Se afișează postările cu eticheta bleen. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta bleen. Afișați toate postările

vineri, 23 noiembrie 2012

mămăligă
cu brînză

ARD risca boicotul propriilor sustinatori: Ce-i de facut?

se întreabă esopicu' aligica.

eu zic să bage și mai multa mămăligă cu incomensurabil de multă brînză.

william brinză,

acest richard inima de leu (și alte valute liber convertibile) al ARD-eistilor.




pe care labe unu, evz și alte "medii prietenoase" îl popularizează "la disperare", absolut dezinteresat, bănuiesc, altfel nici că  te'ai putea gîndi la ceva necurat în legătură cu emisia pe care o are programată  bădin, diseară  (sîmbată  seară, 23.11.2012), tooocmai de la madrid (fiefu' lu' wilhelm brîndză ăsta).

să  făcem totu', cămarazi!

măcar acu', pînă n'am ajuns în al doi'spelea ceas!












oglinjoara 2 hours ago

@Bleen Din păcate, MRU are orice - minte, cultură, decenţă, patriotism, loialitate... numai coaie - nu.


ps:

s'a 'ntors ciocazanu, ca tot fu vorba d'espagnia brinzoasa ceva mai sus!



s'o fi saturat?



pps:

iata'l pe dom' mareșahlu' ca vine el c'un ghiont rezonabil adresat posibililor boicotaci ard-eisti:

Antonescu: USL sub 50% înseamnă eşecul proiectului politic şi îmi dau demisia din fruntea PNL

ghiont care, dac'ar fi luat in serios (da' cine'l mai ia in serios p'asta?), ar putea fi resimtzit ca revigorant si d'o serie de liberali ramasi intregi la cap, citzi or mai fi

marți, 30 august 2011

un "asistat" mai putzin
"case closed!"

Mirel Axinte, recent numit consilier personal al Ministrului Muncii, Familiei si Protectiei Sociale, Sebastian Lazaroiu, spune ca a fost martorul unei sinucideri in gara din Predeal. Experienta a fost povestita chiar de Mirel Axinte, intr-o serie de comentarii postate la finalul unui articol de pe site-ul Blogary.ro.
"Sinucidere in gara la Predeal, chiar in fata noastra, la 2 m. Noroc ca mi-am dat seama ce face si am apucat sa-i zic Danei sa se intoarca cu spatele", a scris Axinte. "A luat o injuratura de la mine pe ultimele secunde ale existentei: "Cit de timpit sa fii sa te apuce traver... Oops." Da. A decedat. S-a asezat cuminte cu capul pe linie. I-am zis Danei sa se intoarca cu spatele dar eu n-am mai apucat", a continuat mai jos consilierul ministrului Lazaroiu.
"Etecuru. Nu mi s-a parut cumplit. Cumplit era sa cada cineva pe linia ferata si sa moara. Nu-mi plac sinucigasii iar asta cu atit mai putin, ca si-a ales sa se omoare la citiva metri in fata Danei. Daca vrei sa te sinucizi, du-te-n p***a ma-tii si fa-o pe pustii, nu intr-un loc public. Sinuciderea (cu extrem de putine exceptii) e un viol, un act demonstrativ, ostentativ si penibil. Sinucigasii publici ar trebui amendati, arestati si batuti. Asa cum nu te caci in public, n-ar trebui nici sa te sinucizi in public. Tare mi-e teama ca la Sinaia-n gara ne asteapta sinucigasul din Sinaia. Or fi mai multi? O secta? Un traseu turistic cu senzatii mai tari decit Dracula?"
Cateva fragmente din comentariile postate de Mirel Axinte:
Cel mai bun lucru e sa-l ignori. Salvarea unor asemenea personaje nu e o miza. In cazul sinucigasilor eu as chema Rebu, nu IML-ul. (...)
Nu e vorba de moartea unei fiinte umane, ci de sinucidere. Exact felul asta de a gindi ma calca pe nervi. (...)
Sinuciderea e crima si viol. Dobitocul care face asta e fericit ca se duce dracului si nu mai e nimic (desi sper sa existe Iadul si sa ajunga acolo ars in cazanul cu smoala, taiat feliute, lipit la loc si cu un fier incins infipt in c*r), nu se gindeste la cei de linga el. Ba nu, mint. Se gindeste si d-aia se si sinucide cu surle si trimbite, ca sa arate familiei, iubitei, lumii cit sufera el. (...) 
N-o sa reintru intr-o discutie care risca sa fie interminabila. O sa notez doar ca un dobitoc mi-a stricat ultima zi dintr-un concediu si asa amarit, de doar doua zile. Eu ramin la parerea ca ar trebui sa se faca ceva, sa se amenajeze niste locuri speciale. 

Contactat de HotNews.ro si intrebat daca nu cumva comentariile facute sunt prea dure, Mirel Axinte a declarat: "Aveti dreptate. Comentariile respective sint prea dure indiferent de cine ar fi autorul lor. Insa in astfel de momente reactiile la cald difera de la om la om, fiecare se descarca, fiecare reactioneaza in felul lui. Iar reactiile pot fi surprinzatoare chiar si pentru autorul lor."
raspuns lazaroa:

"end of story" care seamana la perfectzie cu "case closed" al lu' shoric, lucru de altfel previzionat de mai multzi dintre inteligentzii cititori ai hotnews.ro inca de ieri.


cu asa "preteni" nici nu mai ai nevoie de dusmanii de la antene si realitatzi care sa acrediteze ideea ca puterea portocaliu-verde-cu picatzele vrea sa aplice euthanaserea popo'ului pentru a transpune in practica l'indicătziile prezidentziale:
Romania nu mai poate sta mult cu 4,9 milioane de pensionari si 4,2 milioane de salariati, din care 1,2 milioane angajati la stat, traind tot din ce produc cei 3 milioane, a declarat luni presedintele Traian Basescu 

n'am avut curagi sa caut inregistrarile cu bliiiin executat in direct, da', daca a recunoscut ca "a  gresit", pot sa ma 'ntreb si  io de ce  mu e bliiin cinic pin' la capat?

cum, se pare, shefu' sau e.

marți, 19 iulie 2011

ne facem da ris

gata, am obosit si io sa "ma tot rid" de netrebnica opozitzie si de nelegiuitzii moguli!

pentru ca "ai nostri" ca brazii tot cu muci pa piept stau, in brejnevismu' lor de neclintit (cu teshchereaua plina le convine).

si pentru ca ajungem sa'i aplaudam chiar si atunci cind abereaza sau fac mizerii (frumos am ajuns: blin concurindu'l pe andon - si basea - la mirlanii)

nu ma mai amuza nici somnu' prelungit al mareshalului, chiar dac' o fi sa nasca monstri.

pentru ca EI AU CISTIGAT, nu'i clar?

nu pentru c'ar fi buni.

ci pentru ca si "noi" sintem  romuni si ne'am dedulcit la savarina.

*********************

nu ma mai "gidila" nici apelatu' la tot felu' de uneperisme (cu miky "leo bacshish" sustzinindu'ne "cauza"  in "dezbaterile" televizate) sau la otevismele din rezerva "strategica", in sperantza ca "aia" nu fac cin' zeci la suta!

vineri, 13 august 2010

atac

ma vaz nevoit sa'l scotz pe bleen


ca si el ma scosese pe mine...

nu c'ar fi fo freo crema !

TRE' SA HIE TOT MINA LU' BASECU !!!!

duminică, 22 noiembrie 2009

atentzie la neatentzie ! "platforma" voteaza pentru tine !

azi n'a mai jucat rapidu', da' tot am dat, intr'o zapare rapida, peste niste autopromovari "vox pu(b)lica" pe realitatea aia "i".
instigau la "turnatzi aici", pentru penelisti si pesedaci, ca altfel nu cre' ca "basistii" stau prea multe secunde pe postu' asta.
asa ca, grija mare domnilor basisti, urmeaza "anuntzuri importante pentru tzara !".
adica, binentzeles, basescu fura alegerile.

ai dracu de hotzi, si populisti, care cumpara votu' natziunitzucii!

numa' io n'am avut norocu sa dau de "basesti" care sa ma cumpere, nici macar c'o bricheta !
in schimb, nevasta'mea are poseta plina de brichete (ca ia ie mai putzin "ideoloaga") cu geoana si crin (i'am luat si io una, ca mai fumezez inca), am aruncat vreo doua pungi rosii cu contzinut intact (nu trustu') pe care le'am gasit agatzate la usa de la intrare, am intilnit numai ieri, in doo puncte distincte din capitala, fara sa le caut (unu' pe strada mea + unu' la statzia de metrou iancului), lume bulucindu'se, ca rumanu' impartzial (da' mare pomanagiu), in juru' porbagajelor unor dacii ponosite (ca liberalii sint baetzi modesti), din care se livrau, pe baza de haine smulse, binecunoscutele pungi galben-albastru cu la fel de binecunoscutele "trelinguri" marca "crin antonescu".

probabil ca are banii de pe SMS-urile de donatzie, ca ei nu mai sint la guvernare !

sa zic ca'mi pare rau ca n'am imortalizat pentru eternitate (!), si, eventual, pentru "platforma" vox pu(b)lica ?

imi !
-------------------------------------------------
de ce e rau sa votezi cu basescu, varianta denis grebu, via bleen








































---------------------------------------------
deja, printr'un meil venit dinspre o portocala antiportocalie, sint informat ca am avut dreptate, din pacate...
tataru, banii inapoi !