
e ca si cin' dupa ani de consum de hard porn tu 'ncerci sa aratzi cit'o amarita de glezna, si aia cu mararu' bine mijit.
acu' se vad rezultatele politicii de media dusa de nimuricii pedeloi, car' or strins ban pa ban da' n'au catadicsitara sa investeasca cu cap, si cu previziune, in domeniu, si bin' or facutara, ca cine stie cu ce (altzi) monstri ne'am fi procopsit, pe linga cei deja existentzi pa piatza.
nu stiu ce'o mai avea de gind base sa ne spuna deseara, in conditziile in care mi'oi aminti si si io si l'oi mai urmari, da' ma frapeaza ca i'a disparut orice urma de realism si simtz al anticipatziei, crezin' ca mai ajuta la ceva vorovitu' lui din ce in ce mai 'mpiedicat, in absentza unor gesturi ce altadata il faceau redutabel.
pina si eu care inca il prevesc cu o binevoitoare detasare ma declar plictisit de zumzaitu' monoton pe car' il scoate de fiecare data, cu cifre ce se 'ncapatzineaza sa nu'i dee ascultare cin' face previziuni "macro"; ca doar el ne obisniuse cu "macho"!
vreme vine, vreme trece, vremea pulii 'i din ce mai rece, iar implantu' siliconic cu negoitz e cel ma evident simptom de andropauza.
iar minia statornica a strazii , atent alimentata chiar si de creatziuni rizibile ale basescului insusi, in chip de ucenic vrajitor, cum e acel dandiaconescudirrrect (ce vad ca'si continua nestingherit campagnia electorala incluziv p'in difuzarea celor mai macabre productziuni de pe net), nu prea mai are chef de paleatiff, lipsindu'i doar coaele pentru a pune mina pa bolovani.
duminică, 30 ianuarie 2011
bulgarele mineral al prostiei; teveriste, de data asta!
dom'le, iata ca, daca, dint'o data, itzi doresti, ca pe ultimu' lucru din veatza asta, sa te mai adapi putzin den apa vie ce susura, mijit, din mushuroiu' teverist, fost teverist sassu, actualimente agiuns reduta ghedesista/sorosista, si n'ai avut timp, chef, sau n'ai stiut, ca cutare e_misie'i la hora cutare, minutu' cutare, ba, mai mult, si absurd, itzi doresti sa vezi alte (sub)produse mai din vechime, si accesezi saitu' terebelului conglomerat de 'j de mii amploaiatz, care cu mapa, care cu sapa, ei bine, ai toate shansele s'o iei in mina cu o anvergura nebanuita, daca, cumva, nu vrei sa te uitzi la nu's ce tonomatze de pe doi, probabel reminiscentza de la tatulicianu' belitzi cu noi pa programu' doi de mai antzartz cu doo'j de ani, parca n'am fi noi satui de tonomatzi si tonomatze, de la ai'laltz!
gasesti cit'o emisie, hai doo, ratacite, in folderele aleatoare aruncate p'acolo, daca gasesti, ca, d'o pilda, pe mitica, din "d'ale lu' mitica", l'or 'ngropatara in avans, zicindu'si, in sinea lor complexa si cu multe umflaturi, c'ar merita sa'i puie ei floarea'n gura primii, 'naitea hienelor hi_gigi_enice canalizde.
si io care ziceam c'o sa'm fac timp d'un vichend plin de realitatea evropeana cea mai spurulenta ce'o mai zaream p'acolo, pina n'or zapacit'o teverijdii mutind'o, de nici ei nu mai stiu in ce loc din grila lor de danutzi serelisti au mai ascuns'o.
asa si cu programu' cu "cel ce gindeste altfel", cornel mihalache de data asta, pe car' il descoperisem saptamina trecuta, si, neavin' timp, mi'am zis c'o sa'l vaz pa sait.
aiurea!
nu era decit o 'nregistrare a una bucata emisiune, chiar aia vazuta, partzial, de mine...
asa ajungem noi, neste partecoleri sa le facem traba neicusorilor si puicusorilor cu salarii babane de pseudo bujetari, ba mai si platindu'le abonament pentru asta, ca sa nu se mai arunce, dreaku, de la etagi!
nu doare, dom'le, prostia asta fudula teverizda, c'altfel s'ar refugia totz pitziponcii din dorobantz pe motiff de
disconfort acustic...
gasesti cit'o emisie, hai doo, ratacite, in folderele aleatoare aruncate p'acolo, daca gasesti, ca, d'o pilda, pe mitica, din "d'ale lu' mitica", l'or 'ngropatara in avans, zicindu'si, in sinea lor complexa si cu multe umflaturi, c'ar merita sa'i puie ei floarea'n gura primii, 'naitea hienelor hi_gigi_enice canalizde.
si io care ziceam c'o sa'm fac timp d'un vichend plin de realitatea evropeana cea mai spurulenta ce'o mai zaream p'acolo, pina n'or zapacit'o teverijdii mutind'o, de nici ei nu mai stiu in ce loc din grila lor de danutzi serelisti au mai ascuns'o.
asa si cu programu' cu "cel ce gindeste altfel", cornel mihalache de data asta, pe car' il descoperisem saptamina trecuta, si, neavin' timp, mi'am zis c'o sa'l vaz pa sait.
aiurea!
nu era decit o 'nregistrare a una bucata emisiune, chiar aia vazuta, partzial, de mine...
asa ajungem noi, neste partecoleri sa le facem traba neicusorilor si puicusorilor cu salarii babane de pseudo bujetari, ba mai si platindu'le abonament pentru asta, ca sa nu se mai arunce, dreaku, de la etagi!
nu doare, dom'le, prostia asta fudula teverizda, c'altfel s'ar refugia totz pitziponcii din dorobantz pe motiff de
disconfort acustic...
Etichete:
d'ale lui mitica,
liiceanu,
mitica popescu,
plesu,
tvr/gds
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

