Se afișează postările cu eticheta strategia de aparare a tzarii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta strategia de aparare a tzarii. Afișați toate postările

vineri, 27 august 2010

strategia de aparare a tzearei de isterie

una usurika, de vichend



stiind sigur ca de ceea ce ne e frica (unora dintre noi) n'o sa scapam, pun si io 'ntrebarea nevinovata: cum ar arata o romunie cu strazi pline de mii de cadavre in putrefactzie, cu juma' din cladirile epocilor de aur (mai noi, mai vechi) transformate in moloz, printre care se plimba, ca la promenada, cohorte de curiosi venite din zonele ramase valide, avidu'si ca singura sursa de informare actualele "canale" (a3, realitatea, otv, plus copiile palide) , tzinind cont  de cum s'or comportat bashtinosii afectatzi de recentele inundatzii, precum si de certitudinea ca armata romuna actuala a devenit o gluma buna ?

ma'nscriu inca de p'acu' pe lista sinucigasilor (daca scap !)...

razvan dumitrescu, ai legatura (un' drak esti ?)!