Se afișează postările cu eticheta vintule vint nebun stai si asculta ce spun. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta vintule vint nebun stai si asculta ce spun. Afișați toate postările

vineri, 16 septembrie 2011

FORMIDAMIL!
caracterele n'au disparut 
nici macar de la (i)realitatea teve!!!
esentzele tari se tzin in sticlutze
tot mai mici!!!! 

oana stanciulescu,
demasca mafia pesedisto-uslash-sindicala
de la metro!


Dacă mergeţi cu metrolul, staţi liniştiţi, o să ajungă la un moment dat în staţie, dar până atunci, aveţi plasme din metru în metru unde puteţi să vedeţi ce au mai făcut vedetele autohtone. De ce din metru în metru? Pentru că atunci când dai un contract, trebuie să fie unul consistent, nu să-ţi baţi joc.

 totodata demascindu'si propriu'i patron, actualmente (fost?) pushkeriash

Televiziunea de metrou Zoom functioneaza in baza unui contract de inchiriere semnat intre compania Sindomet Servcom si Monopoly Media. Sindomet este compania detinuta de catre Sindicatul Liber Metrou sindicat condus de senatorul PSD Ion Radoi. Monopoly Media face parte din trustul media Realitatea-Catavencu controlat de omul de afaceri Sorin Ovidiu Vantu. Reprezentantii Sindomet au refuzat sa faca publica suma pe care o incaseaza de la Monopoly Media si sustin ca au secretizat contractul prin clauze de confidentialitate.

multzumesc pentru semnalare lilickai!
spir'tu' autocritic e totdeauna bine venit! :)))

(nu ca mi'ar fi mai rusine cu radoi decit cu udriste, cu scarile si lifturile lui pentru dizabilitatzi cu tot!)

joi, 14 iulie 2011

lauda'ma gura

PAH nu stie cum sa ne'o zica p'aia ca catzavencii "se vinde" (a cita oara?) in peste cin'zeci de mii de exemplare!

pentru asta se tot cearta cu turcesqu, transmitzindu'i un "sic!" onanist de te doare capu'.

pentru ca asta 'nseamna sa te lauzi ca ai o asa maree de cititori "elevatzi", mai ales cind vrei sa'i atragi tot cu rozeta lu' nastase.

ca fosti coledgi de servitch (c'au fost totzi la trustu' vintosului) aiasta nu s'ar prea facea, mai ales ca turcesqu a iesit  mai putzin afectat din experientza  cu hidrantu', io neretzinind sa'mi fi provocat gradu' de scirba pe care mi l'or provocat ei, sugubetzii.

a, ca n'o fi el f'un mare "stilist" (ca nici mie nu'mi placeau "editorialele" lui de pe vremea cotidianului), se prea poate, da' in privintza "omului de televiziune", cu "bilele" lui cu tot, cred ca poate fi considerat un adevarat "semi-curatzel" in comparatzie cu sumedenia de "jegosi" care au umplut ecranele.

ma'ntreb daca s'ar mai putea repeta, oare, experientza cu bila alba/bila neagra in romunika televizuala de azi?

cre' c'a fost una din emisiile cele mai "tari" care s'au facut vreodata la noi dupa rebolutzion, pina cind, vezi bine, "cineva" (prigoana sau venise vintu deja?) a hotarit ca nu e cazu' ca "somitatzile" invitate sa fie "evaluate" si "cintarite" d'un tzigan turcesq.

in zilele noastre, de impliniri maretze, si foame in metze, nu stiu daca s'ar mai "lasa" careva din "aia" "greii" evaluatzi "la bile", c'asa or ajuns barzaunii, "labili" zenzibilosi, cu neprecupetzitu' nost'u efort!

turcescu n'are pic de humor in el, recunosc!
nici catzavencii nu mai au nici un haz...
*trucaj!

vineri, 20 mai 2011

    a nu se mai cauta degeaba,   


        stinga caviar exista!        

daca critzicatacii rogozanu si ernu ma dixtreaza, ca nu poci sa'i iau prea in serios precum  reactzionaristii de linie dreapta (or inamicu' public tisminensky), in schimb gubernatoru' mihaiu ma fascineaza, asta in rarele ocaziuni cind mai am rabdare sa'l ascult, ca emulsiunile de pe radio guerilla nu le mai urmaresc de pe vremea cind era in toi razbelu' dintre base si tari, iar catzavencii se aruncasera, cu entuziasm, in bratzele lu' vintu.
 
acuma vaz c'a 'nceput razboiu' rece nu numa' intre medvedev si acelasi base ci si intre mihaiu si presa mogulizata, dupa ce - fatalitate! - a devenit milionar (rosu) de pe urma ei.


mintea romunului de pe urma se vede din expresia (redare aproximativa) "cu putina intuitzie si intzelepciune (da, da' cu mult mai putzini bani! n.m.) se putea evita vinzarea catzavencilor catre mogul",  ceea ce era la mintea cocosului inca de p'atunci, iar noi, numitzii pupincuristi basesti, o spuneam cu obida - ca pe noi aceste cuvinte ne doare: "falimentul increderii pe care catzavencu l'a avut si acuma nu'l mai are" (aprox. min. 22,40-despre dezamagirile lui mihaiu).

iar stinga caviar explodeaza cu putere pe la minutu' 26,30, acolo unde mihaiu adopta de la bunicutza modelu' suedez.

si tot la vara cald!

in rest - ce sa zic? - are multa dreptate in alte puncte de vedere exprimate in emisiunea de pe frecventza postului de radio cultural ce merita ascultata nu numai in editzia care l'a avut pe el drept invitat.

e o specie ciudata de stingist antisecurist - zice el - atit de antisecurist incit poate avea informatzii direct de la sursa, ba chiar sa vrea sa dea mereu senzatzia ca stie mult mai multe pe care o sa le zica daca o sa aiva el chef, informatzii obtzinute, eventual, la o bauta sau la un peste petrecute impreuna cu "baetzii cu ochi azurii". ca si el, daca nu ma 'nsel, se uita cam albastru la noi.

chestia cu salvarea deltei e, in schimb, absolut ok!

chiar si de pe pontonu' lu vintu...

nu stiu ce'o mai fi facut cu statua elisabetei rizea, ca n'o zis nimica!

luni, 18 octombrie 2010

intre ei, diktatorii...

bai, astia se bat, de fapt, care dintre ei sa ne fie diktator mai luminat.

si cum mai  mimeaza tolontan indignarea, de'i miroase guritza a micsunica...

e indignat si ca porcurorii ar fi crosetat stenogramele, sa nu vaza lumea cit de viteji or fo bushku si ai lui...

nu stie ca porcurorii n'au voe sa scotza nici macar un "vint" scapat 'ntro convorbire dintr'un dosar ?

vineri, 10 septembrie 2010

che ne asteapta ?


dupe ce vintu nu mai bate, iar rogo, gotziu & co se mai linistesc... 




fratzii chimici vor si ei la rebolutzie, dupa care sa indraznesti, in sfirsit, sa le consumi  (sub)produsele...



papa castro stie !


ceea ce pentru reboutzionarii caviar, cu debarcader in sofragerie, e inca un mare secret de stat, tot pe loc, pe loc, pe lak...


salvarea o sa ne vie tot de la nastase ?


in ast timp, lumea alearga sa faca economie, cu capetele'n pamint !


joi, 9 septembrie 2010

gura nu'i mai tace !

base nu mai tace, asumindu'si, ca fraeru, tot felu' de previziuni desp'e iesirea din criza, pe car' le tot face d'un an juma', cu acelesi subces evident, pozind in postasu' care suna, de nici el nu mai stie de cite ori, ca sa aduca vestile proaste .

pen' c'a ajuns o veste terebel de proasta ca sa ne anuntze el iesirea din criza.

asa ca vintu da dovada ca'i prost, informat, de catre postu' lui de stire

Atunci cand Basescu va pierde in sfarsit o batalie, sa-l vad in locul meu

sa nu fi aflat el ca base a perdut, deja, (pac la) razboiu' ?


pai, sa'i numaram, coane fanica: patriciu, iacobov, berbecali, voicu, aaa, ddd, sint doar citziva din cei car'au strigat de pe scarile procuraturii acelasi lucru, si, in afara de voicu, si, parca, iacobov, n'au strins impreuna decit citeva zile de arest, preventiv, si, totzi laolalta, n'au nici macar o zi de puscherie ca urmare a unei condamnari pronuntzata de judecatori.

marți, 22 iunie 2010

dikhthathurha se inshinhueazha inshidhiosh


poza ddd

deci, iata, e adevarat !


l'au saltat (l'au saltat pin' la urma ?) pe ddd ca sa poatza sa'l salte, apoi, pe vintos, cu preambul de sechestru asigurator...

urmeaza totzi ceilaltzi !

asa cum au facut si cu solomon de la craiova si gutau de ramnicu valcea...

dupa care i'au saltat pe totzi ceilaltzi.

mamaaaa, ce i'au mai saltat !
===================================

au inceput:

Suporterii OTV:

"Diaconescu te iubim (ca ca) tine vrem să fim!"

marți, 13 octombrie 2009

goooool, stimatzi telespectatori !

da' ramine de vazut in care poarta se hotarasc dragii nostri "comentatori" si "analisti" sa ne anuntze ca s'a marcat !
spun asta pentru ca domnu' presedinte, ascultindu'mi rugamintea, a actzionat rapid si eficient, lasindu'si preopinentzii bujbe, raminind ca si publicu' calator sa afle despre asta.

auspiciile nu sint prea bune, pentru ca noi avem crainici comentatori care anuntza golul marcat in poarta gresita. echivalentu' anuntzarii victoriei echipei de folbal a romaniei cu opt la zero la belgrad.

am ascultat o astfel de mostra audio, la postu' fm al lu' vintu, de la "giurnalistu" pavel lucescu, cunoscut diversionist cu antecedente in celelalte campanii electorale, in care persoana in cauza le dadea classe unor amaritzi de pesedisti, penelisti si udemeristi, despre modu' in care trebuie interpretate declaratziile prezidentziale