Se afișează postările cu eticheta bulevardul josbasescu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta bulevardul josbasescu. Afișați toate postările

vineri, 6 martie 2015

cronica unei mortzi (in cotetz) anuntzate:

corpu delict/corpii/anticorpii cavernoși fatza cu capu la pește

(un alt pește prăjit de către ducu caducu)




Gata și cu Aerobaza Kamikaze!!!

aerobazaDe vineri, 6 Martie, emisiunea Aerobaza Kamikaze nu va mai fi difuzată la Sport Total FM. A fost scoasă din grilă, ni s-a explicat, din cauza problemelor financiare cu care este confruntat postul. Ne-am oferit s-o facem și gratis, cum am mai și făcut-o, de altfel. Nici așa nu se poate. Deci gata. Over and out! Timp de aproape cinci ani, săptămînal, v-am spus adevărul, pînă v-a luat rîsul. Ajunge! Timp de aproape cinci ani, v-am spus lucruri pe care alții fie nu s-au priceput, fie n-au vrut să vi le spună. Ajunge!
Vă mulțumim pentru fidelitate și pentru mesajele voastre. De asemenea, le mulțumim colegilor de la SPTFM. A fost o bucurie extraordinară să îi vedem, săptămînă de săptămînă. A fost o bucurie să lucrăm împreună. O bucurie reciprocă, din cîte am simțit. Ei, și? Mare brânză! Destul! La kkt! Corect. Kktul fiind, în România, principalul produs finit. Scuze: infinit. Numele meu este Alexandru Hâncu, a fost o enormă plăcere să vi-i prezint, cu umorul, exuberanța și competența lor enorme, pe Alex Dutu, Marian Turosu și Andrei Manțog. Bref: Ducu, Bărbosu, Marian și Mantzy. Aerobaza Kamikaze – Regii Radioului. Atît. Să fim sănătoși, ceea ce va dorim și vouă.


dupa ce a mincat fript happyfish, dupa ce i'a mincat, o vreme, banii duduchii, iata'l acuma pe ducu caducu mincind coapta si o aerobaza, dupa curaju nebun care l'a apucat de a musca mina ce l'a hranit, de a se pisa contra vintului si de a scuipa in sus, tot mai sus, inacceptabil, iata, de sus.

consecintza logica: gata-si-cu-aerobaza-kamikaze


clik pe poza pentru a asculta ultima e-misiune
in care fosta finantzatoare este facuta inacceptabil de muci



RIP AEROBAZO!





pahontzu pleaca ultimu', daca pleaca, pentru ca el n'a ramas, mental, in anii flower power ai rockului, ci tot in 2009, pentru ca pentru el tot emil boc - prim ministru si basescu - presedinte sint.

banciu nu pleaca de la macelarie.



miercuri, 4 septembrie 2013

ce ghinion pă poporu' ăsta canin c'are d'ales bules între doi cianuritici!

ham-ham și io o problemă:

dom'le, în ritmu' ăsta, și tziind cont de calitatea preopinentzilor, tare mi'e teamă c'o sa avem parte, în curînd, de masse largi, populare, în stradă, să ceară ca viitoarea constitutzie să'l desemneze pă superb-ăse președinte pă viatză!












bravo, base, iar tzi'a reușit prestidigitatzia!


vineri, 20 ianuarie 2012

manipuli - manipula,
strada este cassa mea
- la bulivar, birjar! -

 (trucaj)

nu stiu cine e in spatele manipularii, care e mare, evident, da' frica animalica produsa in rindurile pedeleilor da senzatzia ca si ei au constiintzele taaare incarcate...

am zis!

zice si un (fost?) pedelist:

Incet dar aproape inexorabil Romania se indreapta catre alegeri. “intoarcerea la popor” leitmotivul atit de indragit de Basescu in vremurile deja apuse da fiori PDL-ului. Oamenii din “partidul primarilor” asa cum le placea sa se autointituleze PD-istilor este zguduit de frisoane. Primarii – si toti oamenii din administratia locala realizeaza acum ca unificarea alegerilor si lungirea anului electoral pentru locale pina in noiembrie s-ar putea sa-i coste mandatul si sa le marcheze viata pe vecie. Daca la nivel central politicienii reusesc adesea sa supravietuiasca, in provincie batalia este mult mai atroce, mai primitiva. Primari care acum au 30-40% din intentia de vot iau in calcul ca un puternic curent anti-PDL, care sa le erodeze sansele; votul politic s-ar putea sa termine in chiteva secunde tot ceea ce au reusit sa agoniseasca in ani de zile. Iar vina va fi in principal a lui Traian Basescu. In pofida aparentelor, intre Traian Basescu si PDL a fost o relatie de simbioza mai degraba decit o subordonare totala. Mai mult, au existat perioade, inainte de alegerile prezidentiale din 2008, in care presedintele lua in calcul foarte serios o rupere de acest partid si incercarea unui scenariu de independent tip Oprescu. Cureaua de transmisie a fost Emil Boc, creatia celui dintii, iar lipsa de suficienta putere a lui Blaga de a cistiga alegerile interne a lubrefiat aceasta masinarie. Simbioza a fost buna cit a consolidat puterea. Azi, exercitarea puterii exclusiv pe mina presedintelui poate transforma PDL in victima presedintelui Basescu.