Se afișează postările cu eticheta realitateatv. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta realitateatv. Afișați toate postările

vineri, 16 septembrie 2011

FORMIDAMIL!
caracterele n'au disparut 
nici macar de la (i)realitatea teve!!!
esentzele tari se tzin in sticlutze
tot mai mici!!!! 

oana stanciulescu,
demasca mafia pesedisto-uslash-sindicala
de la metro!


Dacă mergeţi cu metrolul, staţi liniştiţi, o să ajungă la un moment dat în staţie, dar până atunci, aveţi plasme din metru în metru unde puteţi să vedeţi ce au mai făcut vedetele autohtone. De ce din metru în metru? Pentru că atunci când dai un contract, trebuie să fie unul consistent, nu să-ţi baţi joc.

 totodata demascindu'si propriu'i patron, actualmente (fost?) pushkeriash

Televiziunea de metrou Zoom functioneaza in baza unui contract de inchiriere semnat intre compania Sindomet Servcom si Monopoly Media. Sindomet este compania detinuta de catre Sindicatul Liber Metrou sindicat condus de senatorul PSD Ion Radoi. Monopoly Media face parte din trustul media Realitatea-Catavencu controlat de omul de afaceri Sorin Ovidiu Vantu. Reprezentantii Sindomet au refuzat sa faca publica suma pe care o incaseaza de la Monopoly Media si sustin ca au secretizat contractul prin clauze de confidentialitate.

multzumesc pentru semnalare lilickai!
spir'tu' autocritic e totdeauna bine venit! :)))

(nu ca mi'ar fi mai rusine cu radoi decit cu udriste, cu scarile si lifturile lui pentru dizabilitatzi cu tot!)

vineri, 27 august 2010

strategia de aparare a tzearei de isterie

una usurika, de vichend



stiind sigur ca de ceea ce ne e frica (unora dintre noi) n'o sa scapam, pun si io 'ntrebarea nevinovata: cum ar arata o romunie cu strazi pline de mii de cadavre in putrefactzie, cu juma' din cladirile epocilor de aur (mai noi, mai vechi) transformate in moloz, printre care se plimba, ca la promenada, cohorte de curiosi venite din zonele ramase valide, avidu'si ca singura sursa de informare actualele "canale" (a3, realitatea, otv, plus copiile palide) , tzinind cont  de cum s'or comportat bashtinosii afectatzi de recentele inundatzii, precum si de certitudinea ca armata romuna actuala a devenit o gluma buna ?

ma'nscriu inca de p'acu' pe lista sinucigasilor (daca scap !)...

razvan dumitrescu, ai legatura (un' drak esti ?)!

vineri, 9 aprilie 2010

cristian preda vrea sa boicoteze boicotu'


ultraliberalu' domn preda, cel ce'si interzice sa interzica pina si comentariile abominabile ce'au facut din blogu' lui un loc de vizitat des da' scurt, scurt de tot, ca sa nu te alegi cu vreo boala de piele, s'a pronuntzat acu' citeva minutzele la realitatea fm impotriva deciziei conducerii pdl de'a boicota imundele emisiuni de la consortziul moguliot realitatea&antene.

se'ngroasa gluma, si'mi pare rau ca s'ar putea ca prin astfel de atitudini d'l preda (pe care'l sprijin in incercarile, cu putzine sanse de reusita, totusi, de reformare a classii politice) o sa se izoleze si mai mult in partid.

si o sa'i ramina sa se descurce, cum o putea, cu aparitziile dumnealui pe cont propriu la emisiunile alea isterice, unde, intre noi fie vorba, nici pina acum nu prea reusea sa faca fatza (la asaltul "brigazilor rosii" din platouri).

probabil n'a citit asta si asta !
-----------------------------------
un comentariu de pe blogu' d-lui preda, cu care sint, in mare, de acor'
florin dragan { 04.09.10 at 11:02 AM }

mda, faceti o prostie cat casa.
una din temele de manipulare ale celor 2 organizatii de pr psd-ist pnl-ist este ca boc isi da cu stangul in dreptul si ca deciziile luate azi nu sunt respectate nicio zi, ca ministrii au opinii diferite, ca in general e o mare brambureala.
va duceti in pozitia idiotului util care va alimneta exact aceasta tema de manipulare.
ma surprinde la dumneavoastra si faptul ca nu ati retinut nimic din istoria recenta - ma refer la emisiunile lui tuca cu pnt-isti pe post de prosti in studio care se faceau de cacao permanent, dar, probabil, ca si dumneavoastra, credeau in “libertatea ideilor si libertatea exprimarii”.
domnulepreda, ce sa zic, sunteti un cavaler, nu va incalcati cuvantul dat lu’ firea da’i mai trageti o copita lui boc.
ma scoate din sarite naivitatea dumneavoastra iar spiritul de fronda infantil ma face sa cred ca a inceput sa va placa sa fiti in lumina reflectoarelor (voinescu a sesizat mai din timp acest lucru).
desi nu ma uit la firea, asta ma voi uita. vreau sa va propun un pariu: firea va deschide emisiunea mentionand ca in ciuda boicotului pdl-ist, o voce libera, domnul cristia preda a consimtit sa apara in emisiunea ei care astfel ca fi legitimata.
apoi o sa va umple de flegme, ori ea, ori olguta vasilescu, ori vreun analist independent.

luni, 21 septembrie 2009

foaia verde d'acasa, de la dictatoru', sa traiasca !

am devenit, ca orice persoana respectabila de virsta mea, un nostalgic al "timpurilor noi" alea care d'abia fac acusica doo'j de ani de cind, cica, ne'au parasit.

al timpurilor da' si al personajelor de p'atunci.

caaaci, cine'si mai aducea aminte de gheorghe vermorel, pardon, wermaht, iihhh, verman ?

io uitasem completamente de existentza lui, pina acu' vreo saptamina, cind il zarisem, pasind tinereste pe strada popa tatu, coltz cu nuferilor, imbracat intr'o impecabila uniforma blug.

pentru cei care au deschis mai tirziu aparatele de radio, si televizoarele, le aduc la cunostintza ca verman era unu' din pionii propagandei de partid in agricultura socialista, prin intermadiul emisiilor de la tvr antedecemvrist. si de la el aflau, uitindu'se la telejurnal, soldatzii, elevii, studentzii, profesorii, cind au sfirsit de recoltat strugurii, cartofii, porumbu', patlagelele, patriei.  chiar daca mai erau jumatate de cules... pentru ca tzaranu' nu prea era pe cimp ! tzaranu era mai mult in capu' locului pindind pin' se cara avtobuzele cu  amarastenii de la oras. ca sa poa' sa fure in liniste.

asa ca n'ai cum sa nu fii nostalgic, mai ales cind il si auzi ridicindu'i mingiutze la fileu prezidentului nostru; ce se pare ca s'a 'ndragostit de cladirea din strada nuferilor, aceasta asigurindu'i doua prezentze lungi de cite o ora la rra in ultima saptamina.

si la o emisiune de maaare interes: "iarba verde de acasa" difuzata la...

o ora din prime time pentru mulsu' vacii...

pe linga evocari ale carierii de marinel, ce fi'vor tocate in urmatoarele zile pe canale: anvers, incendii, numirea pe crucisatoru' flotii cu doar doi ani vechime, domnu' piratu' a reiterat o chestie ce pare sa fie una din liniile de fortza ale campaniei sale.

mindria de a fi roman !

si nemernicia celor ce denigreaza tzara, popo'u', institutziilii...

nu stiu daca isi alege singur temele de campanie sau ii sint impuse de consultantzii politici, da' cre' ca aceasta tema e tot asa de utila pe cit de adevarata e alegatzia precum ca populatzia n'ar mai fi interesata de tema coruptziei. ca  tot se straduie, cu obstinatzie, unii analisti s'o impuna de citziva ani.

imi si imaginez grimasele, locutziunile, localizarile, trimiterile, adnotarile, convivialitatzile condescendente, ale lu' mircia badia cind  o sa ia la shtanga interviu' prezidentului...

ca doar el, badia, mircia badia, a fost unu' din cei vizatzi c'ar denigra tzarisoara.

si daca dom' dictatoru' vrea el sa se identifice cu actualu' statu' palma barba cotu' asta ticalositu, atunci se prea poa' s'o cam ia in bo'. lasind astfel cale libera fantzilor d'obor crinu'+felceru'=love, multe love/

-----------------------------

-----------------------------------------


circulara ff urgenta !!!!

aducem la cunostintza organelor responsabile, antena3 & realitateatv, intentziile criminale ale ipochimenului basesc !

tendintza dictatoriala e cit se poate de evidenta.

calcind in picioare orice respect pentru constitutzie, dictatoru' "in nuce" vrea sa mai stea inca cel putzin doo mandate la cotroceni (in traducere: treicoceni).

RUSHINE !