ce blestem pe mine, demn reprezentant al populului de tele-zappatori, alungatzi din fatza obectului muncii'n zadar de catre selectzionatele reunite ale badigarjilor tarabilor politice bastinoase, sa am parte, atunci cind m'am hotarit, totusi, sa'mi arunc si eu un ochi peste una dintre ultimele transmisiuni de la fatza desfigurata a locului unde se desfasoara matchurile cupii mondiale la folbal la vax, de mai bine de o ora (ca m'am uitat doar la a dooa repriza si partzial la cele care au urmat) de bambilici de care insusi victor "pitzi-pitzi-lasa'ne" pitzurca ar fi fost mindru.
m'am spurcat la fenomen indemnat si intrigat de reactziile indirecte pe care le receptzionasem cu o seara inainte cind rabufnirile tribunelor cu balcon si bere la pet de la mine din cartier au fost mai numeroase decit m'as fi putut astepta vreodata, mai ales ca nici nu juca steaoa bucalesh.
pacalit de faptul ca nemtzii, ca germani nu pot sa le spui, le bagasera brazilienilor de ferentari vreo sapte boabe, credeam c'o sa fiu si eu martor la macar vreo patru bagate de holandeji in poarta vacarilor din arhentina.
portocaliii au dezamagit si de data asta!
in rest, d-l diktator expirat basescu a tzinut si el o cuvintare, de frica ca masura "de dreapta" de reducere a cas-ului la angajator luata de catre domnu al nostru p.m. ponta o sa treaca neobservata de catre cine trebue, dovada ca coabitarea merge 'nainte (era mai bine, nenicaaa!).
pi.si:
uite, dom’le, ca dom dikta ne da cu teoria constipatziei coabitace’n cap: el a vrut sa dimisioneze, dar nu l’au lasat institutziili statului s’o faca, ca nu erea opo-pupozitzia gata, si esea, inainte de termenul din contract, tot ponta primul prezidente dansator, nu jucator :(
Se afișează postările cu eticheta victor pitzi pitzi lasa'ne. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta victor pitzi pitzi lasa'ne. Afișați toate postările
joi, 10 iulie 2014
miercuri, 5 iunie 2013
nea pitzi băgat la pușcărie de către ilie dobre!
dom'le, ce ocazie unica am pierdut!
eu, de a fi, din ou, "alaturi de presedintele mieu", loat impreuna cu coabitantul domniei sale, d'l p.m. ponta, pen' ca dau dovezi peste dovezi c'asigura o justitzie mult mai 'ndependenta decit pe vremea justitziarilor, cu ghilimele, morar si makavei, iar televiziile de știre or pierdut ocazia unica pe plan mondial de a transmite, in sfirsit, un breichin niuz adevărat, adica, arestarea antrenorului unei echipe nazzionale de folbal la vax direkt din vestiarul unui stadion pe care respectiva echipa desfășoară un match, indiferent ca matchu' asta se desfasoara doar in compagnia burchinii fasole.
ei bine, am trait timp de mai bine d'o ora leganat d'iluzia ca "nea pitzi" o sa fie inhatzat, cum ar fi meritat (pentru sperjur), de ghiara neinduratoare a legii, si asta " multzumita" lui iliutza dobre, peste care am dat, absolut intimplator, cind relata pe radio romunia actualitatzi despre acum prea bine cunoscuta sentintza din dosaru' valiza (si la gara!).
cind am auzit ca "nea pitzi" e condamnat la un an de puscherie "cu executare", mai sa'mi caza ochelarii de pe nas, ochelari care oricum mi se aburisera de emotzie!
ii multzumesc lui iliutza dobre pentru aceasta ora!
eu, de a fi, din ou, "alaturi de presedintele mieu", loat impreuna cu coabitantul domniei sale, d'l p.m. ponta, pen' ca dau dovezi peste dovezi c'asigura o justitzie mult mai 'ndependenta decit pe vremea justitziarilor, cu ghilimele, morar si makavei, iar televiziile de știre or pierdut ocazia unica pe plan mondial de a transmite, in sfirsit, un breichin niuz adevărat, adica, arestarea antrenorului unei echipe nazzionale de folbal la vax direkt din vestiarul unui stadion pe care respectiva echipa desfășoară un match, indiferent ca matchu' asta se desfasoara doar in compagnia burchinii fasole.
ei bine, am trait timp de mai bine d'o ora leganat d'iluzia ca "nea pitzi" o sa fie inhatzat, cum ar fi meritat (pentru sperjur), de ghiara neinduratoare a legii, si asta " multzumita" lui iliutza dobre, peste care am dat, absolut intimplator, cind relata pe radio romunia actualitatzi despre acum prea bine cunoscuta sentintza din dosaru' valiza (si la gara!).
cind am auzit ca "nea pitzi" e condamnat la un an de puscherie "cu executare", mai sa'mi caza ochelarii de pe nas, ochelari care oricum mi se aburisera de emotzie!
ii multzumesc lui iliutza dobre pentru aceasta ora!
luni, 9 august 2010
π ţurca

o noo diversiune "marca basescu" ca lumea sa uite de pretzu' rosiilor
vai ce'mi plac
boantele mele...
Etichete:
victor pitzi pitzi lasa'ne
Abonați-vă la:
Postări (Atom)