Se afișează postările cu eticheta liberal de stinga. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta liberal de stinga. Afișați toate postările

vineri, 6 iunie 2014

scurte re-frectzii, de după gard, cu mane curism la unghiutză vîrîtă'n gîtzi:

șezi liniștit la locurili tele, domnule p.m. ponta, nu doar diktatoru' lucrează pentru tine! 

constatări, absolut personale, emise, și demise, în urma unui scurt survol deasupra unor cuiburi cu curci


deci, am fost, ieri și azi, dup'o pauză ceva mai lungă, la unele, sau pentru primaș dată, la altele, pe cîteva așa zise "bloguri de dreapta", aia care, cică, trebe să se u(r)nească, sau să se udrească.

ș'am început să plîng, încetișor, în pumni...

aceasta simona hale(mo)p a politicii
duduea ne dă la passing shuturi în cur de nu ne vedem



Antena 3 va transmite, alaturi de Eurosport, finala Simonei Halep de la Roland Garros

joi, 9 iunie 2011

  un joint de domnisoara   

un citat dintr'un vaxpublik care arata ca stinga are viitoru'n fatza... si cu himenu' intact:


ideea audierii de către colegii de breaslă a sociologilor puterii lasă totuși speranța că mai există în România foruri care să poată să mai tempereze minciunile și exagerările din discursul împotriva statului social.

nu dau link, na!

miercuri, 18 august 2010

retorsiuni si extorsiuni

ajuns, intimplator, pe blogu' unui "liberal" de stinga (loc un' am mai plasat de vreo doo-trei ori injuraturi nesimtzite, si laşe... ), iaca ce gaseeeesc:



" CTP: Ce vârstă aveţi?

Fota: 45 de ani.

CTP: Deci aţi fi putut colabora cu Securitatea.

Fota: Şi dumneavoastră.

CTP: Da. Şi eu. Dar dumneavoastră vă comportaţi ca o persoană antrenată de Securitate.

Fota: Dumneavoastră vă comportaţi ca o persoană care se poate să fi avut legături şi dincolo de Securitate. Ce valoare au afirmaţiile astea?

CTP: Ştiţi care e valoarea? Se uită lumea la noi şi lumea apreciază. Oamenii apreciază acum care dintre noi se comportă ca un securist şi care nu.

Fota: Dar ca un KGB-ist care se comportă?

Fota: De ce vă uitați în jos?…

După care, Fota zâmbește."




ce'nseamna, dom'le, sa nu mai ai acces la canal !

te rupi de lume total.

si sa nu mai ai acces la marile revelatzii.

cetepizde:







acuma, io nu'ş' daca fota o fo au ba securache, da' parca nu am citit nicăiri ca i'ar duce tzucalu lu' iulian vlad



ma rog, daca tot sintem in iepoca retorsiunilor si extorsiunilor, n'ar fi mai indicat sa ne expulzam reciporc, noi si sovieskaia rossia, agentzii infiltratzi in politica si presa ?



d'o pilda, nu ma'ndoiesc nici un picutz ca presa ruseasca libera e infiltrata pin' la cele mai 'nalte niveluri (spalatori de fatzade ?) de oamenii lu' mihai razvan ungureanu...