Se afișează postările cu eticheta aerobaza kamikaze. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta aerobaza kamikaze. Afișați toate postările

vineri, 6 martie 2015

cronica unei mortzi (in cotetz) anuntzate:

corpu delict/corpii/anticorpii cavernoși fatza cu capu la pește

(un alt pește prăjit de către ducu caducu)




Gata și cu Aerobaza Kamikaze!!!

aerobazaDe vineri, 6 Martie, emisiunea Aerobaza Kamikaze nu va mai fi difuzată la Sport Total FM. A fost scoasă din grilă, ni s-a explicat, din cauza problemelor financiare cu care este confruntat postul. Ne-am oferit s-o facem și gratis, cum am mai și făcut-o, de altfel. Nici așa nu se poate. Deci gata. Over and out! Timp de aproape cinci ani, săptămînal, v-am spus adevărul, pînă v-a luat rîsul. Ajunge! Timp de aproape cinci ani, v-am spus lucruri pe care alții fie nu s-au priceput, fie n-au vrut să vi le spună. Ajunge!
Vă mulțumim pentru fidelitate și pentru mesajele voastre. De asemenea, le mulțumim colegilor de la SPTFM. A fost o bucurie extraordinară să îi vedem, săptămînă de săptămînă. A fost o bucurie să lucrăm împreună. O bucurie reciprocă, din cîte am simțit. Ei, și? Mare brânză! Destul! La kkt! Corect. Kktul fiind, în România, principalul produs finit. Scuze: infinit. Numele meu este Alexandru Hâncu, a fost o enormă plăcere să vi-i prezint, cu umorul, exuberanța și competența lor enorme, pe Alex Dutu, Marian Turosu și Andrei Manțog. Bref: Ducu, Bărbosu, Marian și Mantzy. Aerobaza Kamikaze – Regii Radioului. Atît. Să fim sănătoși, ceea ce va dorim și vouă.


dupa ce a mincat fript happyfish, dupa ce i'a mincat, o vreme, banii duduchii, iata'l acuma pe ducu caducu mincind coapta si o aerobaza, dupa curaju nebun care l'a apucat de a musca mina ce l'a hranit, de a se pisa contra vintului si de a scuipa in sus, tot mai sus, inacceptabil, iata, de sus.

consecintza logica: gata-si-cu-aerobaza-kamikaze


clik pe poza pentru a asculta ultima e-misiune
in care fosta finantzatoare este facuta inacceptabil de muci



RIP AEROBAZO!





pahontzu pleaca ultimu', daca pleaca, pentru ca el n'a ramas, mental, in anii flower power ai rockului, ci tot in 2009, pentru ca pentru el tot emil boc - prim ministru si basescu - presedinte sint.

banciu nu pleaca de la macelarie.



vineri, 6 februarie 2015

odată cu nutzzi, și kamikadjii se împușcă (în picior), nu'i așa?  

dupa ce...

luni, 28 mai 2012


bine am ajuns:
antena3 ma plagiaza 
cu nerusinare!

de la plotonieru' antenist (am un lapsus si nu'mi amintesc cum il striga ma'sa acass si el nu se duce) nu ma asteptam la altceva


parvulescu, palada si craciun (mai ales craciun, saracu!), infiptzi temeinic in turu' pantalonilor diktatorului, pe fundalu' micii mele glume ilustrate din ianuarie...


iata'i si pe kamikadji infruptindu'se cu nesatz din putza gindirii lu mandea





dupa cum se poate constata de aici, de pe vremea cind ma cacarezeam de cauciuc, prin  2011, plin de truisme




acuma, daca nu sint prea obraznic, dragi kamikadji, pot sa va mai sugerez una, chiar daca ea'i dublu mamica in ziua de azi, minunat prilej (si motiv) de tacere intzeleapta a fostului diktator, care, oricum, "si'a facut suma", asigurindu'le un viitor luminos nepotzeilor/nepotzicilor, nu ca nepotzicii-pushculitza nutzzy?


duminică, 19 octombrie 2014

"ghinion!" iliescu:


cum aș fi putut avea șase casse, deși nu sînt neamtz și nici nu mă cheamă iohannis

deci, cel putzin una din casile lui iohannis, io i'am luat'o.

exista posibilitatzi care se poate si posibilitatzi care nu se poate, in tzara (fosta?) a tutulor posibilitatzilor care se numeste, inca, romunia si in care numa' cine'o fost un dobitoc fara pereche, sau/si un lenes nesimtzit, n'a reusit sa se procopseasca imobiliar mult peste necesitatzile pe care i le putem atribui noi, in spir'tu codului eticii si echitatzii sotzialiszte.

eu am fost.

cine'i di vina ca, pe vremea lu' ceashka, am cumparat, de la un neamtz, care putea sa fie chiar iohannis, pe linga alte multe si marunte, un minunat video-recorder, de statea mitza'n coada, care'acuma'i de multa vreme oale si ulcele, la pretzul unui apartament de doua chemere sau al unei dacii unamie trei sute zece trecute fix?

asta ma face sa'l urasc sau sa'l invidiez pe "neamtzul meu", cumva, sau macar pe neamtzul iohannis?


"Adevarul este ca lui Klaus Iohannis nu ii pasa de oamenii obisnuiti, cu probleme si griji. Mi se pare foarte urat sa spui ca profesorii care nu au sase case au avut "ghinion" in viata...". Aşa sună postarea pe Facebook, domnului Victor Ponta, premier al României şi candidat la preşedinţia ei.

sau cine'i di vina ca, cel putzin de la rebolutzion sandiliescista incoace, am fumat, am futat, am pisat si am cacat inca vreo cinci-sase apartamente, decomandate, prin care as fi putut sa'l fac invidios pe neamtzul iohannis, fara sa dau nici macar o ora de meditatzii?

de ce e germania cum e si de ce satele si orasele sasesti n'arata ca satele si orasele de pe malurile bahluiului si dimbovitzii?

de ce n'are ursul coada?

cum ar fi rezolvat coabitacii, hahaind, "problema"?

http://romaniacurata.ro/in-ciorapi-sa-ne-mirosim-casele-lui-iohannis-casele-lui-ponta-si-casele-lui-basescu/

http://www.contributors.ro/politica-doctrine/kalus-iohannis-%C8%99i-ciocnirea-civiliza%C8%9Biilor/


mai sus, tot mai sus, una din mantzocariile lui mantzog,
care, de cind a a ajuns craiolgutzist,
e si, doar um pik, pesedizd




vineri, 12 septembrie 2014

doină de dor și de jelea, "la capătul liniei", a feminității și gingășiei, de nu mai știi dacă să rîdzi sau să plîngi, direct în noaptea mintzii

chiar ca te'apuca jelea






si da, n'am mai avut cuvinte ca sa i le adresez doamnii jelea, care parea o doamna plina de insusiri si normala la cap, dar nu s'a mai intimplat acelasi lucru cu un domn gheorghe, comentator acreditat la dinsii pe platforma, care a tzinut s'o confirme pe doamna jelea in legatura cu opinia 'mnea'ei despre un anume radu f. alexandru, un caz ciudat si unic in peisagi, caruia'i datorez personal foarte mult pentru ca a fost autorul scenariului unui film, realizat in alb-negru (regizor dinu tanase), de pe vremea lu ceashka, "la capatul liniei", care, mie unuia, mi'a placut teribil de mult.




"Sunt de acord cu dvs. ca articolul d-nului Alexandru e catastrofal. La acel articol mi-au fost blocate doua comentarii in care punctam elementele grosolane de propaganda de partid si ipocrizia aferenta. Dar nu trebuie sa va mire calitatea slaba a textului. Atunci cand autorul face plecaciuni obediente partidului pt. a primi vreo ciozvarta nu se poate scoate un discurs coerent si solid argumentat. In fond, e o forma de cedare in fata viciului stomacului plin."



pai da, domnul radu f. alexandru, a carui etnie - nu'i asa? - nu mai trebuie pomenita, a facut atit de multe plecaciuni obediente partidului, "pentru o ciosvirta", cum zicetzi d-voastra, pina cind, atunci cind a obtzinut'o, ciozvirta, a renuntzat benevol la ea, deoarece nu a dorit sa destabilizeze majoritatea coalitiei guvernamentale, care de bine ce a facut domnul alexandru acest pasabil sacrificiu, a mai rezistat citeva zile, inclusiv cu aportul unor vasnici membri care se regasesc actualmente in partidul de suflet al domnului presedinte si al sinistrei sale sosii.

mai cunoaste cineva vreun caz al unui alt vinator de ciozvirte (si ciozvirta era destul de grasa, ca durata mandatului la c.n.a. e de 6 ani) care sa renuntze la ea pentru binili, cam efemer, trebuie sa recunoastetzi, al partidului? (comentariul meu)

"Radu F. Alexandru şi-a depus, joi, demisia din funcţia de membru al Consiliului Naţional al Audiovizualului (CNA), el urmând să îşi desfăşoare în continuare activitatea de senator, a anunţat preşedintele CNA, Răsvan Popescu, în şedinţa de joi a Consiliului.
(...)
Senatorul PDL Radu F. Alexandru, numit membru în Consiliul Naţional al Audiovizualului, a anunţat, pe 2 aprilie, că îşi va continua activitatea în Senat "pe o perioadă conferită şi stipulată clar de lege", deoarece nu doreşte să destabilizeze majoritatea coaliţiei guvernamentale în această Cameră legislativă. El a precizat că timpul acordat unui membru al CNA pentru a-şi da demisia din partid sau din instituţia pe care a reprezentat-o este de trei luni."







p.s.
am pus comentariul de mai sus nu din alt motiv decit acela ca el nu fusese apobat de catre "platforma" pina in momentul aparitziei pe ecrane a acestor micutze rinduletze

miercuri, 27 august 2014

niște nesimtzit _ editzie de corectzie
ultima (?) aparitzie LIVE a lui ANDY STANESCU pe SPTFM, dar cu totu' altundeva decit la "UNSPE METRI"

revin, poate ca pentru ultima oara, la subiectul andy stanescu, care (nu mai) e.

ieri am avut ocazia sa'l ascult, de data asta din intimplare (pentru ca'i ascult din ce in ce mai rar emisiunile), pe radu banciu, abordind si el, absolut in trecere (si cam in sila), tema disparitziei, oarecum subite, a lui stanescu, la provocarea unui ascultator (tot mai rari si aia, ca nu mai au loc de "oficiali", eventual penali, de care se facea misto pe vremuri).

a facut, in mod penibil, pe niznaiul; ca nu stie, nu cunoaste, dar c'a fost, cica, alegerea lui andy sa paraseasca "echipa", dar ca, totusi, el lucreaza, in continuare, in post, "la partea tecnica", face reclame, duce tava, alea-alea, ba ca l'ar fi zarit, chiar, prin post, zilele trecute, dar n'a vorbit cu el.

pe linga ca tot ce spunea suna la fel de arogant si fals cum suna si emisiunea, dupa plecarea lui andy, aburelile astea ma dezgusta si mai tare, pentru ca trebuie sa ne creada tare timpitzi, banciu asta, ca sa nu ne dam si singuri seama ca un astfel de post, care sta in cinci-sase oameni, care duc toate emisiunile, nu poate s'aiva mult mai multzi "in spate", si ca nici treaba cu reclamele n'are cum sa tzie, pentru ca reclamele au ramas aceleasi si la fel de putzine ca si inainte (intr'adevar, realizate de any) de plecariea lui.

ramine cum am stabilit, "e pe bani", sau, mai exact (in cazul lui stanescu), din cauza de lipsa a lor, a banilor, pentru ca "vedeta" banciu trebe - nu'i asa? - renumerata corespunzator, cu mii de evroi, iar amaritu, fara ghilimele (din pacate), andy, n'a mai consimtzit, minca'tzi'as, sa plece, in ziua de salar, cu doo'j de lei in buzunar, cu cit zice c'a ramas dupa ultimul salar si dupa ce si'a platit datoriile pe la coledgi, probabil.

si, astfel, banciu a ramas singurul nesimtzit, tot fara ghilimele, la fel de nesimtzit ca si atunci cind n'a intervenit, din lasitate, in apararea altui coleg, manolo terzian, injurat si scuipat de "giovani", in prezentza lui placida (mama si ce'i mai sarisem in aparare atunci, in fatza acuzelor altora, fara sa admit ca banciu e caracter zerou barat!).


s'a 'ncercat, vaz acuma, si'o petitzie pentru revenirea lui any pe post, petitzie care n'a strins nici macar atitzia semnatari citzi a strins petitzia de solidarizare cu plesu (nu plesan!), sau macar in numar oarecum egal cu numarul  de "prieteni" feisucisti sau al celor care il caineaza, tot pe pe feisbuc, la putzinele postari in care aducea vorba, en passant, despre subiect.

ce sa spun, petitzie impotriva capitaliszmului de frigotecnica, nenica!


Sa nu uit. Ca sa sugrumam din scutece orice speculatiune pe aceasta tema.. nu m-am certat cu za colegi. Dimpotriva. Au fost alaturi de mine. Nu m-a "sapat" nimeni si decizia mea nu are legatura si nu a fost influentata de activitatea profesionala a celorlalti. A fost alegerea mea si numai a mea. Motivele ar trebui sa fie evidente pentru toata lumea. Nu ma aflu in stare de conflict cu institutia sau cu echipa. Raman in continuare la SpTFM ca sa-mi ajut colegii cu productia de spoturi publicitare si alte cele. Chestiune pe care o abandonasem de ceva vreme.


Fratilor, voi cei care cautati ceea ce nu veti afla niciodatata... adica nimicul. ..Va anunt in premiera (desi nu e politicalicarrect )Imi dau intr-un fel demisa. Adicatelea nu mai vin. Ca bere...



si pentru ca ultima editzie de "unspe metri", cu andy stanescu, a avut loc vineri, 28.03.2014, am cautat in tiliphonu' meu, ca parca tzineam minte ca am acolo ultima lui aparitzie "live" pe post, de acum citeva luni, la aerbaza kamikaze.


duminică, 24 august 2014

săptămîna nebunilor: după bliiin axintoiu și dragoș paul aligică, iată că un alt doctrinar cît se poate de dreptac, domnul doktor duku hîncu, își dă seama că devine, pe zi ce trece, și el, caduc, odată cu lansarea la apa a submarinelului atomic udrea, și s'apucă, cu de la el putere, și'i întocmește o bine zimtzită fișă d'observatzie diktatorelui, printre multzi altzii, constatînd că sînt semne indubitabile de manifestări patologice

deja nu mai e nevoe sa te uitzi la antena trei ca sa ai parte de aluzii cit se poate de transparente...

Tema deceniului. Pe care nimeni n-o va dezbate.

Era Băsescu un mafiot cinic pus pe eliminat concurența de dinainte sau s-a transformat peste noapte? Era așa și cînd îi eram fani și îl susțineam pînă în pînzele albe și dincolo sau s-a făcut acum?

Neap. Nu e o temă care să ne placă.
daca bliiiiin axintoiu se pare c'a avut o revelatzie in urma cu ceva mai mult timp, dupa ce, cam acum vre'un an jumate blogary aproape ca devenise gazeta de perete a famegliei largite basescu (acolo incepusera s'apara, in premiera, induiosatoare poze cu eba si cu tac'su, fara pic de aluzii fine si mistouri), in cazu' lu' aligica si - iata! - acum, ducu hincu, este vorba de adevarate premiere, cel putzin din cele ce mi'au ajuns mie pe la urechi.

desi hincu devenise chiar patetic, in sens anglo-american, obligindu'si, uneori, colegii de la avtobaza si, mai apoi, aerobaza kamikaze sa incerce sa'l mai domoleasca, deseori fara succes, din avintul lui neo-conso-basesco-udrian, de eram gata sa pariez sume considerabile ca el ar fi fost dintre cei sponsorizatzi de fc duduka srl, iata'l in inregistrarea de mai jos obligindu'i p'aceiasi colegi sa incerce sa'l domoleasca, dar in sens contrar, ei fiind cei care, d'aceasta data, au mici tentative "ca sa'l mai scoatza la vapsea" pe domnul presedinte si pe iubita lui para shuta.




s'avem incredere in diagnosticul domnului doctor (ca el e doctor adevarat, adica medic, nu ca altzii...) ducu hincu?


joi, 27 martie 2014

să'i fi mîncat capu'
nesimtzitul, autocaracterizat,
radu banciu,
celuilalt "nesimtzit",
"andy" stănescu?

spre deosebire de altzii, care l'au "descoperit" pe radu banciu uitindu'se pe evrosport, la "turul frantzei", in urma cu zece-cin'spe ani, eu marturisesc sincer ca n'aveam cirlig la sportul asta, asa ca mi'a trebuit ceva timp s'aflu de existentza teribilului nesimtzit din ziua de azi.

l'am mai vazut, sporadic, pe cind era invitat la diferite emisiuni de sport, atragindu'mi atentzia prin faptul ca parea facut din altfel de materie prima "decit" ceilaltzi gazetari care se ocupau cu fenomenul, dar asta nu m'a impiedicat sa'i uit numele imediat ce respectivele emisii se terminau.

adevarata lansare avea sa intervina abia prin 2007, odata cu aparitzia postului radio sport total fm (mi se pare ca a existat si un ziar de sport, finantzat pe aceeasi filiera, dar care a rezistat putzin timp), adica atunci cind am inceput sa'l urmaresc si eu, cu o consecventza demna de'o cauza mai buna, contribuind intr'un mod decisiv si la aparitzia cultului personalitatzi respectivului personaj, "urcind" dezinteresat sute de editzii ale "un'spe metri" pe net, dindu'le posibilitatea si celor care nu puteau asculta "live" emisiunea s'o poata accesa (erau mii de accesari zilnice), nu de alta dar "echipa postului" nu se invretnicea sa faca o arhiva.

ei, cu toate ca propitaru' postului era un politician pedelist (nicolae bara, care era si parlamentar pe vremea aia, dupa care a disparut ca magaru'n ceatza), nu prea erau emisiuni cu politica, in afara de accentele ultra-basiste din programul de dimineatza ale dinamovistului pahontzu, caruia'i iert multe, pe motiv ca'i rocker, si de cele ultra-pesdiste-peremiste-peciste ale lui dan dumitrescu, care baga intotdeauna cite o shtanga anti-justitzie si anti-macovei, de cite ori avea ocazia (intre timp a disparut si el, tot ca magaru'n ceatza, cu putzin inainte ca prietenul lui de gratare, "nashu" mircea sandu, sa predea stafeta), asa ca nici celebrii, de acum, banciu&stanescu, nu se raportau la politic decit arareori si cu simpatii abea disimulate (banciu nu l'a atacat ni-cio-da-ta pe basescu, stanescu era cam anti-totzi-'tu'le muma'n cur de hotzi!)

fiind posesorul unui talent indiscutabil, banciu, care are suficienta spontaneitate si destul humor ("imitatziile" pe care le "producea", nu numai ca forma, ci si "ca contzinut", ramin de pomina, tziriac, mircea lucescu, fratzii si verii becali, ori cristoiu sau cartianu, probabil ca sughitzau teribil, pe vremurile alea, care au fost si cele mai bune ale lui banciu), era secondat de catre "andy" stanescu, un actor "pe bune" (absolvent al unatc), care cistiga si el o piine, in calitate de "factotum" (el concepea si realiza reclamele si forspanurile emisiunilor), alcatuind impreuna un cuplu ce parea indestructibil.


ei ii dadeau, in calitate de "nesimtzitzi", cu capetele de totzi peretzii pe componentzii meschinii mafii a folbalului aborigen, fapt ce facea ca multora (printre care si mie) sa le creasca pipota, pe linga ca le creasera o gramada de dusmani avtorilor.

lasam la o parte misoginismul lui asumat, antitziganizmu' si nedreptatzile pe care le facea in "judecatzile lui de valoare", dar ceea ce m'a facut sa ridic pentru prima oara din sprinceana, in ceea ce'l priveste, este ca devenea, dintr-odata, turbat cum venea vorba de hunguri-bunguri, c'avea sau n'avea motive, imprejurarea ca era fiul unui judecator din tirgu mures, deci nascut si crescut printre "conlocuitori", nu te putea duce cu gindul decit c'a avut parte de'o copilarie traumatizata si traumatizanta.

relativul succes l'a adus si in atentzia televiziunilor, mai intii in calitate de "invitat permanent" la pro-sport (ramine emblematica scena in care "giovani" becali il scuipa si il injura pe terzian, fara ca banciu, aflat si el la aceeasi masa, sa intervina in vreun fel), apoi la "labe unu", realizind un fel de cafe cu "late show", impreuna cu radu naum, dupa care singur, incercind sa'l imite si concureze pe mircea badea, sub indrumarea aceleiasi "echipe manageriale" (oancea!) care l'a inventat si pe badea.

e de remarcat ca niciunde nu a incercat "sa'l care dupa el" si pe colegul de cuplu stanescu, care era in mod evident mult mai strimtorat din pct de vedere material decit el, iar asta nu putea, uman vorbind, sa nu creeze discrepantze majore intre ei, unul devenind "vedeta", platita, mai mult ca probabil, de catre, sanchi, oancea (blonda, cu fusta), cu mii de evroi pe luna, si pe pamint, iar celalalt raminind cu cele citeva sute de la radio.

o astfel de "vedeta", chiar si controversata, acceptind sa ramina si la radio, bineintzeles ca va pretinde un spor de salar si de acolo, lucru de care evident ca nu se va putea bucura si colegul de suferintza, iar daca modalitatea de plata este una "de la sacosa", cum precis ca se intimpla in cazul celor doi, revolta interioara se poate manifesta si exteriorizat, cind il vezi pe coleg numarind nesimtzitor peshinu'n fatza'tzi.

acuma, ce sa fac, fabulez, pentru ca eu nu m'am putut abtzine s'asociez disparitzia de pe post a lui stanescu, cu ziua in care s'a facut plata, vineri, in urma cu doua saptamini, dupa cum au avut amabilitatea kamikadjii sa ne informeze.

de atunci, mucles, nici un fel de referire la nefericitu' de stanescu, care mai apare pe post doar in amintitele reclame si forspanuri.

au toate astea vreo relevantza in completarea schitzelor de portret pe care ni le'am facut fiecare in minte, in legatura cu banciu?

eu unul, mi'am completat'o, nu de alta, dar am constatat ca, odata ramas singur, banciu, in paranoia lui, a ajuns si cam nesarat, facindu'ma sa incep "sa'l sar", si in varianta radio, ca la teve am ceva timp de cind am inceput sa'l ocolesc.


p.s.

pina si cel pe care il maimutzareste banciu, mircea badea, a incercat "sa'l care" dupa el pe prietenul oreste, atunci cind acesta trecea prin niste momente dificile ale existentzii.

abea ulterior s'au separat, si in ceea ce priveste prietenia, tot din motive politice si de paranoia...

ps. updatat: 

se pare ca stanescu a revenit, spasit, la locul infractziunii, vineri, 28.03.2014.
poate c'a fost in concediu omu', desi, cu alte ocaziuni, se anuntza pe post asta.
ma bucur pentru el, ca un loc de munca e cam greu de gasit zilele astea.
poate s'o fi lasat si cu vreo suta de evroi in plus la salar...

luni, 24 martie 2014

gaiamatze:
nobody's perfect,
așa că și eu
mă simtz năpădit
de șuvoiul de cuvinte de iubire
dulcege și rîncede
către aleasa politică
a inimilor altora
plus UPDATE cu
LOVITURA de MACIUCA!

melodii p'adresa dumneavoastră, domnule președinte!


dacă, prin absurd, dînsa cu dînsul, s'ar căsători, cum am distige între cele două elena b.?

întreabă  hîncu, ducu hîncu, unul din cei care n'au ridicat piatra, pîn' acu', împotriva diktatorului si'a sinistrei lui sosii.

trebuie sa recunoaştem că sîntem parte a unui mare și dîrz popor, dacă sîntem capabili, printr'o parte a reprezentantzilor noștri, să sfidăm pericolele pentru o cauză!

și ce cauză: cauza fiicii cea ebă și mămică de renume mondial!

asta după ce o altă mămică, cea ridzi-pitzică, e pe cale să'nfunde puşcheria, tot pentru aceeași cauză.


UPDATA!(tot duduka'i mai tare!)

Elena Basescu: Nu voi candida la europarlamentare

de Red. Stiri HotNews.ro
Elena Basescu a declarat luni, intr-o conferinta de presa, ca nu va candida la alegerile europarlamentare nici pe listele PMP, nici ca independenta. "Doresc sa multumesc prietenilor de la PMP pentru ca mi-au oferit locul 2, insa mi se pare o favoare prea mare. Mi s-ar parea un troc imoral rezervat marilor justitiari. Nu voi candida ca independent deoarece nu doresc sa iau unul, doua sau trei procente de la Miscarea Populara".
Vom reveni cu amanunte

sa facem totu', tovarasi, pentru duduka srl!

marți, 11 februarie 2014

istetzimea discutabila
a mitomaniacului ponta
face victime:
pina si kamikadjii,
care, in general,
sint niste baetzi finutzi
si cu neuronii la ei,
i'au cazut in plasa
elektoRATAta

cind lipseste ducu hincu, care'i un autodeclarat basist si udrist (mult prea) infocat si fara nuantze (pentru gustul meu, desigur), baetzii de la kamikadze sint chiar foarte simpatici, dar cu mari lipsuri "pe partea ioconomica", dupa cum se poate constata din inregistrarea de mai jos: 




din care se poate intzelege ca pontosu' p.m. ar avea intentzia sa plateasca, din banii populului, jumatate din rata mafomistilor care si'au facut imprumuturi cu buleftinu' de populatzie, ceea ce te duce avtomat cu gindu' la niste bancuri cu radio erevan, ca mafomistilor n'o sa li se dee, ci o sa li se ee, si anume dobinda in plus care o sa li se bine-cuvineasca daca or sa s'arunce ca boii sa mearga la banca sa li se recalculeze scadentzaru', pe baza promisiunii ca gubernu', care'o mai fi, dac'o mai fi, pe vremea aia, o sa le deduca o suma in limita a doo milioane de lei tramway din impozite, care impozite nu se stie prea bine care or sa mai hie si ele peste doi ani.


luni, 9 septembrie 2013

capitaliszmus pă pîine cîine

un simptom ciudat și totodată îngrijorător începe sa se manifeste tot mai pregnant în rîndu' asa zișilor și auto-proclamatzilor uameni da dreapta, pe lîngă intratabilul giurgea noi procopsindu'ne acuma cu încă niște unii pe care tot noi îi stimam, dacă nu chiar îi "iubeam" (nu pe la spate), nu cu multa vreme în urma, și care au început sa prezinte forme de paranoia care nu fac decît sa îndepărteze tot mai tare perspectiva răsturnării de la putere a actualii gubernari mitomaniacale, ce se declara "de stînga", printr'o varianta suportabila (și care sa nu sperie copiii de tzîtza) "de dreapta".

observ cu durere:
  • cum deriva lu' banciu atinge cote nebănuite, deși d'abia ce reuși sa'si cumpere si el o casa, dovada ca'i merge din ce in ce mai bine pa banii babachii, lucru care nu l'a calmat in nici un fel;
  • cum aligică face lampa mult prea mică, ajungind să se 'njure parte'n parte cu ăia de'l comentează;
  • cum hincu devine redundant și pisălog, până aproape de punctu' în care inclusiv colegii d'aerobază ii suportă din ce în ce mai greu șarjele neoconservative, făcute cu tot mai putzin humor,
totzi ăștia alăturindu'se mult prea activului activist axintoiu - și altor citziva - care au ca numitor comun că se înfruptă până la virgula și sedilă din sfintu' spir't care le parvine pe cai necunoscute dinspre dealu' cotroceniului, cel mai sigur semn pentru a declara absolut axiomatice toate acestea e ca nici unu' dintre ei n'au avut vreo indoiala ca safu' lor spir'tual s'ar fi putut sa fi gresit, cindva, sau ca s'ar putea sa greșească cumva, in viitor.

toate temele arzatoare la ordinea zilii au fost si sint abordate exclusiv in linia celor propavaduite de catre maretzu' conducător, de la atitudinea fatza de exceptzionala reforma a sanatatzii care a făcut ca gubernu boc sa facă poc, până la voluntarismu' demn de cauze mai bune cu care s'au înrolat în tabara partizanilor neconditzionatzi ai instrainarii resurselor naturale ale tzarisoarii, alea care ne'au mai ramas.

ma rog, ca sint ei partizani, mai treacă meargă, da' devin realmente ca scoși din mintzi cind altzii nu procedeaza precum ei, și nici nu găsesc de cuvintza sa purceada la infiintzarea de urgentza a brigazilor mineresti cu care sa'i ee la niște bastoniade cinstite, de dreapta, pe prapaditzii ăștia de comuniști corporatiști care nu stau linistitzi pe la cassele lor.
"Ăstora de dreapta (nu vreau să dau nume) le place s-o ia, niciodată să dea. Au cea mai largă gaură a curului din istoria lumii, însă ei au tactici. La început îi durea, strîngeau din dinți și spuneau: avem o tactică, o luăm în cur ca strategie, nu vă împacientați, să fim prudenți, ceea ce vă pare un dezolant futut în cur e doar înțelepciune. Bă, v-au muit Ponta, Antonescu și Rogozanu pînă nu mai recunoașteți un futut în cur fiindcă aveți gaura prea largă. Credeți că mitingul îl va da jos pe Ponta și o să vă recăpătați funcțiile și finanțările și o să aveți răzbunarea vieții? Nu. Așa că faceți bine și depuneți-vă CV-urile la șoferul secretarei șefei de cabinet a lui Antonescu sau Ponta: trepădușii intelectualilor lui Antonescu și Ponta au nevoie de valeți, așa că politicienii și intelectualii lui Băsescu s-ar califica pentru un cărat de servietă, un deschis de ușă sau un făcut de cafea."
la noi semnalizatu' stinga și făcutu' dreapta, și vicevercea, îmbracă forme patologice, pentru ca dreapta a devenit internazzionalista, luptindu'se cu ghiarele și cu dintzii sa'si dee ismana din cur tătucului care e sau nu mai e moskwa, ca cine mai poa' sa știe în zilele noastre care mai e sitoatzia geostrategica, după cum dicteaza interesele superioare de partid si de stat, iar stinga e nazzionalista, în pauzele cind nu se afla la gubernare și deci nu e pusa în postura de a'si lua și ea tainu' drept cuvenit.

conducători romuni în ezercitziu' functziunii: 
semnalizează stinga, dau s'o ee'n dreapta, 
da', nu știu cum se face, 
tot statu' pe loc le reușește cel mai bine

după ce cîinele de paza al democratziii, presa romuna adică, si'a dat deplin măsura competentzii si deontologiii, făcînd ca înspaimîntatoarea majoritate politica de op'zeci la suta din parlament sa fie pe cale sa cedeze în urma unor proteste care n'au existat, dreapta politica și "civica" e pusa în grea dificultate, pentru ca teama cea mare e ca s'a creat un precedent care s'ar putea repeta si'n cazu' ghezelor de șist, și deci nu vom mai fi lasatzi sa ne cumpărăm ghezele noastre cu pretzu' cu care le'am putea cumpăra de la rusnaci.


VIDEO Crin Antonescu: Proiectul Rosia Montana trebuie respins. Nu se poate guverna dupa strada, dar nu se poate guverna ignorand strada

de R.M. HotNews.ro
Presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat luni ca proiectul exploatarii de la Rosia Montana trebuie respins, precizand insa ca este vorba de punctul sau personal de vedere, si nu al liberalilor.
[
45 comentarii



Traian Basescu face o declaratie de presa luni, de la ora 16.00

de Red. Stiri HotNews.ro
Traian Basescu face o declaratie de presa luni, de la ora 16.00, anunta Administratia Prezidentiala.
HotNews.ro transmite LIVE TEXT declaratia
[
11 comentarii


acuma, sînt curios cum or sa se manifesteze dreptacii noștri internazzionalisti dacă safu' se răsucește, cum îi e obiceiu' in ultima vreme, încercînd sa fructifice din volé orice tema care s'ar preta sa devie cît de cît populara.

vor îndrăzni ei sa'si contrazică șefu'?

ps cu updata:

tare trist shăfu'!

luni, 17 iunie 2013

mentenanță cu mutu de la manutanță

Ofertă pentru o cafea prelungită: două emisiuni de radio KMKZ în aceeași postare | Revista Kamikaze

Ofertă pentru o cafea prelungită: două emisiuni de radio KMKZ în aceeași postare

Despre șantajul ca gen jurnalistic, cine-i mai deștept dintre Băsescu și Mircea Badea și cum își construiesc minerii propriul cer, după ce ni l-au construit pe al nostru în ’90, contribuind cu niște stele verzi, aflați doar ascultând ultimele două ediții ale Aerobazei Kamikaze.
Ediția din 7 iunie, cu Manțog, Turosu și Bărbosu:
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Ediția din 14 iunie, cu Ducu, Bărbosu și Manțog:
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
-->

joi, 18 aprilie 2013

o altă (gă)oază de normalitate:

corpu' delict al lu' arien născase
des-belit la antena trei, dup'o 'nde-lungă așteptare

tocmai cind vroiam sa remarc - mache - modestia si bunu zimtz ale bombo nelului, care s'o rabdat sa nu navale din primasi seara de  haide libi in studio la gidea si radu tudor, unde sa'i sae'n poala ei lu madam hossssu longines, iata ca tratativele duse la in alt nivel isi arata roadele: nascase s'a lasat!

dus!

(banciu insinueaza c'a facut'o pa bani)




Adrian Năstase: „Semnele de pe corpul meu demonstrează că tentativa de sinucidere nu a fost o înşelătorie“

5
17 Apr 2013 22:49:35
Autor: Romulus Georgescu














Adrian Năstase a relatat cum a decurs tentativa sa de sinucidere din 20 iunie 2012 Foto: Adevărul









Fostul premier Adrian Năstase a declarat, miercuri, la Antena 3, că tentativa lui de sinucidere a fost ceva adevărat, şi faptul poate fi demonstrat de semnele de pe corpul său.


si pentru ca n'am avut coae  s'am taria sa'l urmaresc cu prop'iimi ochi, ii las pe baetzii de la kamikatze sa relateze ei ce au vazut.


au vazut scremut si au relatat cam caznit, de data asta - parerea mea!


LIVE TEXT Năstase unchained la Gâdea chained

Adrian Năstase este în direct la Mihai Gâdea. Știm că nu rezistați la Sinteza Zilei sau nu mai aveți Antena 3 în televizor, așa că ne sacrificăm noi pentru un live text.
În cinstea deținutului politic Adrian Năstase, Antena 3 se va numi în această seară Antena N0049.
În sediul Antenei 3, în platoul lui Răzvan Dumitrescu, se află și Ilie Sârbu, alt martor al priceperii de trăgător a lui Năstase.
Vin deja întrebări de la public. Întrebare propusă de un telespectator, fost coleg de celulă cu invitatul: Este adevărat că la Jilava erați cunoscut sub numele de Năstase patru coapse?
Care o fi cicatricea lui Năstase? Aia de pe gât, perverșilor!
Foarte bine arată domnul Năstase. E mână de femeie acolo, precis s-a machiat singur.
Ce amator e Gâdea! Cum să ai buzele alea și să intri nerujat într-o emisiune cu Năstase?
Năstase dezvăluie că au rămas doctoranzi de-ai lui cu lucrările neterminate. Ponta ce păzește? Să le termine el.
Eu nu cred că imaginile sunt adevărate. Observați pixelu’ maro?
Gâdea este foarte crispat, e schimonosit. Să fi rămas în studio niște bășină veche de la Varan?
Uite așa se înțeleg doi creștini, ca Gâdea și Năstase. Sunt curios dacă la finalul emisiunii o să apară părintele Remus Cernea să oficieze căsătoria.
Un coleg ne spune că urmărește interviul cu Năstase pe net. Până să se încarce Antena 3, i-au băgat o reclamă la lubrifiant D**ex. Ce-o fi însemnând chestia asta?
S-a mai bătut un record la Antena 3. Gâdea e mai prost decât Andrei Năstase.
Ce rău îmi pare că taică-miu n-a furat. Acum eram si eu cineva, cum e Andrei Năstase.
Ce ochi jucăuși are Năstase! Probabil i-au promis că o să intre și Mircea Badea, în maiou.
Cică Năstase le-ar fi promis cameramanilor că le arată cicatricea la baie.
Incredibil, tocmai a fost o reclamă la un stimulent sexual. “Impresionează încă de la prima întâlnire” era sloganul. Sper că Adrian Năstase este mulțumit acum.
“Mama mea nu a iesit din casă timp de nouă luni, cât timp am fost eu în penitenciar.” Bănuiesc că nici maică-mea n-ar fi iesit. Dar de rusine.
După prestația din seara asta a buzelor lui Gâdea, Dan Voiculescu e invidios pe Năstase.
Gata, Gâdea mai are puțin si termină. Cam pe la ora asta terminau si interlocutorii lui Adi din Jilava.




nu, nu's futezatorii, c'astia au murit la intrare intre timp!




loatzi'l dupa mine, ca'm crapa carotida, dac'o gasesc...


si'a loat un in el