Patriciu: Nu am nici cea mai mică speranţă în Antonescu şi Ponta
ce coincidentza, dom'le !
'nseamna ca vom avea, in sfirsit, un labe unu adevarat...
numa' c'o sa'l falimenteze sassssu repede
Se afișează postările cu eticheta alexandru sassu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta alexandru sassu. Afișați toate postările
marți, 12 octombrie 2010
marți, 20 aprilie 2010
sassu'i frate cu machidonu'

aseara am fost martoru' absolunt intimplator al unei operatziuni de currilingus profund in care era angrenat d-l di(rect)or caramitru ce mozolea suprafatza, si contzinutu', bucilor lu' dom' alexandru sassu, si el, inca, di(rect)or al televiziei "natzionale".
asa se produse mult asteptata reconciliere intre tzaranisti si pesedisti (alta decit aia executata zilnic, sau de cite ori se poate, de aurelian pavelescu in studiourile irtv) pe altaru' artei pentru arta, ocazie cu care s'a organizat si o dare'n spectacol sub egida institutziilor reunite uniter & tevere, una aspiratoare de fo(u)nduri , cealalta risipitoare, ca sacu' de la stat e plin si cin' e gol.
din cite am observat in secundele petrecute pe canalu' respectiv se pare ca ceremonia a fost organizata in platourile teveriste, ca doara directoru' natzionalului n'are atitea sali la dispozitzie (lucru pentru care s'a simtzit, probabil, obligat "sa'l multzumeasca", in modu' descris mai suss, pe gazdoiu' sassu) si ca nivelu' n'a depasit nivelu' unei shushe gen "danutz serele".
nu'ntzeleg cum d'atita amar de vreme caramitru, ce pozeaza intr'un tzaranist monarhist intransigent, se'ntzelege atit de bine, lasindu'l in plata domnului (care domn ?) pe sassu "sponsoru", si cu informatorii doveditzi cornel todea (fost regizor al spectacolelor omagiale ceaushiste si car' a regizat shusha de aseara, precum si pe cele precedente) si johnny raducanu (din ce in ce mai "dus" nu numa' in calitate de pianist acompaniator, unde el stie ce cinta, daca cinta ceva...).
n'am fost pe faza daca "inaltul patronaj al altetzei sale regale principesa margareta duda de romania" a mai fost in vigoare si de data asta, da' parca i'am zarit pe obositzii de divertisi p'acolo.
s'au molipsit si ei de terebelu' provincialism dimbovitzean de care nu scapa nici spectacolele ce s'ar dori "de elita", la noi devenite de e-litra.
nu ma poci pronuntza asupra aspectului strict teatral (nominalizari, premii, calitate a spectacolelor premiate), pen' ca ambalaju' m'a'mpiedicat sa ajung pin' acolo, si nici spectacole propriu zise de teatru in sala n'am mai vazut de multa vreme.
am vazut doar ca in sala era prezent, pe linga niste fetze de ambasadori usor stingheri in peisaj, si MARELE REGIZOR BULGAR WHTMF care era sosit in capitala pentru negocieri.
sau pentru cumparaturi ?
miercuri, 7 aprilie 2010
turcescu ? de ce nu Doamna Tia ?

vasazica boc vrea depolitizare !
depolitizare - depolitizare, da' sa stim si io !
si "pana cand nu se schimba procedura de numire, care sa nu aiba de-a face direct, asa cum are acum, cu partidele politice, nu vor fi desemnati reprezentanti in CA."
asta ce 'nseamna: pin' la sfintu' asteapta ?
si pin' atunci ramine sassu ?
si p'orma se depolitizeaza cu turcescu ?
sa ne faca slujbe zilnice cu pastoru' apocaliptic puric ?
da' Doamna Tia ce are ?
care Doamna Tia ?
asta !
cea mai "tare" ziarista din romania, refugiata de multa vreme intr'o foaie de mic litraj (si neavind nimic in comun cu restu' contzinutului publicistic din respectiva "foaie").
Etichete:
alexandru sassu,
Doamna Tia Serbanescu,
emil boc,
robert turcescu
duminică, 28 martie 2010
gainatz de gaitza

iata ca "expatu" gaitza, dupa o experientza canadiana, draku stie cit de reusita (daca a ajuns sa atenteze tot la banu' publik din romanik), si dupa o rebranduire premergatoare facuta, cu mopu' probabil, de catre nixtorescu (faza pe care n'o poci evalua ca nu i'am parcurs nici o productziune din perioada aia), se reintoarce in bratzele primitoare ale tvr sassu.
pen' ca m'am uitat la simpsons sezonu' sapte, (re)transmis pe tvr simbata de la un'spe seara (daca nu stiatzi), l'am reintilnit si pe gaitza cu emisiunea lui "mioritza niuz", si poci spune ca o porcarie mai mare nici c'am mai vazut, fatza de care "stirile de simbata asta" par acu' o adevarata capodopera.
productzia respectivei porcarii trebuie sa fi costat o gramada de bani, dupa tipicu' tvr-iot, cu o sumedenie de locuri de filmare, cu multitudine de personaje si recuzita, ca e de la "ei", si nu conteaza.
am stat si am privit pin' la sfirsit cu o stupefactzie crescinda, neincercindu'ma in perioada aia nici o tentativa de zimbet, nici macar de compatimire, cum se mai intimpla atunci cin' mai ratacesc, vinovat, pe vreun otv sau alt canal de larga inspiratzie.
cred ca pina si mentorii sub aripa carora s'a lansat, almasanca & tatulici, l'ar fi privit mustrator, mai ales ca almasanca, vad acu' ca m'am uitat peste program, are si ea o "contributzie" masiva, tot pe tvr, si tot simbata, la tocarea bujetului aflat si asa in grea suferintza, multzumita "conducerii intzelepte".
pentru aceste motive, si pentru inca multe altele, imi revine in minte un fel de apel/intrebare d'al lu' rogozanu, pe care chiar vroiam sa'l analizez cu alta ocaziune:
cit de pregatitzi sintetzi sa'i datzi ceva bani in plus lu' sassu (ce s'ar parea ca devine din ce in ce mai "greu de ucis" cu ajutoru' neprecupetzit al pontosilor si crinolinelor) ?
"se mai exista" destui "fomisti disponibili" in continuare !
Abonați-vă la:
Postări (Atom)