Se afișează postările cu eticheta 21-22 cine'a tras cu mici si bere in noi?. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta 21-22 cine'a tras cu mici si bere in noi?. Afișați toate postările

luni, 13 octombrie 2014

ce'i mai mică și mai mică decît skula mioritzică? 'telectoalii lu' basescu, sublimi, dar sublimatzi, 'mbracă, înc'o dată, "fără să știe", hăinutzele strîmte ale idiotzilor utili

barba nu foarte cocheta, dar ferma, a domnului andrei cornea a avut in ultimele zile mult de suferit.


nu cred c'a fost prea departe de tratamentul de care s'a bucurat barba domnului paul goma, in niste circumstantze pe care n'as mai vrea sa le mai amintesc aici, din partea mult regretatului, de catre unii, general plesitza.

dar inca nu'i timpul trecut, pentru ca prietenii domnului cornea, alaturi de care a constituit, atit'amar de vreme, garda pretoriana a 'telectoalilor domnului basescu, dar si multzi dintre blogerii si ziarijdii care'si atirna, inca, cu mindrie, insigna de basisti puri si duri, par la fel de razbunatori si lipsitzi de empatie precum generalul de securitate mai sus amintit, daca nu si mai si.

dar prin ce a gresit atit de grav domnul andrei cornea, incit barba d-lui sa suporte un astfel de tratament invaziv?

ei bine, el, exasperat de campagnia qvasi-generalizata anti-iohannis, a scris un articol in "22", in care'si manifesta anumite indoieli fatza de catindatura precipitata a monichii la presidentzie, precum si fatza de avintu' aproape mistic al multora din coledgii d-sale de suferintza in sprijinul acestei catindaturi, care'i pareau d-lui cornea c'ar netezi calea mult prea batatorita deja a d'lui al nostru p.m. ponta, spre victoria'n alegeri.

eu insumi, care, pina nu cu mult timp in urma, aproape ca'mi rupeam hainele de pe mine rugind'o'n coate si genuntzi pe monika ca sa "fii capitanu' nost!", acuma's destul de rezervat, daca nu ostil, acestei initziative, pentru ca, date fiind circumstantzele, am ajuns la convingerea ca d-sa este exploatata "in orb", ca parte a unui joc la care domnia sa, ca nu vreau sa'mi schimb parerea despre dinsa, nu stiu daca este constienta ca participa, dar care e foarte murdar spre mizerabil.


desi campagnia electorala a inceput demult si desi m'asteptam ca domnul prezidente sa se implice mult mai puternic in ea, pentru a'si tzine promisiunile oculte, dar si pe cele pe care le'a facut cit se poate de direkt, in vazu' lumii, pentru a'i maximiza sansele coabitacului, iata ca splitarea, care acuma se vede foarte bine ca facea parte din plan, a mititelului electorat basist intre cele doua doamne, isi atinge scopurile, fara ca d'l diktatoru' sa fie nevoit sa se murdareasca prea tare pe miini, aparent, pentru ca, vorba aia, are si el o dignitate, ce naiba, iar trintelile cu fundu' de pamint si ridicatul poalelor pot fi tziute in rezerva strategica si scoase doar daca va fi stringenta nevoe de ele, in caz de avarie.


de ce sa te murdaresti (prea tare si inutil) pe miini daca 'telectoalii "tai" s'ofera singuri s'o faca?

pai, dinsii, dupa ce'au fost o vreme (dar scurt, scurt, scurt!), sanchii, scirbitzi d'optziunea "aparenta" a d-lui prezidente, iata'i acuma inrolatzi in oastea de rezerva a enervant de moralei monica, luptind puternic la antagonizarea a cit mai multor procente dintre cei care nu sint inca arvunitzi de d'l p.m. ponta.

ba chiar, "daca nu au loc delimitari ferme", dinsii indeamna, inca dup'acum, la o boicotare a turului doi, in care favorita lor, sau macar favorita shafului, n'ar intra, ceea ce intrece cele mai bine remunerate asteptari ale staffului de campagnie al d'lui catindat ponta, aratind, totodata, ca cuvintul dat intre cei doi semnatari ai pactului de coabitare este cuvintul unor oameni de honoare.

dai de basisti, puri si duri, unde nu te'ai astepta!
bine, dan alexe nu stiu daca nu e mai curind "udrist"

dupa cite se vede, n'am spus nimic despre iohannis, cum n'am spus, si nici nu spun, ca, daca, dupa alegeri, indiferent de rezultat, doamna monica va reusi sa faca o "miscare", daca nu partid, care sa nu fie la remorca stim noi cui, n'o s'o sprijin!

iata ca despre tandemul basescu-ponta are coragi sa scrie pina si jac cristoa, pe blog, ca dara nu pe evezeaoa!


hopaaaaa, s'au trezit si kamikadjii sa'i badijoneze honoarea nereperata d'lui p.m. ponta!

or intoarce si astia armele?

p.s.

mdea, se pare ca m'a citit dom' dikta, or, poate, n'or sta sondajele alea secrete "ca lumea", asa c'a esit "la batae", sanchi, ii ataca, in egala masura, si pe ponta si pe ionannis.

tupeu la maxim, il acuza pe iohannis ca "pericliteaza sansele dreptzii", prin procestul pe care'l are cu draga de ani (asta fiind un indicator foarte revelator ca baetzii n'au renuntzat inca sa'l scoatza din cursa pe neamtz), de parca el, imaculatul, pe care noi il sustzineam din totzi rarunchii pe vremea aia, n'avea un procest, "politic", pe rol, pe care l'au si suspendat cadrili pe motiv d'imunitate

e revoltat c'asa zisi giurnalisti "de dreapta" propaga minciuna blatului...

ca urmare, se pare ca revenim la tzircus si batai cu frishca

nu m'ar mira sa'si anuntze sprijinu' pentru macovei.


dar nu cred c'anuntza, ca'l bate rares bogdan diseara.

vineri, 8 august 2014

dup‘o buna si sanatoasa doza de victimizare, ar cam fi cazul sa fie scos la inaintare catindatul antenii trei, cu totul altul decit domnul pm ponta, ca o garantzie a faptului c‘o sa citim, inaintea turului doi, in revista "22", din nou, apeluri disperate ca sa votam catindatu‘ pesedelii

DA!



Mircea Badea
Mircea Badea
Mircea Badea a postat pe pagina de Facebook imediat după aflarea sentinței lui Dan Voiculescu.

"Nu se termina nimic aici. De abia incepe!", a scris Mircea Badea.





sa vezi ca nu mai pleaca terminatoru'n conced,
si'o tzine si pe doamna badea cu copchilu acassa!


luni, 9 iunie 2014

vizavi de vizavarză

Vis a vis

Editie scrisa| Dan Perjovschi
03 Iunie 2014
După succesul Nopţii Muzeelor şi al Nopţii Galeriilor, propun Noaptea alegerilor.
IAR EU PROPUN NOAPTEA MPUTZII, draga NUTZY (semnat ELEKTRIKU)

Editie scrisa| Dan Perjovschi
27 Mai 2014
Europa are acum un F(S)N al ei...

Editie scrisa| Dan Perjovschi
20 Mai 2014
Banat, Ardeal, Muntenia, Moldova, Dobrogea, Catalunia, Umbria, Baden-Württemberg, Ontario...

Editie online| Dan Perjovschi
15 Mai 2014
“Mandria de a fi roman” atirna gigantic pe blocurile clasei muncitoare si nu pe vilele din cartierele rezidentiale.

Editie scrisa| Dan Perjovschi
13 Mai 2014
Succesul repurtat de ICR-Patapievici e de neiertat. Președintele îl folosește ca armă electorală, prim-ministrul îl calomniază și lumea se despică, conform planului, în indignați și jubilanți. Meritul devine prilej de ură

Editie scrisa| Dan Perjovschi
06 Mai 2014
Ponta copilotează avioane de vânătoare şi Udrea sare cu paraşuta.

Editie scrisa| Dan Perjovschi
29 Aprilie 2014
Chestii rustice, blugi, mutre care nu candidează, predici şi slogane ridicole, ochi lăcrămoşi, zâmbete forţate în Photoshop… Singurul lucru bun cu bannerele astea electorale va fi refolosirea lor pe post de gard, acoperiş la găini sau

Editie scrisa| Dan Perjovschi
22 Aprilie 2014
The New York Times şi The Guardian, care au publicat datele lui Edward Snowden despre sistemul global de spionaj american, au primit Premiul Pulitzer. Snowden este în azil politic în Rusia lui Putin. Rusia lui Putin (care tocmai a ocupat Crimeea) este ţara unde ziarişti

Editie scrisa| Dan Perjovschi
15 Aprilie 2014
…e la puşcărie.

Editie scrisa| Dan Perjovschi
08 Aprilie 2014
Bătaia cu perne din Piaţa Universităţii a strâns mai multă lume şi mai multă presă decât mitingul pentru demnitate.

Editie scrisa| Dan Perjovschi
01 Aprilie 2014
Săptămânal aud cum o bibliotecă, o fundaţie, un muzeu sau un liceu sunt date afară din sedii (retrocedări, comasări, şmecherii). Până acum n-am auzit să i se-ntâmple asta niciunui partid.

Editie scrisa| Dan Perjovschi
25 Martie 2014
FSN, PNL, PNL-AC, PUR, PSDR, PD, PDL, PMP, PSD, USL, USD...

Editie scrisa| Dan Perjovschi
18 Martie 2014
Primăria din Sibiu nu mai vrea să finanţeze Astra, cel mai vechi şi mai cunoscut festival de film documentar din ţară (20 de ediţii, renume mondial). Primăria din Oradea vrea să mute Muzeul Ţării Crişurilor (artă, etnografie, &#

Editie scrisa| Dan Perjovschi
11 Martie 2014
Acum vreo doi ani am fost rugat să particip cu desene la salvarea liceului de artă din Timişoara, care era aruncat din centru altundeva, în iarna asta am văzut în Bucureşti fetiţe dansând în tutu prin zăpadă ca să-şi salvez

Editie scrisa| Dan Perjovschi
04 Martie 2014
În 25 de ani nu ați construit niciun muzeu, bibliotecă, teatru sau centru de cultură. Instituțiile existente au bugete ridicole, tencuiala căzută, repertoriul blocat în proiect și mai toți directorii numiți politic. Maximumul de „

Editie scrisa| Dan Perjovschi
25 Februarie 2014
Toţi dictatorii au buda aurită.

Editie scrisa| Dan Perjovschi
18 Februarie 2014
Am picat din întâmplare pe înregistarea conferinţei lui Patapievici despre Wittgenstein, apoi, pe alt post, am dat de Solomon Marcus vorbind despre educaţie, iar azi de dimineaţă am văzut reluarea interviului lui Andrei Şerban la Profesioniştii

Editie online| Dan Perjovschi
12 Februarie 2014
Dacă nu pot fi adunaţi câinii de pe străzi, măcar să strângă căcaţii lor.

joi, 15 mai 2014

uite că există o esssplicatzie de ce are romunu' o memorie atît de scurtă!

iată că nu doar marele i.l. caragiale, că ion luca caragiale nu po' să'i spui, a pătruns în străfundurile meandrelor concretzului sufletului, de slugă, romunesc.

eduardo de filippo ne arată noo, prin intermediul unei schitzisoare aparent lipsite de pretentzii, de ce pesedeoa n'a coborit aproape ni-cio-da-tă supt treizeci la sută din intentziile de vot, de ce e pe cale sa ne procopsim c'un pontos caricatural președinte, cum și de ce mai există atîtzia băsiști obositor de fidei, în afara celora plătitzi din pușculitzele duduchii.


ba așa'mi explic acuma și de ce am rămas singurel p'aicea, de cînd l'am băgat la spam pe emigrantu', de'a ajuns și dom' goe să rîză de mine.

treaba lor, că eu tot nu mă las!




joi, 27 februarie 2014

teatru la microphon cu mai multzi omuletzi maruntzei & [i]responsabili (dar caaaaalmi) si cu un porcushor diktatorial & isteric, plus UPDATE!

cu asistentza de chibitzi chitzibusari si mai isterici:


VIDEO Victor Ponta: Fac apel catre colegii liberali de a salva proiectul politic numit USL, de a continua sa guvernam impreuna

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 25 februarie 2014, 17:27 Actualitate | Esenţial


Victor Ponta
Victor Ponta
Foto: Agerpres
 Premierul Victor Ponta a facut marti, intr-o declaratie de presa la Guvern, "inca un apel, inainte de sedinta PNL, catre partenerii si colegii librali, de a salva proiectul politic numit USL, de a continua sa guvernam impreuna". Potrivit lui Ponta, "o decizie de desfiintare a USL ar fi gresita, dupa acesti ani in care am luptat impreuna in opozitie, am guvernat bine". 

Premierul a sustinut ca are disponibilitatea totala de a discuta cu liderii PNL "tot ce poate fi identificat ca solutie pentru a continua proiectul USL" si ca doreste sa ii numeasca in functie pe toti cei numiti de PNL. 





Crin Antonescu, despre apelul lui Ponta: Un pas inainte din colectia de momente in care oamenii politici sunt gata sa planga / Tariceanu: Ruperea USL, o greseala

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 25 februarie 2014, 18:50 Actualitate | Politic


 Presedintele PNL, Crin Antonescu, a precizat marti seara ca l-a sunat pe Victor Ponta, dupa apelul public al acestuia pentru mentinerea USL, pentru a-l intreba daca exista "date noi" legate de numirea ministrilor liberali, iar primul ministru i-a raspuns ca "nu", astfel incat "toata aceasta interventie a fost una de efect teatral".

Crin Antonescu: USL si-a incetat existenta. Cerem demisia lui Victor Ponta

     
Crin Antonescu: USL si-a incetat existenta. Cerem demisia lui Victor Ponta
Fostul premier Calin Popescu Tariceanu a fost printre cei sase liberali care au votat impotriva ruperii USL.








Calin Popescu Tariceanu: Ii voi cere lui Victor Ponta sa isi tina toate angajamentele luate in USL fata de PNL

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 26 februarie 2014, 12:58 Actualitate | Politic


Calin Popescu Tariceanu
Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
 Senatorul liberal Calin Popescu-Tariceanu a declarat miercuri ca ii va cere miercuri premierului Victor Ponta sa-si tina angajamentele luate in cadrul USL enumerand mentinerea tuturor pozitiilor in structurile centrale si locale, listele comune pentru alegerile europarlamentare si sustinerea unui candidat lberal la prezidentiale. Tariceanu a precizat ca urmeaza sa se intalneasca in cursul zilei cu premierul Ponta, ocazie cu care ii va transmite aceasta solicitare.


Calin Popescu Tariceanu, la Antena 3: Voi infiinta o noua formatiune politica care se va numi Partidul Reformator Liberal. Vor veni alaturi de mine mai multi liberali/ Ma gandesc la o candidatura la prezidentiale

de Ionut Baias HotNews.ro
Miercuri, 26 Feb 2014 Revista Presei | Radio TV
Calin Popescu Tariceanu a anuntat la Antena 3 ca va infiinta o noua formatiune politica care se va numi Partidul Reformator Liberal, alaturi de care sa refaca proiectul USL, partid in care vor veni alaturi de el mai multi liberalii nemultumiti si ca ia in considerare o candidatura la prezidentiale fiind convins ca-l va invinge fara probleme pe Antonescu in turul 2. Fostul liberal sustine ca Antonescu a inceput "sa-i faca curte" presedintelui Traian Basescu pentru ca are nevoie de voturile aduse de el.

Crin Antonescu: Tariceanu a lasat impresia ca PNL ar putea fi un mic partid clientelar, a fost un moment trist. / Am avut marea bucurie de a dovedi ca nu in toate partidele se face politica doar pentru ciolan

de Redactia Stiri HotNews.ro
Miercuri, 26 Feb 2014 Actualitate | Politic
Liderul liberal Crin Antonescu a comentat, miercuri, vizita lui Calin Popescu Tariceanu la Palatul Victoria, pentru o discutie cu Victor Ponta, dupa ce conducerea partidului a adoptat rezolutia privind iesirea PNL de la guvernare: "A fost un moment trist in istoria PNL, de a vedea un fost presedinte (...) intr-o pozitie jenanta de client aspirant la usa premierului. A lasat impresa ca PNL ar putea fi un mic partid clientelar. (...) Ii rog, ii invit pe toti membri PNL, pe toti liderii sai (...) sa-l tina minte in PNL pe Tariceanu ca pe tanarul care aparea in balconul Pietei Victoriei in 1990, ca pe premierul unei Romanii relativ prospere, ca un premier care s-a batut cu un presedinte abuziv. Nu ca pe omul singur care impotriva partidului si in spatele sau urca azi singur scarile catre usa lui Victor Ponta."


Calin Popescu Tariceanu a demisionat din PNL

de Luminita Pirvu HotNews.ro
Miercuri, 26 Feb 2014 Actualitate | Politic
Fostul premier Calin Popescu Tariceanu a demisionat miercuri din PNL, a declarat, pentru HotNews.ro, purtatorul de cuvant al liberalilor, Cristina Pocora.

Calin Popescu Tariceanu anunta infiintareaPartidului Reformator Liberal si se vrea candidat la prezidentiale

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 26 februarie 2014, 22:24 Actualitate | Politic


 Calin Popescu Tariceanu a anuntat la Antena 3 ca va infiinta o noua formatiune politica care se va numi Partidul Reformator Liberal, unde vor veni alaturi de el mai multi liberalii si ca in considerare o candidatura la prezidentiale fiind convins ca-l va invinge fara probleme pe Antonescu in turul 2.

"Ma gandesc si la o candidatura la prezidentiale cu sprijinul USD unde sunt convins ca-l voi invinge pe Crin Antonescu. Antonescu este doar un alter ego al lui Traian Basescu, cu acelasi tip de discurs si care urmareste doar sa dezbine", a declarat Tariceanu.


TRAIAN BĂSESCU: PONTA şi ANTONESCU, atât de MĂRUNŢI! Nu voi fi partenerul premierului la corupţie


Klaus Iohannis nu exclude o alianţă cu Băsescu: "Dacă alte formaţiuni de dreapta vor dori să vină alături de noi, au libertatea de o face"

Autor:  Larisa Ciută
Klaus Iohannis a discutat la Digi TV despre viitorul PNL, despre demisia lui Călin Popescu Tăriceanu, dar şi despre suportul pe care îl va acorda în continuare partidului din care face parte.
Klaus Iohannis regretă plecarea lui Tăriceanu din PNL. "Este regretabilă, dar altfel nu va avea nicio influenţă cu ce vom face noi în PNL."
Întrebat dacă Călin Popescu Tăriceanu a vorbit cu Victor Ponta pentru a primi sprijin la prezidenţiale, Klaus Iohannis a declarat că acesta este un favorit al oamenilor. "Este demult în topul politicienilor cu o mare încredere în România. El a apărut în sondaje. Nu este o noutate"


  1. Știri despre elena udrea

    1. HotNews ‎- În urmă cu 20 ore
      Romania va continua sa ramana in criza din cauza incompetentei", a declarat miercuriElena Udrea, deputat al Miscarii Populare. Udrea a ...
    1. Realitatea‎ - În urmă cu 19 ore
    2. Cotidianul‎ - Acum 2 zile

      1. Elena Udrea - Wikipedia

        ro.wikipedia.org/wiki/Elena_Udrea

        Elena Gabriela Udrea (n. 26 decembrie 1973, Buzău, România), este un politician român, deputat de București din partea PD-L în legislatura 2008-2012 ...
        Primii ani - ‎Studii - ‎Cariera timpurie - ‎Familia

      2. Elena Udrea - Wikipedia, the free encyclopedia

        en.wikipedia.org/wiki/Elena_Udrea

        Traducerea acestei pagini
        Elena Gabriela Udrea (Romanian pronunciation: [eˈlena ˈudre̯a]; born December 26, 1973) is a Romanian politician. A member of the Popular Movement ...

      3. Machiavelli.ro - Personalitati politice - Elena Udrea

        www.machiavelli.ro › Personalitati politice

        Elena Udrea. DESPRE MINE Am 34 de ani şi sunt născută în Buzău (şi nu în Pleşcoi, aşa cum se încăpăţânează unii să susţină). Ca zodie sunt Capricorn şi, ...

      4. Elena Udrea - Ziare.com

        www.ziare.com › Personalitati

        Cele mai noi stiri despre Elena Udrea. Informatii generale, biografie/istoric, poze si video despre Elena Udrea prezentate de Ziare.com.

      5. Elena Udrea - Stiri - Pagina 1 | REALITATEA .NET

        www.realitatea.net/tag/elena-udrea_7517

        Udrea:Liderii de centru-dreapta sunt orgolioși, deşi conduc un partid mic, e al lor, sunt preşedinţi,Udrea: După despărţirea de PSD, PNL are multe de reglat, ...

UPDATE:

se poate CEVA MAI PENIBIL decit partidu'  lu' BASE si'al DUDUCHII, cea pe care O CARA BASESCU peste tot cu el IN SPATE?

IATA, ne demonstreaza TARICELU' MOLICEAN, cu PARTIDU' PE CARE i'l FACE PONTOSU', ca SE POATE!