Se afișează postările cu eticheta pirvulescu pirtzulescu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta pirvulescu pirtzulescu. Afișați toate postările

luni, 18 octombrie 2010

intre ei, diktatorii...

bai, astia se bat, de fapt, care dintre ei sa ne fie diktator mai luminat.

si cum mai  mimeaza tolontan indignarea, de'i miroase guritza a micsunica...

e indignat si ca porcurorii ar fi crosetat stenogramele, sa nu vaza lumea cit de viteji or fo bushku si ai lui...

nu stie ca porcurorii n'au voe sa scotza nici macar un "vint" scapat 'ntro convorbire dintr'un dosar ?

joi, 15 aprilie 2010

unde fura ei ? in gura !

ei cind fura, fura, si, odata cu ei, ne dixtram si noi dindu'le cu vorba shugubeatza pe la gura.

ca de altceva oricum nu sintem in stare, nici acu' la momentu' infaptuirii violului colectiv asupa dragei de ani (chiar daca stirba, chioara, si cu'n picior tragidu'si'l dupa ea), viol savirsit, din toate pozitziile, de ceata de gerontocraci de la curtea miracolelor constitutzionala, la instigarea jivinelor de poiata politica, insotzitzi de poietzi (tot de curte, da' cu ceva sonde'n curte), estetzi (de formatzie humanista: sint hom cu tine, esti hom cu mine), ascetzi (imbracatzi cu pinza sacului de bani pe care i'au obtzinut la ultima "consultatzie", "expertiza", cu barbitza prodemocratica), si altzi "gamaletzi" (scuze, dom' gamaletz !) tari in clantza.

de scirbavnica amintire sa le ramiie numele inscris pe piatra tombala a piciorului de plai si'a gurii de rai !

sâmbătă, 14 noiembrie 2009

iar vor respect. ultima oara nu le'a iesit


dupa ce au sapunit bine cele doua cadavre (srs si chirac) falanga vintoasa a coalitziei grivco si'a incordat sira de plastelina si a decretat: afaraaa!

slujbasii mogulului, in frunte cu robert turcescu, figura "finutza" si inca neiremediabil tusata, cred ei, a trustului, se aratara ingrijoratzi de soarta lor post electorala. ca prea s'au aratat loaiali propriei lor rate la banca, precum un vartan arachelian sau ion marinescu lui ceausescu pina in dimineatza de 22.12.2009.

nu vor putea (sau vor ?) sa zica "am fost niste dobitoci", ca s'a dus credibilitatea in pizda ma-sii.

vor iar pe locu' trei, dupa biserica si armata, in topu' credibilitatzii.

si pentru ca perspectiva plecarii lor in congo a fost amintita, aparent in treacat, la finalul emisiei ce trebuia sa fie dedicata renegarii odioaselor personaje santajiste, cel mai stresat s'a dovedit unul din reprezentantzii "sotzietatzii tzivile", stimabilu' pirvulescu, cel prefraudat, prespalat, prepomadat, care, bomboana pe coliva, a fost pina 'ntr'atit de stresat de diktatura ce sta sa vie incit propune zglobilitic inclusiv cenzurarea hyperspatzului, mediu ce a ramas singuru' ce se mai opune consolidarii soclului sau de "rector moralis" al natziei.

ciudate vremi, pina si dinozauri precum tatulici, zis caritas, sau cristoiu, zis bulina rosie, zis ardei umput, au devenit mai respirabili decit fosta sperantza, cu barbitza atent ingrijita, pirvulescu, sau un alistar, baby faces-ul transparentzei opacizate de gustul si mirosul banilor.