Se afișează postările cu eticheta saftoiu adriana na-na. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta saftoiu adriana na-na. Afișați toate postările

joi, 30 mai 2013


noi dovezi,
şti'ntzific atestate,
care confirmă existentza
frigigitătzii
la politrocu' romun

pentru ca tot am pus'o de'o mamaliga (ca sa nu explodeze), astfel incit sa putem modifica, cu cvorum de doar un pol la suta, inclusiv legile fizicii (n'am aflat daca n'or fi modificat intre timp in parlament, fara referendum, legea gravitatziei universale, bazindu'se pe majoritatea lor cu geometrie variabila de 70-80-90-99,9%), avem timp berechet sa ne ocupam acuma de reconstructzia dreptzii (pina sa plece'n lumea dreptzilor, acolo unde nu exista durere, nici intristare, nici suspin), prin sciziparitate indusa pe baza de bizdic, cufureala si ambitz diktatorial, sa scuturam sacu si petecu ca sa'i mai ametzim si mai mult pe ametzitzii aia care, altfel, ar putea sa s'organizeze, sa iasa in peatza publeka si sa strige, si ei, din totzi rarunchii: FREE GIJI!

compotu de grisine mucegaite care vrea sa ne fie oferit, pe post de trufanda, ca alternativa la classa poulitica decredi-bili-bili-zata, este preparat in retortele, usor (mai mult) anticonstitutzionale, intrate in jurisdictzia gradatzilor ce se autointituleaza consiglieri ai diktatorului, care consiglieri, cu diktatoru zece, care'i si intrece, ii iau, din ou, pe post de idiotzi utili, pe abulicii 'telectoali, fosti de partid (pedele), ca sa'i arunce, praf si pulbere, in ochii, altor idiotzi utili, din rindu' carora nu m'as exclude aprioric, care asteapta/asteptau, cu ciocurile cascate, sa le pice para malaeatza in gura lu natafleatza.

virilitatea feciorelnica cu care sus zisii 'telectoali, sarira, ca la un semn, la gitzii si cefele revarsate ale buldogului modrogan, ca'i mai ortoman (ca orice fost vamesh cu pedigree), ajuns de ris si de plins in postura de unificator al dretzii, p'in absorptzie in partidu bratienilor care se rasucesc sfirleaza cu fofeaza in morminte, ma face sa cred ca "cristi" preda, baconski, sever si, partzial, paleologul cel glumetz, au primit asigurari ferme ca vor primi, primii, 'nalte fonctzii de incalzitori, cu schimbu', ai asternuturilor dedicate duduchii in lataretzul iatac ce i se pregateste intr'un loc cu putzina racoare, da' cam miscat, daca nu direct zguduit, popular.

dovada ca prisecariu nu (mai ) voteaza duduka!

marturisesc cu obida, pligindu'mi in pumni, c'am sa le iert muuuulte belele si belite modroganilor, numai si numai daca vor avea sufitzienta samintza' coe si coragiul de sinucigasi s'o dee afara inclusifff pe duduka, asa cum am aflat de la bliiiiiin axinte, odata cu amintitzii 'telectoali shovaielnici cu tendintza, c'astfel ii vor scuti p'acestia de o inc'o umilintza, si'o iluzie, in plus.

sper ca la aceasta excludere sa'si aduca aportu - stie ea de ce - madam saftoiu...




lasindu'l pe bliiiiiiin axinte in plata domnului, a domnului albazapadoiu si'a doamnii duduka, convins fiin'ca doar fluturii sint liberi, strugurii sint acri, iar lindicii principesii sint pasibili in proportzie de massa la frigigitate indusa lubrica, ca frigiditátea a fost rezervata monichii macovei, cea "rezervata" (si ea stie de ce!), caracterizare compusa si impusa  de grozavii barbatusi ai natziei majoritare, la care se adauga, cu entuziasm, si minoritarii cu apucaturi mioritice si surplus de testosteron...

27 Mai 2013

Marko Attila: Monica Macovei e frigidă. Are orgasm doar când vede oameni după gratii
...revin c'o precizarea cum ca, practic, nu mi s'a pus pata, asa, brusc si gaia matzu, pe telectoalimea romuna angajat dezangajata idiot utilizata, usorul discomfort pe care'l resimtz, in ceea ce'i priveste, este strict legat de d'amintirile ce ma chinuesc, amintirile ma rascolesc, in legaturica cu ei, adica amintirea de nesters ca funeriu a fost scos din gubern de duduka, care n'a acceptat ca ea sa fie singurica sacrificata, asa c'a impus diktatorului sa nu apara niciunul din ministrii gubernului boc, indiferent de performantza, in gubernul lui mru, cum imi amintesc, la fel de bine, cum tot duduka i'a cerut dimisia lu' "cristi" preda, in mod repetat, in calitate de presedinta de organizatzie pedele a capitalii.


despre baconschi, nu mai amintesc, el e cazut de multa vreme




avintu' lor rebolutzinar, miscat si popular, imi apare, in aceste conditzii, descalificant, cum mi se pare, la fel de descalificant, aruncatu' de pe blog al lui tru, de git cu buldogu transpirat si rasfirat

tru caruia i'am descoperit o inregistrare, probabil facuta de catre patrasconiu, in care inca se dorea si el "miscat'.

 

ce mișca, nu mai misca!


FRI GIJI!

luni, 8 aprilie 2013

te(c)stu' & pretecstu lu' tapalagă
plus
ce'i așa de greu s'o preferi pe săftoaica duduchii?

ce (mai) zice tapalaga, dupa ce la sfirsitu saptaminii trecute a disparut, subit, de pe ecranele patriii, recte - cum altfel? - de la b1?
...politicienii s-au inteles ca nu mai au nevoie de procurori atat de liberi incat sa ancheteze si perchizitioneze pe oricine, indiferent de rang, sa aresteze, sa trimita in judecata etc. Cand esti pus in fata unor armistitii intre marile puteri, fie iti asumi riscul de a nu participa la festinul general, facand astfel figura de loser caraghios (sau mai rau, de consiprationist cam intr-o ureche), incapabil sa inteleaga ratiunile superioare de stat, fie te aliniezi frumos. Este si acesta un test pentru noi toti.

testu si pretextu la care or picat de fezandatzi o grama' de lume buna, in frunte cu andrei plesu, cristoa si ambasadele axii lu' basexu, ca sa nu mai pomenim de bliiiiin axinte, care'i si intrece.

tzopirlanismu ofuscat al diktatorului continua sa mi'i faca simpatici pe pedeleleii care tocma' ce reintregira cuplu' de birfitori ai duduchii, blaga + saftoaica, de la care se trase ura crincena pe care "asta" le'o poarta, din poarta'n poarta - de data asta poarta e cam mișcată, mișcată popular, nu ingimfat.


mi'e rusine de rusinea lor, alor d'alde diaconescu cristian "blindu' ben", funeriu sau preda ala, sociologu cu fatza de frizer la ciufulici (de albacazapadoiu nu mi'e rusine), ca se executa, executindu'si si putzina credibilitate ce le ramasese, la comanda bufeurilor andropauzistice ale șăfului.

aflai adineaorea, de la "cristi" diaconescu, ca, de fapt, au mai ramas "aderantzi" la miscarea popolara doar trei consiglieri prezidentziali: el, albazapadoiu si funeriu, semn ca fota s'a retras cu supces, ceea ce'i semn de mare tarie de caracter - da' tot motiv de legat cu lantzuri de gardu' cotroceniului e si cu doar trei consiglieri!

luni, 27 februarie 2012

discriminare negativa

miscarea d-lui basescu de a'l propune pe d-l melescanu ca inlocuitor al d-lui MRU la sefia SIE este o dovada de lipsa de imaginatzie, dupa umila mea parere, daca tot era vorba sa alega dintre liberalii patricieni, pentru ca mult mai surprinzatoare - si nimerita - ar fi fost o desemnare a d-nei saftoiu, care ar fi avut ocazia sa demonstreze, inca o data, ca e mult mai desteapta decit fostul ei barbat, elwis, ba ar fi rupt si cutuma discriminanta de a numi drept sefi ai serviciilor numai masculi scopitzi  scrobitzi.


 
asa, ocazia'i pierduta, raminindu'i viitorului prezidente, d-l crin antonescu, sa sparca gheatza si s-o numeasca la sefia SRI pe d-na udrea, un post care i'ar veni ca turnat, daca nu va renuntza, cumva, sa numeasca sefii de servicii din rindu' viitoarei opozitzii.  

luni, 10 ianuarie 2011

"iesi afara javra ordinara"

ce "democra(ti)tzie" la realitatea ei:
Crin catre Adriana Saftoiu: “Singurul principiu pe care ar trebui sa il aplic ar fi sa nu te mai prind prin PNL”
Publicat de Adriana Dutulescu in sectiunea News la data de 10/01/2011 3:21 pm - 1,177 citiri / 4 comentarii

Alianta cu PC i-a adus lui Crin Antonescu oarecari batai de cap astazi, in sedinta Delegatiei Permanente a PNL, gruparea Tariceanu incercand sa blocheze semnarea protocolului. De altfel, Tariceanu, Orban si Adriana Saftoiu au si votat impotriva constituirii ACD, dupa ce in timpul sedintei, intre Saftoiu si Antonescu a avut loc un schimb de replici usturatoare. Adriana Saftoiu l-a acauzat pe presedintele PNL de “lipsa de caracter” si de “lipsa de principii”, fapt care l-a enervat pe acesta si i-a replicat: “Tu vorbesti de caracter, care ieri erai cu Basescu si ii turnai plnageri penale lui Atanasiu si azi te dai mare liberala? Vorbesti de principii, singurul principiu pe care ar trebui sa il aplic ar fi sa nu te mai prind prin PNL!”.


luni, 15 noiembrie 2010

doamna saftoiu are fatezii (cum alt cumva?) onirice & boc poloboc sta la loc

mare dreptate avea jupin vanghelis cin' zicea ca "astia" nici sa fure nu stie...
dac' a ajuns pina si madam saftoiu sa fie revoltata de hotziile demascate ale manechinuitei manuchiuretate anastase , cine stie cite case,  nostalgica dupe vremurile "bune" cin' la sefia camerii defulatzilor erau adevaratzi barbatz da stat, cu orificii de ventilatzie au nu, gen dan capitan de play martzian, fost (decedat) politzian uteceian, hadrian neanastase, ca el are fix doar alea patru casse, valer dorneanu, contzopishteanu', cel cu minecutze nelegate la spate, si, nu 'n cele den urma, bogdaaan olteanuuu, actual boltean financiar-bancar, cu atributziuni pe linie tabaciok,  adeca ai car' au dus pa cele mai 'nalte culmi da civilizatzie si radio progress gloria nepieritoare a shparlantarismului la romun, da i'a dat sinjele pa nas.
cum potzi fi altfel decit un nefericit nesimtzit cu tzitze daca nu regretz glorioasele proceduri pin' care iereau modificate de 'j de ori prevederilii diferitelor legi faradelegi, ca sa'i faca iezistentza inutila diktachiorului, alea cu referendumurile, cu pragurile de participatziune, daca tot nu reusisera sa convinga popo'u' sa'l aburce p'ala den jiltzu'i, sau cum se opinteau ei cu ridicarile de imunitatzi nastasiene, de crapau mitzele tot giucindu'se cu ele, model ramas bortzos pentru actualii pedeleproi cu a lor madam ritzoaika, cea rapusa'n lupta pentru eba d'un amarit de  tolontan nealifiliat politic.
de te si 'ntrebi, asa, prostit, cum se face ca minunatele noast'e hamazoaice pa'lamentare, atitea putzine cite "e", ca's mai mult cu e-uri, sint capabele sa'si strice coafura una alteia, prin tovarasesti paruieli nelegislative,  in loc d'o minima solidarizare, macar in genu' aleia 'ntre teo-mirceabadista si aurika vasile karatechista-chicista, dupa ce au mincat'o da musca pa mona?!
ca sa ce ?
sa'i men_tzie  (coada pa sus) lu' bocaneala nestirbit prestigiu' da premier, pin' la prima, la stinga, la dreapta, nu conteaza, varu_jan boxeaza,  s'apuce sa'l refuza pa diktatoru' militar in devenire, si  sa'i atraga si pe udemarmedalisti dupe el?
pai se poa' o asa les-ditai-ma(na)gestate?

bey, bocule, nu te mai da atit de sametz ca mai ai putzin si solicitzi fuziunea p'in apsortzie cu liberoii, la un raport unu' la zece pent'u ei, cel putzin asa se vede la pauza di'naintea loviturilor da la un'spe metri !