...am oarecare experienţă în presă, mă întreb ce ascunde această coincidenţă produsă ieri între înlăturarea lui Geoană de la Senat şi arestarea celor doi, Vântu şi Luca. În ce scenariu ne aflăm de fapt? Psihodrama din strada Paris 34 de la alegerile pentru Cotroceni îşi găseşte aici un nou episod? Fără spa de data asta, dar cu multă răcoare.a pierdut o buna ocaziune de a tacea!
Se afișează postările cu eticheta cum e vintu'i si petecu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta cum e vintu'i si petecu. Afișați toate postările
miercuri, 9 noiembrie 2011
ce se ascunde in spatele sculii mici a lu' stelica?
pe dom' stelica tanase il fute grija ca:
vineri, 16 septembrie 2011
FORMIDAMIL! caracterele n'au disparut nici macar de la (i)realitatea teve!!!
esentzele tari se tzin in sticlutze
tot mai mici!!!!
esentzele tari se tzin in sticlutze
tot mai mici!!!!
oana stanciulescu,
demasca mafia pesedisto-uslash-sindicala
de la metro!
Dacă mergeţi cu metrolul, staţi liniştiţi, o să ajungă la un moment dat în staţie, dar până atunci, aveţi plasme din metru în metru unde puteţi să vedeţi ce au mai făcut vedetele autohtone. De ce din metru în metru? Pentru că atunci când dai un contract, trebuie să fie unul consistent, nu să-ţi baţi joc.
totodata demascindu'si propriu'i patron, actualmente (fost?) pushkeriash
Televiziunea de metrou Zoom functioneaza in baza unui contract de inchiriere semnat intre compania Sindomet Servcom si Monopoly Media. Sindomet este compania detinuta de catre Sindicatul Liber Metrou sindicat condus de senatorul PSD Ion Radoi. Monopoly Media face parte din trustul media Realitatea-Catavencu controlat de omul de afaceri Sorin Ovidiu Vantu. Reprezentantii Sindomet au refuzat sa faca publica suma pe care o incaseaza de la Monopoly Media si sustin ca au secretizat contractul prin clauze de confidentialitate.
multzumesc pentru semnalare lilickai!
spir'tu' autocritic e totdeauna bine venit! :)))
(nu ca mi'ar fi mai rusine cu radoi decit cu udriste, cu scarile si lifturile lui pentru dizabilitatzi cu tot!)
vineri, 20 mai 2011
a nu se mai cauta degeaba,
stinga caviar exista!
stinga caviar exista!
daca critzicatacii rogozanu si ernu ma dixtreaza, ca nu poci sa'i iau prea in serios precum reactzionaristii de linie dreapta (or inamicu' public tisminensky), in schimb gubernatoru' mihaiu ma fascineaza, asta in rarele ocaziuni cind mai am rabdare sa'l ascult, ca emulsiunile de pe radio guerilla nu le mai urmaresc de pe vremea cind era in toi razbelu' dintre base si tari, iar catzavencii se aruncasera, cu entuziasm, in bratzele lu' vintu.
acuma vaz c'a 'nceput razboiu' rece nu numa' intre medvedev si acelasi base ci si intre mihaiu si presa mogulizata, dupa ce - fatalitate! - a devenit milionar (rosu) de pe urma ei.
mintea romunului de pe urma se vede din expresia (redare aproximativa) "cu putina intuitzie si intzelepciune (da, da' cu mult mai putzini bani! n.m.) se putea evita vinzarea catzavencilor catre mogul", ceea ce era la mintea cocosului inca de p'atunci, iar noi, numitzii pupincuristi basesti, o spuneam cu obida - ca pe noi aceste cuvinte ne doare: "falimentul increderii pe care catzavencu l'a avut si acuma nu'l mai are" (aprox. min. 22,40-despre dezamagirile lui mihaiu).
iar stinga caviar explodeaza cu putere pe la minutu' 26,30, acolo unde mihaiu adopta de la bunicutza modelu' suedez.
si tot la vara cald!
in rest - ce sa zic? - are multa dreptate in alte puncte de vedere exprimate in emisiunea de pe frecventza postului de radio cultural ce merita ascultata nu numai in editzia care l'a avut pe el drept invitat.
e o specie ciudata de stingist antisecurist - zice el - atit de antisecurist incit poate avea informatzii direct de la sursa, ba chiar sa vrea sa dea mereu senzatzia ca stie mult mai multe pe care o sa le zica daca o sa aiva el chef, informatzii obtzinute, eventual, la o bauta sau la un peste petrecute impreuna cu "baetzii cu ochi azurii". ca si el, daca nu ma 'nsel, se uita cam albastru la noi.
chestia cu salvarea deltei e, in schimb, absolut ok!
chiar si de pe pontonu' lu vintu...
nu stiu ce'o mai fi facut cu statua elisabetei rizea, ca n'o zis nimica!
acuma vaz c'a 'nceput razboiu' rece nu numa' intre medvedev si acelasi base ci si intre mihaiu si presa mogulizata, dupa ce - fatalitate! - a devenit milionar (rosu) de pe urma ei.
mintea romunului de pe urma se vede din expresia (redare aproximativa) "cu putina intuitzie si intzelepciune (da, da' cu mult mai putzini bani! n.m.) se putea evita vinzarea catzavencilor catre mogul", ceea ce era la mintea cocosului inca de p'atunci, iar noi, numitzii pupincuristi basesti, o spuneam cu obida - ca pe noi aceste cuvinte ne doare: "falimentul increderii pe care catzavencu l'a avut si acuma nu'l mai are" (aprox. min. 22,40-despre dezamagirile lui mihaiu).
iar stinga caviar explodeaza cu putere pe la minutu' 26,30, acolo unde mihaiu adopta de la bunicutza modelu' suedez.
si tot la vara cald!
in rest - ce sa zic? - are multa dreptate in alte puncte de vedere exprimate in emisiunea de pe frecventza postului de radio cultural ce merita ascultata nu numai in editzia care l'a avut pe el drept invitat.
chestia cu salvarea deltei e, in schimb, absolut ok!
chiar si de pe pontonu' lu vintu...
nu stiu ce'o mai fi facut cu statua elisabetei rizea, ca n'o zis nimica!
marți, 26 octombrie 2010
ghitza
Misterele tranzacţiei Realitatea – Asesoft
Posted on October 25th, 2010 by Ionut
de Moise Guran
Nu mai reiau datele problemei. Ele sunt deja arhicunoscute – locatie de gestiune, 75 de mil euro pe cinci ani, Sebi Ghiţă mare manager, SOV mare pensionar. Şi totuşi ce lipseşte din poză? Să o luăm gospodăreşte de la efecte înapoi
*******************************
*******************************
labe unu nashu'i zicea lu' cristoa ca, de fapt, licentza realitatzii trebuia reinnoita (chiar miine?) si vintu, cu toata aglomeratzia lui de bube, mucigaiuri si noroi, avea nevoie d'o noo fatza, palida, mai curata, mai uscata...
Posted on October 25th, 2010 by Ionut
de Moise Guran
Nu mai reiau datele problemei. Ele sunt deja arhicunoscute – locatie de gestiune, 75 de mil euro pe cinci ani, Sebi Ghiţă mare manager, SOV mare pensionar. Şi totuşi ce lipseşte din poză? Să o luăm gospodăreşte de la efecte înapoi
- faptul că Sebi Ghiţă a mutat imediat nişte bani în conturile Realităţii Tv a împiedicat întreruperea emisiei postului. Nu e de glumă, nu e exagerare. Realitatea era pe punctul de a-şi întrerupe emisia din cauza datoriilor mari la utilităţi.
- faptul că Sebi Ghiţă l-a dislocuit pe Vântu din poziţia de manager/patron sau ce naibii o fi, a salvat o reputaţie(a postului) după publicarea stenogramelor în care Vântu îşi manifesta din plin apucăturile de moşier prost, iar greii Realităţii exersau cu Vântu reacţii de vite „patronale” proaste
- faptul că Sebi Ghiţă a preluat Realitatea a salvat pentru moment perspectiva unei preluări în sfera Traian Băsescu/PDL. Sebi Ghiţă are relaţii bune cu unii membrii grei ai PDL şi relaţii excelente la vârful PSD. Efectul aici este păstrarea unei linii editoriale care să nu se circumscrie politicii de stat (nu zic mai mult din respect pentru jurnaliştii oneşti de la Realitatea)
- in cazul în care Vântu intră la puşcărie sau dispare subit Realitatea nu mai este în pericol de a nu mai putea emite.
*******************************
*******************************
labe unu nashu'i zicea lu' cristoa ca, de fapt, licentza realitatzii trebuia reinnoita (chiar miine?) si vintu, cu toata aglomeratzia lui de bube, mucigaiuri si noroi, avea nevoie d'o noo fatza, palida, mai curata, mai uscata...
duminică, 19 septembrie 2010
"parintele" bichir "le miroase" la politica, la fel ca doamna AMP
nu numa' la tabloid, desi, daca stam se ne gindim mai bine, si politica'i la noi tot de tabloid.
mai ales in povestea asta cu vintu...
nu vreau sa stiu !
in schimb, la "asa da !", de data asta, o trec pe doamna AMP, care remarca:
mai ales in povestea asta cu vintu...
Despre ce modernizare a statului poate fi vorba când, nu cu timp în urmă, anunţa profetic: "Întăriţi- vă statul, domnilor". Mai direct, SOV declara: "Evident că sunt locuri unde oamenii de afaceri îşi plantează oameni pentru a le deservi interesele, dar pentru asta există organisme ale statului, există poliţie, există Parchet, există justiţie. Dacă statul este incapabil să-şi protejeze resursele este problema statului, nu este problema omului de afaceri.oare viziunea asta a vizuinii e prezenta si in dezbaterile febrile de pe canalele reunite ?
Omul de afaceri încearcă, este treaba statului să-l prindă şi să-l lege". Cu scuzele de rigoare, mie asta nu-mi sună deloc a "modernizarea statului"
nu vreau sa stiu !
in schimb, la "asa da !", de data asta, o trec pe doamna AMP, care remarca:
Nu, nu e adevărat că ce li se întâmplă lui Vîntu şi Diaconescu se poate întâmpla oricui! Nu am văzut încă nici o eroare judiciară în România pe tema corupţiei, dar încercări de a împiedica justiţia să judece, berechet!
În sfârşit, arestările din urmă nu au mare legătură cu potenţialul succes al unei moţiuni de cenzură, care se referă la alt tip de nemulţumiri şi probleme. Dar fac mai grea, dacă nu imposibilă, o nouă suspendare a lui Băsescu. Aceasta devine ridicolă câtă vreme primii ei profitori ar fi, evident, crima organizată. Ponta şi Antonescu, dacă ar fi cu adevărat lideri, şi nu nişte figuranţi puşi de alţii în faţă, ar pricepe că nu-l pot bate pe Băsescu decât dacă intră în concurenţă cu el în lupta cu mafia şi par mai credibili, şi nu, dimpotrivă, dacă se aliază cu ea, cum fac azi.
Etichete:
AMP,
basescu,
cum e vintu'i si petecu,
florian bichir
vineri, 10 septembrie 2010
che ne asteapta ?
dupe ce vintu nu mai bate, iar rogo, gotziu & co se mai linistesc...

fratzii chimici vor si ei la rebolutzie, dupa care sa indraznesti, in sfirsit, sa le consumi (sub)produsele...

papa castro stie !

ceea ce pentru reboutzionarii caviar, cu debarcader in sofragerie, e inca un mare secret de stat, tot pe loc, pe loc, pe lak...

salvarea o sa ne vie tot de la nastase ?

in ast timp, lumea alearga sa faca economie, cu capetele'n pamint !
joi, 1 aprilie 2010
duminică, 29 noiembrie 2009
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
