Se afișează postările cu eticheta iar a fost duduca la cotroceni?. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta iar a fost duduca la cotroceni?. Afișați toate postările

miercuri, 13 februarie 2013







compot
de
grisine.


pîna și


andreea pora


face mișto


de bilele debile


ale lu' turcesqiu












daca nici astea doo nu's neste stiri in urma carora diktatoru poate zice - come ti dice? - d'acuma po' sa mor fericeeeeee...




Ceea ce pana acum era doar un zvon primeste o confirmare neasteptata din anturajul lui Syda: sotia lui, Elena Basescu, e gravida.
Publicat astăzi, la 00:00




Elena Udrea, mai bărbată decât Vasile Blaga: „Pot să mă bat cu Ponta şi Antonescu”

Elena Udrea spune că poate veni cu un proiect prin care PDL să redevină un partid care se luptă din Opoziție cu abuzurile și cu minciunile USL
Deputatul Elena Udrea va candida pentru funcţia de preşedinte al PDL. Fostul ministru al Dezvoltării şi Turismului a făcut acest anunţ ieri, la grupul deputaţilor democrat-liberali. Cu o zi în urmă, liderul PDL Vasile Blaga anunţase şi el că va intra în cursă pentru un nou mandat. „Am decis să candidez la funcţia de preşedinte al PDL deoarece cred că partidul are nevoie de o schimbare. Candidez pentru că am curajul, am forţa şi energia necesară să vin cu un proiect nou pentru PDL, un partid care se află acum la finalul unei etape. Cred că experienţa de luptă politică de peste opt ani de zile este suficientă pentru a garanta că pot să mă bat în continuare cu Ponta, cu Antonescu, cu Voiculescu, aşa cum am făcut- o întotdeauna”, a arătat Elena Udrea.
REACŢII DIN PDL:
REACŢII DIN USL:



DESIIII, 
daca stai si citesi mai bine, corveta presedintelui incearca - CE FACEEE? -

o de-li-mi-ta-re???
”Trebuie să depășim era Băsescu. Noul partid nu trebuie să depindă de un singur lider, ci de o echipă. Trebuie să ne adresăm electoratului care refuză să vină la vot în ultimii ani. Avem nevoie de un alt tip de proiect”, a adăugat Udrea."Eu l-aş invita pe Traian Băsescu. Aş lua-o ca pe un rămas-bun", a spus Udrea, menţionând că actualul şef al statului este spre final de mandat şi nu doreşte, aşa cum chiar el a declarat, să aibă un nou proiect politic legat de PDL.



DOMNU' ALBAZAPADOIU, CAMARADE, CE PUNCTU SI VIRGULA MEA INSEAMNA ASTA?

pina si turcesqiu e debusolat, nu mai stie spre cine sa se gudure mai cu spor, d'o obliga pina si p'andreea pora sa faca misto de el





acea andreea pora de care totzi masculii feroci, bine dotatzi, frumosi si dasteptzi de pica'n freza ai natziii se simt obligatzi sa se ee pa baza ca n'ar fi atit de fatzoasa ca madam duduka cea laptoasa, d'o pilda.

Apariţiile dese ale Andreei Pora la TV, principala cauză a impotenţei la români
Scris de Calin | Marţi, 12 Februarie 2013 12:50
Un studiu al Ministerului Sănătăţii atrage atenţia asupra riscurilor la care se expun bărbaţii care se uită la emisiuni TV în care apare Andreea Pora.  Cifrele prezentate în studiu sunt de-a dreptul dramatice: 7 din 10 bărbaţi care au privit-o de cel puţin trei ori pe Andreea Pora la TV au acuzat la scurt timp după disfuncţii erectile.
“După cum se ştie, majoritatea bărbaţilor cu disfuncţii erectile sunt afectaţi de o combinaţie de cauze psihologice şi fizice. În cazul Andreei Pora, este vorba în primul rând de cauze psihologice. Un bărbat care o vede pe Andreea Pora nu mai este capabil, din punct de vedere mental, să se gândească la o relaţie sexuală cu o femeie. Cu timpul, asta duce la impotenţă”, a explicat un reputat medic urolog.
Reprezentanţii CNA au reacţionat imediat şi au decis să oblige toate emisiunile TV în care este invitată Andreea Pora să-şi avertizeze telespectatorii de sex masculin asupra riscurilor cărora se expun. Astfel, atât la începutul emisiunilor, cât şi pe parcursul lor, vor rula avertismente cu mesajul “Atenţie, Andreea Pora în platou! Vizionarea acestei emisiuni poate provoca impotenţă!”


stitzi, bai dasteptzilor, mai bine impotent pa baza de andreea pora decit futaciosi la palma ca voi sau ca banciu, asta care, dupa ce i'a lasat, o vreme,  sandalele in pace, iata'l ca aseara si'a readus aminte de ea, cu'n remarcabil simtz d'oportunitate, plus altu' (sau tot acelasi?) d'oportunism, dublate, triplate, qvadruplate cu misoginismu lui selectiv binecunoscut, atunci cind s'a gindit, nevinovat, sa faka remarci deplasate asupra presupuselor diferentze estetice care ar exista intre o andrea pora, pe care de data asta a cuplat'o cu monika makovei, si madam duduka, cea cu mălăieş in călcăieş, frunze'n buze si alte delicatese si coloniale disponibile pa stok.

joi, 25 octombrie 2012

TACI,
tuuuuuuu!!!

văz că diktatorele a șchimbat sexu' buzduganului cu trei pece(re)tzi cu care'și anuntza intentziile.
Jurnalistul Ion Cristoiu a făcut o previziune în cadrul emisiunii Ultimul Cuvînt de pe B1 TV. El crede că președintele va avea o ieșire critică la adresa guvernului Ponta la împlinirea a 6 luni de mandat.
„Cu prilejul împlinirii a 6 luni de mandat la Guvern, Traian Băsescu va ieși cu o intervenție foarte dură împotriva guvernului Ponta, un bilanț. Probabil va avea loc în jurul datei de 27 sau 28 octombrie și din acel moment Traian Băsescu va interveni des, probabil jucând și la ruleta rusească”, a declarat Ion Cristoiu în cadrul emisiunii.
Ion Cristoiu este de părere că ieșirea publică a președintelui ar putea să îi atragă chiar o nouă suspendare.
„Dacă îl suspendă cu atât mai bine pentru președinte, pentru că se va implica în campania electorală clar. Totuși Traian Băsescu l-a desemnat pe Ponta indiferent de majoritate și e obligat să facă acest bilanț autocritic” a mai declarat jurnalistul.

l'o fi tras de limba, profitind de deplasarea împreună cu diktatoru'n turkmenistan, la fel cum a facut si'n cazu' ieșirii mizerabile la adresa Regelui (apropo: "la multzi ani Majestate!).


sper sa nu'i fi luat de tot 'mniezo mintzile, ca la ce vremuri căcioase se anuntza (și la ce uninominali tragicomici avem de ales-bules "pa partea dreapta", idem ca si pa stinga-mprejur-neocons-monarchista), presimtz ca n'apuca sa'si savureze linistit penzia si vila de protocol alaturi de doamna maria.

vineri, 20 ianuarie 2012

manipuli - manipula,
strada este cassa mea
- la bulivar, birjar! -

 (trucaj)

nu stiu cine e in spatele manipularii, care e mare, evident, da' frica animalica produsa in rindurile pedeleilor da senzatzia ca si ei au constiintzele taaare incarcate...

am zis!

zice si un (fost?) pedelist:

Incet dar aproape inexorabil Romania se indreapta catre alegeri. “intoarcerea la popor” leitmotivul atit de indragit de Basescu in vremurile deja apuse da fiori PDL-ului. Oamenii din “partidul primarilor” asa cum le placea sa se autointituleze PD-istilor este zguduit de frisoane. Primarii – si toti oamenii din administratia locala realizeaza acum ca unificarea alegerilor si lungirea anului electoral pentru locale pina in noiembrie s-ar putea sa-i coste mandatul si sa le marcheze viata pe vecie. Daca la nivel central politicienii reusesc adesea sa supravietuiasca, in provincie batalia este mult mai atroce, mai primitiva. Primari care acum au 30-40% din intentia de vot iau in calcul ca un puternic curent anti-PDL, care sa le erodeze sansele; votul politic s-ar putea sa termine in chiteva secunde tot ceea ce au reusit sa agoniseasca in ani de zile. Iar vina va fi in principal a lui Traian Basescu. In pofida aparentelor, intre Traian Basescu si PDL a fost o relatie de simbioza mai degraba decit o subordonare totala. Mai mult, au existat perioade, inainte de alegerile prezidentiale din 2008, in care presedintele lua in calcul foarte serios o rupere de acest partid si incercarea unui scenariu de independent tip Oprescu. Cureaua de transmisie a fost Emil Boc, creatia celui dintii, iar lipsa de suficienta putere a lui Blaga de a cistiga alegerile interne a lubrefiat aceasta masinarie. Simbioza a fost buna cit a consolidat puterea. Azi, exercitarea puterii exclusiv pe mina presedintelui poate transforma PDL in victima presedintelui Basescu.