Se afișează postările cu eticheta basescu cu PeNeLe jumulite de moguli. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta basescu cu PeNeLe jumulite de moguli. Afișați toate postările

miercuri, 22 septembrie 2010

blat

de la 'nceput m'am 'ntrebat ce drak reprezinta ciudatzenia diforma numita "uniunea natzionala pent'u progresu' romuniei", grupare alcatuita din diversi fugaretzi din partidele de origine, cu nimic mai speciali, ba dimpotriva, decit cei ramasi pe metereze "opozitzioniste", dornice, sanchi, sa le bee sinjele bocilor basesti.
cu ce's mai breaji, reformistii lu' peste prajit, indivizi (ca insi pur si simplu nu le poci zice) ca michi le bacshish, colectzionaru' de arme de vinatoare si plocoane primite p'in parcarile gubernului. ori  nicolicea,inamicu public numaru' unu al reformelor promovate de monica macovei ? ori domnii ghenarali pe puncte venitzi buluc sa se'nscrie la apelu' bocancilor mirositori plasatzi sub sigla cu multa roshatza pe strungareatza.
"s'au certat" subit cu conducerile partidelor lor, si s'au grabit sa asigure "majoritatea gubernamentala" ce'o sa conduca pedeleaua sa intre'n cosu' de gunoi a historiei, cosindu'le si fostilor firtatzi himenu virginitatzii de opozitzionisti puri si duri, car' n'or bagat niciodata botu' la maimutzika, ce vor cu tot din'nadinsu' sa'i dee jos pe "aia", da', sa vezi potriveala, n'o sa poatza, de fiecare data, la mustatza, pin' s'or fi creat conditziile "popice", atunci cin' s'or vedea primii ghiocei ai primaverii unui nou 'nceput de crestere a consumului,  pe datorie, ca a economiei e prea complicat, ca d'unde nu e, nici 'mnezău nu cere.
visu' d'aur al diktachiorului fi'va 'mplinit, cu bipartidizmu' uninominaliot, cin' "fraierii" neinformatzi de mersu' trebii ramasi pe meterezele creaturii artificiale fosta, atunci, pedele, fosta pede, fosta fesene, s'or vide alergatzi pe stradele de catre furia populatziunii ultra-isterizate, si cu ajutoru' neprecupetzit al conglomeratului politico-mediatic ce copleseste piatza, asigurindu'le livrarea la domitziliu a certefecatelor de singure mostenitoare legitime celor doo partide "istorice", penele-bla-bla-bratianu-felics-voiculescu, si pesede-partidu-stingii-unite-bagate'n-fund-fosta-pe(se)cerista-ciocanista.
si cum nimica nu se pierde,  mai ales hoamenii cu mare esperentza teoretica si practica, "orientatzii" si  "luminatzii" pedeliotzi se vor varsa bucurosi, dupe afinitatzi, in albiile generoase ale  supravietzuitoarelor de stinga pe dreapta, sau invers.

asa ca partidu' lu' oprea ar trebui sa se numeasca uniunea natzionala de salvare a politrucilor din toate partidele

basescu ?
cine'i basescu ?

marți, 7 septembrie 2010

n'avem (ne)voie ?

daca marea remaiere o reusit cu subces, odata cu scoaterea la 'naintare a rezervii strategice a cadrelor de qiuari, modreni & davizi_troaca din portofoliou' "pedeleprelor", putem reincepe sa ii porcaim cu ce ne vine la gura pe bocii (la multz ani, coae !) si base, asumindu'ne curaju' stramosesc (o dam anonima !) neuitind, tontodata, sa nu care cumva sa'ncuragem freo tentativa de "halba ca zapada, avaramuuu", ca doara, fara posibilitate de tagada, actualu' sistem de partide e "perfect", cum o fo si gubernu', in acceptziunea lu' mr videanu, pin' s'apuce sa fie el insusi remaiat.
din punctu' asta de vedere io ma aflu undeva la mijloc intre doo extreme ale blogrolului meu, adica intre riddick (prototipu' pedelist pur si dur) si lilick (intruchiparea penelismului fara dileme) fara ca prin asta sa spun despre ei c'ar fi extremisti, desi's cam "avintatzi", dupa gustu' meu.

ei bine, EU VREAU alba ca zapada !



si nu'ntzeleg chiar deloc de ce tre' sa raminem ostateci infinitzi in brinca unora ce au dovedit, totzi, limitele de competentza si onestitate, cintindu'ne, pe rind sau la gramada, refrenu' de la "tzara te vrea prost", pe diverse tonalitatzi, care mai pitzigaiat, care mai baritonal.

nu mai am "organ" sa'i receptez cin' ne spun ce bine intentzionatzi or fo pedelistii in avintu' lor de reformare a statului, cu tot cu "puisorii" lor plantatzi peste aia ai pesedeilor si peneleilor, si car' s'o fleshcait de tot la proba veritatzii (ca sa nu zic la intrare), sau cit de "performantzi" s'au dovedit tericeanu si ai lui vosganieni, in procente grele cit piatra de moara in capu' fraierilor ce "pun botu" si altfel decit dac' ar fi interesatzi direct.

chiar nu ma prea coafeaza faptu' ca oamenii astia vor sa se casapeasca recipork pin' la victoria finala asupra gastii adverse, zau !

ca desp'e pesedei, mai bine putetzi uita !

si nu, nu sin' d'acor cu jupin iaru care
"constată că oamenii au ajuns să se urască, lucru mai grav decât fenomenul corupţiei."


pai, de ce sa se urasca oamenii astia altfel dect minatzi in lupta drept chezasi ai enteresului celor car' au ceva de perdut daca o eventuala reala lupta anticoruptzie ar avea loc ?

cu, sau fara, basesti, crin antonesti, si altzi esti, alba ca zapada tre' s'apara, afara dac' nu vrem sa cadem prada unor essperimente deshantzate gen prm, png, pp al ddd, etece

miercuri, 12 mai 2010

trecerea in conspirativitate


dom' stoika e "optimist", si'mi dovedeste ca n'a prea iesit de prin birouri zilele astea .
starea pre-insurectzionala a fost sadita cu succes in rindurile tutulor straturilor sociale, iar ultimele masuri anuntzate, si inca neluate, au sporit nervozitatea pina la cota in care orice discutzie incepe cu "ce facem, mergem in piatza ?"
nu la piatza...
fostii votantzi basescieni, daca n'au devenit ei insisi niste fiare gata sa sfisie, se strecoara speriatzi pe linga peretzi cu ochii cit cepele sa nu le caza, din senin, vreun ghiveci in cap.
lilika face transporturi masive de sticle incendiare disimulate sub forma unor inofensive cutii de transportat violoncele, contrabase, orgi de piept, si asteapta momentului 19 mai, nou' NO BASESCU DAY - 02.04.2010, de care ne rideam noi.

amarnika'i va fi razbunarea !

stiam eu ca am dreptate cin' scriam asa...

daca nu mai apar p'aici inseamna ca mi'a pus cineva piedica la metrou pe scari !

miercuri, 4 noiembrie 2009

"putea sa fie si Angela Merkel si tot pica"

rinjete, fetze buhaite, martzafoi, calare pe urnele funebre de la capatul salii de un kitsch cosmic unde salasluie vietatzile ciudate ce se considera alesii poporului.

indeaproape supravegiatzi de un guzgan rozaliu.

pohta ce'au pohtit vintu, voiculescu, patriciu, si balalaica ce se afla in spatele lor,

acu' citeva minute melescanu, ofitzeru de la penele, a comis citatul din titlu.

basescule, vezi ce faci de ziua ta, ca astia chiar itzi vor pielea pe batz...