Se afișează postările cu eticheta ba se scula tv. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ba se scula tv. Afișați toate postările

marți, 11 iunie 2013

un referendum pentru o proaspăt divortzată

pentru ca la precedenta iesire in plubic, cea cu feisbucarii, d-l presedinte ne'a asigurat ca prin umaru' pus la aparitzia miscarii plopulare nu urmareste sa'i faca partid lu' fie'sa, m'am linistit odata cu' anuntzu' divortzului oxigenat al anului, ceea ce 'nseamna ca duduca e libera si disponibila.

ideile putzine si fixe ale diktatorului, chiar daca unele din astea se nimereste sa nu fie atit de rele in sine, nu ma pot opri sa gindesc cu voce tare si clampanind la tastatura ca si'a scos de la naftalina pe cei trei sute de la termopane, in lipsa de altceva mai bun, ca sa s'apuce sa haladuiasca p'in tzara facindu'le campagnie bliiin axintzilor si albazapadoilor duduchii.

cu duduka e usor, la coafor, zice


vad ca desfiintzeaza procestele cacareice de revizuire a  coanii constitutzicii si cele dr-agneice de vin de regiune superior, de parca nu domnia sa, prezidentele, o rascolit rahatu' cu ele, d'atita amar de vreme.

daca n'o fo pentru cine s'o pregatit, iata ca'i pentru cin' s'o nimerit, cu oistea'n gard!

ce hitru e, coabitacul!

in plus, s'o arătat disponibil sa fie primu' care sa beneficieze de pe urma pragului de 30 la suta, ceea ce miroase de la o posta, posta romuna, a premeditare și șarlatanie, cautzionind o măgărie care începe sa le convina tutulor politrucilor cu flota de avtobuze in dotare.

i s'a trezit, cu pragu' asta mic, sa faca si alte referendumuri, auzi, daca romunii vor monarchie, sau daca vor tot malachie


nu mai are interese politice, pe ce am mai interest!


ma plictiseste teribil.

ce e mult, e prea mult!

miercuri, 5 iunie 2013

nea pitzi băgat la pușcărie de către ilie dobre!

dom'le, ce ocazie unica am pierdut!

eu, de a fi, din ou, "alaturi de presedintele mieu", loat impreuna cu coabitantul domniei sale, d'l p.m. ponta, pen' ca dau dovezi peste dovezi c'asigura o justitzie mult mai 'ndependenta decit pe vremea justitziarilor, cu ghilimele, morar si makavei, iar televiziile de știre or pierdut ocazia unica pe plan mondial de a transmite, in sfirsit, un breichin niuz adevărat, adica, arestarea antrenorului unei echipe nazzionale de folbal la vax direkt din vestiarul unui stadion pe care respectiva echipa desfășoară un match, indiferent ca matchu' asta se desfasoara doar in compagnia burchinii fasole.

ei bine, am trait timp de mai bine d'o ora leganat d'iluzia ca "nea pitzi" o sa fie inhatzat, cum ar fi meritat (pentru sperjur), de ghiara neinduratoare a legii, si asta " multzumita" lui iliutza dobre, peste care am dat, absolut intimplator, cind relata pe radio romunia actualitatzi despre acum prea bine cunoscuta sentintza din dosaru' valiza (si la gara!).

cind am auzit ca "nea pitzi" e condamnat la un an de puscherie "cu executare", mai sa'mi caza ochelarii de pe nas, ochelari care oricum mi se aburisera de emotzie!


ii multzumesc lui iliutza dobre pentru aceasta ora!






marți, 30 aprilie 2013

amintiri din viitoru, mic și negru, al lacheilor priponitzi, intr'un final, la cheu;
mic breviar, cu kaviar, de rupt lantzu

abea revenit dintr'o scurta vacancia prenatala și pregătit sufleteste să plec, tot spre cabana plăpumica, în cea prepascală de întîi mai muncitoresc, cît mai muncitoresc, nu preget să mă tot hlizesc interiour de halu în care decurge simphonia de primăvară a desăvîrsirii operii complete, cu cotor, a celui care ne'a fost baci, și ne mai este, încă, car' o reușit performantzia unika , p'in tentativa lui coabitativă, de foarte ștanga, de fărîmitzare a dreptzii noastre rupte'n figuri, pe cale de a deveni rupte si'n fundu curtzii 'mnealui din dealu cotroceniului, la care tartoru cată să'i aplice înc'un bazon, cu blazon albacazapados, mai mult peleu decit oss, să moara de necaz dujmanii lui, mru, neamtzu si eventual blaga cel lînos, primii, pentru tentativa de mișcare pas de deux populară care a reușit să fie chiar mai putzin alerta, în zvîcu ei initzial, "de la firu erbii", care seamănă a fi, mai ezact, "de la firu șteviii", decit mișcările mai sus amintitzilor foști pupili, care nici ele n'au fost foarte acerbe în dezlănțuirea lor fondatoare, iar blagianului pichinez mioritzic  - ce să mai discutăm discutzii?! - încearcă sa'i destructureze, homeopatic, partidutzu, fost "de suflet", întrecîndu'l, prin asta, pe însuși EL ÎNSUȘI, care avusese și el, cîndva, aceleași gînduri, asta ca pedeapsă supremă pentru că n'au fost ăia capabeli să fie, pină la capăt, lachei, și să dukă - dudukă - romunia la chei, la cheiu pontului euclinic pesedist, care privește superiour și exoftalmic la slănina năprasnicelor si nimicitoarelor laude primite peste bot, strategico tacticos vernacular, de sa'i mearga fulgii, c'asa'i la romunica nu prea surprinzatoare, semnalizezi dreapta și tzii pe stînga, sau cu stînga, dacă stînga aduce boturi, cum remarcatără ș'unii giurnaliști pe care nu sînt capabel să'i numesc în momentele astea de sărbătoare păgînă ce este pe cale să pogoare peste tzeară, că cum, doamne iartă'mă, te mai potzi dedulci tu, diktator venerabel în curs de parcurs de retragere la depo, din procentele cîrlanului cvadragenar și mitoman pe deasupra și pe de-de-supt decît lăudîndu'l, ceea ce ultimele, dar nu cele din urnăsondări d'opinie nu 'ntîrziară să reveleze oportun, să nu'i piară chefu demi-urgului, s'aivă ghes să'i deteste mai cu spor pe incapabilii de pedeliotzi care n'au fost în stare să le fută cîntînd reforma la romuni, asa cum o face mereu - nu mru! - stînga noastră kaviar posesoarea retzetii infailibile de chinuit populu' fără ca ăsta să conștientizeze, iar, daca totusi conștientizează, să'i treacă repide. 

o 'mbătrînit diktatoru???
imagine document în care unghiul din care se făcu photograpfia te poate face să crezi că preșu' o 'ncăruntzit, ceea ce ar fi inimaginabil pentru cel care'l acuza pă "căcăroa" că umblă cu cioara și păru boxite


cunoșteam prea bine limbaritza asta proverbială, egală cu gura care bate curu prezidentzial, batai de jeu ce i'o năucit pîna și p'unii din ultimii argonautzi ai arcii perdute a basescianismului de pe bloguri, băgatzi, și ei, la pierderi colaterale, în goana asta terebilă după electoratu' uselist, cel avid și livid dup'atîta consens moș iliescist, care electorat mai curînd, pîna de curînd, l'ar fi vrut mort, mort de bat, pă diktatoru avid la avid trage, că cum n'ar mai destupa el șampăniile în noaptea d'anu nou, în peatza univeraslitătzii, ultima lui noapte de dragoste d'anu nou cu scaun tare sub fund.

lantzu și bilantzu slăbiciunilor i'o 'ncăerat p'unii cu altzii, fiecare dintre foștii sau încă  actualii sprijinitori citind în cheie proprie mișcările de pișatu boului ale ginditorului confuz de pe linga hamandgia, citziva, mai razletzi, îndrăznind sa ghiceasca cine știe ce stratageme oatze care ar face useleu praf, prin separarea în partzile constitutive, parca asta nu s'ar produce și singura, legic si logic, marius locic, fără ajutoare des interesate, cu opozitzie fragezita praf


usele in viziunea lu perjo


destramarea usele in viziunea mea,
cu uneltele lu perjo
(din punctu asta de vedere, sint d'acor cu tzaranoiu ot bistritz)



reforma, in viziunea aceluiasi perjo,
ca tot vaz ca printre obiectivele anuntzate de 
cam neconstitutzionala insailare popolara a diktatorului figureaza
aceleasi "revizuirea constitutziii", 
"regionalizarea", de regiune, superior,
si, bine'ntzeles, "reforma sanatatzii", pretenii stie de ce,
pe care, cu avint comsomolist le pritocesc si useleii
cei mult laudatzi, si, vorba aia, unde lauda diktatoru, poa'
sa scuipe mult si fara spor (noroc ca n'o prea face)
asa zisa opozitzie de carton asphaltat




PS


daca basescu, zis diktatoru, tot insista cu esitu din criza,
'nseamna ca trebe s'o tai,
sa tai purceaua moarta din cotinetz;
nu stiu de ce tot insista domnu prezidete cu ieconomiku, c'am
'ntzeles ca partea iokonomika nu figureaza in paktu de coabitare,
figurind o atributzie esclusiva gubernamentala,
ceea ce ma 'ndeamna sa'mi reiterez ideea formulata cu alta ocazie
ca d'l prezidente, voluntir cum il stim,
este capabel sa'si asume si viitoarele taeri salariale, care deja se preconizeaza, jean boxeaza, in anumite sectoare, oare?



este c'aicea sefu nu mai apare încărunțit de grijile tzearii?
ce nuantzator o folosi?

duminică, 28 aprilie 2013

niste penibili

Penibilul de la RTV. Cum se lasa jignit Traian Basescu si cerseste respect la televizor

Publicat de Laurentiu Ciocazanu pe: 27 aprilie, 2013 la 21:05 •

rtv1Dupa conferinta de presa de vineri seara, in care a multumit guvernelor Boc, Ungureanu si Ponta pentru ca au scos Romania la liman din situatia de criza economica profunda,presedintele Traian Basescu a intervenit in direct la Romania TV, in emisiunea Laurei Chiriac. In studiou se mai aflau, printre altii,Sorin Minea (in mijloc, in imagine), om de afaceri din indistria carnii, si Bogdan Chirieac, comentator permanent la Antena 3 si la Romania TV. Interventia lui Traian Basescu s-a vrut o reactie la atacurile din studiou la adresa politicii de austeritate a Palatului Cotroceni in acesti ultimi ani. La un moment dat, discutia a degenerat, iar presedintele a avut și o serie de schimburi de replici tăioase cu Bogdan Chirieac și cu șeful Romalimenta, Sorin Minea. “Sunt lucruri pe care nu pot să le cer, nici lui Chirieac şi nici domnului de la Agricultură, să le înţeleagă. Ei fac ce fac de câţiva ani buni: râd, nu pricep nimic şi încearcă să denigreze.Decât să denigraţi, mai bine le-aţi mulţumi românilor că şi dumneavoastră trăiţi tot de pe urma muncii lor, la fel cum trăiesc şi eu. Salariul meu este din munca românilor“, a fost reactia presedintelui fata de cele spuse pe post. Sorin Minea a replicat cu o lovitura sub centura: “Sunteti penibil”. Reactia lui Traian Basescu a fost neasteptat de umila, in raport cu jignirea pe care o suportase in direct: “Un preşedinte poate fi oricum: când serios, când penibil, depinde cum îl vede fiecare“. Ulterior insa, Traian Basescu a intrat intr-o “ciocnire” verbala cu Bogdan Chirieac, care-l intrebase pe presedinte de ce n-a recunoscut slabul bilant al guvernului Boc in materie de absorbtie a fondurilor europene. “Demonstraţi că n-aţi citit nimic. Este uşor să fii părelolog“, i-a răspuns Traian Băsescu. Iritat de răspunsul preşedintelui, Chirieac i-a replicat lui Traian Băsescu, dar decent, nu precum colegul sau de platou Sorin Minea: “Eu nu v-am jignit domnule preşedinte. M-aţi făcut părerolog”. La final, interventia lui Traian Basescu n-a schimbat nimic. Invitatii din studiou, si-au continuat criticile despre felul in care a gestionat presedintele criza economica, iar Sorin Minea a continuat sa comenteze cu aceeasi aroganta cu care ii raspunsese presedintelui prin replica “Sunteti penibil”. Se pune deci intrebarea la ce i-a folosit lui Traian Basescu sa sune din nou intr-o emisiune televizata in care invitatii din platou ii sunt ostili? Spera sa obtina mai mult respect din partea celor care oricum nu-l respecta din principiu? Spera sa-i convinga ca gresesc atunci cand nu recunosc meritele unei guvernari pe care n-au laudat-o niciodata? Spera sa-si normalizeze relatiile mediatice cu ei si alti adversari din presa, dupa ce a reusit acest lucru in politica, prin coabitarea cu Victor Ponta?Nu este pentru prima oara cand presedintele intervine telefonic in emisiuni si intra in coloziune cu unii dintre invitatii din platou. Cel mai elocvent exemplu este interventia televizata de la inceputul anului trecut, in care il avertiza pe Raed Arafat ca-si va pierde postul din minister daca se opune reformei in Sanatate. Rezultatul n-a fost nici atunci cel scontat. Mai mult, pe fondul nemultumirii sociale generalizate, reactiile televizate ale presedintelui au starnit spiritele celor mai inversunati adversari ai guvernarii, ceea ce a condus in final la protestele de strada din ianuarie 2012 si in cele din urma la caderea guvernului Boc.Si atunci, ca si ieri la RTV, Traian Basescu si-a iesit din pielea de presedinte si a imbracat haina tarnosita a omului de televiziune care, in Romania, poate spune orice, poate cobori nivelul discutiei la niveluri nepermise in tari cu pretentii, sau nu are de aparat nicio reputatie institutionala. Cu presedintele unei tari e insa altceva. El nu are de ce sa cerseasca respectul celor care-l critica sistematic, cu sau fara interes. Nu are de ce sa intre in dialog direct cu ei, daca tine la prestanta functie sale. Si nu are de ce sa le explice unor invitati in studiourile TV deciziile sale politice. Daca nu tine cont de aceste minime standarde de conduita publica, sa nu-l mai mire atunci cand un individ de la televizor il face “penibil”, in direct si la o ora de maxima audienta.

marți, 12 martie 2013








FMI, FMI, FMI!
fonctzia întărește,
ca 'nto'deauna,
organu'
care te'o scos
pi tine
evrodeputat
(tatiku știe!)






Elena Băsescu: "Ce fel de organizație de femei este aceasta în care președinta și prim-vicepreședinta și-au declarat susținerea pentru singurul bărbat aflat în cursă?"



Europarlamentarul PDL Elena Băsescu a avut o intervenție în plenul Parlamentului European, în cadrul căreia s-a referit inclusiv la alegerile interne din PDL. Aceasta s-a arătat deranjată de faptul că niciuna dintre cele două femei înscrise în cursa pentru președinția partidului, Elena Udrea și Monica Macovei nu beneficiază de susținerea președintei și 
vicepreședintei Organizației de Femei a PDL.




Sursa: Codrin Prisecaru

" Alegerile pt conducerea   partidului din care fac parte au loc la sfârșitului acestei luni.  În cursă s-au înscris 2 femei aparținând a două generații diferite și un bărbat. Moral. în opinia mea, ar fi fost ca restul doamnelor cu funcții din partid să susțină una dintre cele doua candidaturi. Însă, Președinta Organizației de Femei și Prim-vice presedinta, care dealtfel au discursuri feministe inflacarate, si-au declarat susținerea peentru singurul bărbat aflat în cursă. Mă-ntreb ce fel de organizație de femei este aceasta? 


 Dânsele îl sustin pe cel care s-a opus vehement punerii in aplicare a statutului partidului care prevede o cota de 30% femei la toate alegerile", a spus Elena Băsescu, în plenul PE. 


"Mă-ntreb de asemenea, cum este posibil ca actuala Vice-Președintă a PPE, care a ajuns să fie nominalizată pentru această funcție datorită susținerii puternice a unei alte femei, îl sprijină tot pe singurul bărbat înscris în cursă", a mai declarat aceasta.

iote prim-viceprezidenta nerecunoscatoare!

duminică, 18 martie 2012

ghidusia salveaza romunia,
tot hungur bungurii, saracii?

dumniezo-ul popo'ului de stelisti lucra cu asiduitate pentru a'i asigura, pina de pasti, fix, dupa cum suna porunca berbecalului din fiecare an, pozitzia de motz pe fruntea ligii lu' mitica la brutarie, mai ales ca anu' asta'i an 'lectorale, si chiar nu se face ca sa ramiie si anu' ista stelistu' repetinte, iar pentru asta orice miscare, oricit de popular-natzional-conservatoare ar fi ea, nu trebuie precupetzita la taraba historiei care n'asteapta numaru' anilor ca sa ne lase sa intrezarim prin usa crapata a viitorului ca vom fi iar ce'am fost, ba, mai mult decit atit.
dupa tentativa temerara a duduchii de a'l introbaga, crestineste, intr'o chestie, oricit de maro, in care se afla demult, berbecalu' si'a luat la suptbratz nebunu' cu ochii cit se poate de larg deschisi, da' acoperitzi cu ochelari de elvis, pentru a asigura propasirea cauzii natzionale, la valiza, cu'n praz verde, pentru a gelozi un pic liftele pagine carora antricoatele de porc fragezite supt shaua batuta ca sa priceapa iapa blonda nu le mai ajunge, dupa cum bine zice la o gazeta de perete:
Probabil naționalismul lui Becali a început să deranjeze în anumite cercuri de puțin mai la vest, acolo se trag sfori ca acesta să fie „agățat“ cu ceva în justiție. Dosarul „Valiza“ este o probă evidentă în acest sens. Deocamdată, instanţa a rămas în pronunţare în acest caz iar pe 20 martie vom afla ce a decis justiția. Soluţia morală şi corectă este achitarea în condiţiile în care premierea în sport nu face decât să confirme sloganul olimpic „Citius Altius Fortis“ (mai repede, mai sus, mai puternic - n.red.). Banii erau destinaţi nu pentru non-combat ci pentru extra combat, ori poţi să dai unei echipe româneşti şi 10 milioane de euro că nu o va bătea pe Barcelona într-un joc corect. În aceste condiţii promiterea unei sume de bani pentru a-ţi apăra corect şansele şi mai ales pentru a-ţi depăşi, fie şi într-un singur joc, valoarea reală, confirmă capacitatea omului de a se mobiliza, de a-şi depăşi propria condiţie.
Dacă e să acceptăm logica procurorilor, omul nu ar mai fi ajuns pe lună, pentru că acest deziderat a fost determinat de factori externi, în primul rând de bani, în al doilea rând de mândria naţională şi nevoia de propagandă. Acelaşi lucru s-a urmărit şi de către Gigi. În primul rând combaterea presiunilor ungureşti.
personajele cu increderea egala cu marja de eroare tuna pin' se aduna, lipindu'se, din nou, intimplator si foarte accidental, de "haide steaoa!", sa traitz, tovarase gheneral! - chiar si cu orice pretz, ca pretzu' totdeauna'i corect la cei ce se jura ca nu fura chiar si atunci cind i'am prins cu alea iacta est in gura, asa ca nu mai conteaza doinitu' de jele al mafometanilor jenibili din presa ca mijloacele foarte fixe ale statului nu'i asigura baciului albanez suficiente uzufructe, ca stadionu' arena jiji natzionale nu indeplineste, cu toate pertractarile, conditziunile cerute de fifa si uefa pentru executzii in massa, sa stitzi!

marți, 7 februarie 2012

şchimbare de (z)"garda";
"garda" moare, da' nu se preda
la  gardirop;
serveste (patria) "tinara garda". 

hai, bai, lasatzi'o dracului de treaba!

nu mi'a ramas decit o ultima sperantza, aia ca duduca sa scoatza un 3-4 la  suta in alegerile din bucuresti, nu cum zicea, gudurindu'se spre camera de luat vederea (in sperantza c'o sa fie observat de cine trebe), radu feldman alexandru aseara, anume ca organizatzia pe bucale a partidutzului oranj, condusa de mult prea sus numita, are circa 25-30 la suta din intentziile de vot.

pentru ca, ca sa nu s'observe ca taman "dinsa" nu mai 'ntruneste sufragiile prop'iilor coledgi, a trebuit sa'si ee catrafusele inclusiv ministri care ar fi trevuit sa ramiie, cum, tot pentru "dinsa", a fost promovata si initziativa aia tembela cu comasatele, mizindu'se pe 'nghesuiala  si brambureala care s'ar fi produs si care ar fi lasat loc la relativizarea unui esec rasunator in fieful "dinsei".

stiu ca se zice ca fonctzia doboara gradu', da' in cazu' de fatza, nu cre' ca singurele grade pe care le lasa'n urma sint doar cele de pe umerii lu' base (fara conotatzii secsuale), pentru c'am 'ntzeles ca lasa in urma tot "o tinara sperantza", tot din gashculitza, cum sint majoritatea celor car' ar urma sa fie confirmatzi in seara asta de MRU, totzi croitzi dup'acelasi calapod, de nu potzi sa'i deosebesti p'unu' de altu', parc'ar fi chineji (ca si la celelalte partide, d'altfel).

abea astept sa (nu) pun stampila pa piedone, ca tot zicea cetepeu' c'alergam totzi ca disperatzii cu stampila'n mina sa stampilam tot ce'ntilnim in cale si nu sintem lasatzi da diktatore (nu fii trist, tzara merge 'nainte p'in partidu' utecist!)...

marți, 23 august 2011

daniel morar in dizgratzie

base a adoptat limguaju' tonomatzilor!
justitzie la televizor.
duduca martor!
daniel morar tuns la chelie.


bye, bye, daniel morar!

miercuri, 23 decembrie 2009

iar basescu, iar B1tv, pe 22.12.2009 plus Doamna Tia



Ceremonii

Scris de Tia Serbanescu
Între două ceremonii care i-au marcat trecerea din primul mandat prezidenţial în ultimul, preşedintele Băsescu a depus jurământul în Parlament unde şi-a rostit şi discursul inaugural - binecuvântat de Patriarhul Daniel şi afurisit aproape imediat de adversarii politici care i-au primit cu ostilitate declaraţia de „reconciliere“ pentru „modernizarea României“. Fraza prin care dl Băsescu aprecia că „vremea coaliţiilor contra a trecut şi a venit vremea dialogului şi a coaliţiilor pro“ a fost interpretată de dl Vosganian exact în sens contrar: „înseamnă că nu dialoghează cu cei care sunt contra sa, cu opoziţia, şi asta e un grav atac la adresa democraţiei“. Poftim! Una vorbim şi başca
ne-nţelegem! Semn că diferenţele între coaliţiile contra naturii şi coaliţiile prostănace sunt insesizabile. Convingerea dlui Băsescu că poate „coaliza toate energiile şi competenţele pentru reformarea clasei politice, a justiţiei şi a statului“ pare mai degrabă utopică şi retorică: multe energii sunt deja coalizate „contra“. Cel puţin aşa reiese din faptul că dnii Geoană şi Antonescu n-au ieşit din transa electorală şi par şocaţi de acea duminică în care s-au sărutat în curtea PSD crezându-se câştigători la vot în plic. E de înţeles: numai Geoană să nu fii, după asemenea zi. Până şi dl Hrebenciuc a dat în mintea vrăjitoarelor considerând că dl Băsescu a câştigat cu ajutorul „flăcării violete“ care-l protejează, îndeosebi joia. Nu e clar dacă dl H. vede flăcări violete doar joia sau e bântuit de ele zilnic - cert este că la depunerea jurământului, dl Băsescu purta o cravată violet care trebuie să-i fi dat ameţeli vraciului pesedist. Oricum, faptul că Hrebe crede în flăcări violete la vârsta sa îl face simpatic: n-ar fi exclus să mai creadă şi în Moş Gerilă. Dincolo de aceste erezii, e limpede că războiul celor două tabere nu s-a încheiat şi că flăcările (violete sau roşii) riscă să mistuie orice iniţiativă. Sub privirile protectoare ale dlui Năstase, cu care-şi petrecea seara şi întunecimile, dl Orban l-a aruncat pe dl Băsescu în flăcările iadului comparându-l cu Hitler în 1932. Cei doi n-au ajuns nici măcar la pactul Ribbentrop-Molotov darmite în zilele noastre. Aşa încât, anul 2010 s-ar putea să nu ne aducă nici liniştea dlui Geoană, nici bunul-simţ al dlui Antonescu şi nici reformarea dlui Băsescu. Sau poate da. Vom trăi şi vom vedea. Să ne urăm aşadar „la mulţi ani“ - căci avem nevoie de foarte mulţi ani pentru a ajunge la liman. Sănătate!

vineri, 20 noiembrie 2009

nula na nula na nula

intr'o scurta zapare vad ca hurezeanu zice ca basescu a fost sub ai'laltzi, dupa care dau inpoi pe meci.
hai rapiduuu !