Se afișează postările cu eticheta banciu misogin. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta banciu misogin. Afișați toate postările

marți, 7 octombrie 2014

deci asta'i explicatzia:
producatoarea lu' banciu i'a mincat capu' lu' stanescu!

la fel ca manastirile de la muntele athos, si postul de radio sport total fm, acolo unde presteaza zi de zi, de la orele cin'spe trecute fix, (acum) teribil de plicticosu' radu banciu, se mindrea, nu cu mult timp in urma, pe vremurile "bune", ca nu are nici o fimee'n echipa de realizatori, nici macar in cea tecnica, care echipa, ce'i drept, nici nu avea foarte multzi componentzi, pe motive de austeritate, dar nu numai.

iata ca "datorita" (sau, pentru banciu, din cauza) unei defectziuni (care ne'a dat ocazia s'ascultam unele discutzii ce, in mod normal, n'ar fi trebuit sa fie difuzate pe post) produse in cursul zilii d'azi, am aflat ca banciu are o fimee "in spate"!

misoginul banciu are p'una, probabil "producatoare" (sa nu luam decit primul sens al cuvintului in cauza), care'i face trebile "murdare", adica'i baga p'unu si p'altu la tiliphon, sa "dialogheze" cu el, lucru de neconceput pe vremuri.

asa a ajuns mircea lucescu sa converseze cu banciu!

pe bune!

ca orice contzopist al radioului, banciu a inceput sa faca gimbuslucuri, c'altfel nu'i mai prinde pe mushterii, cu producatoare cu tot

unde sint vremile in care banciu, alaturi de stanescu, stergea pe jos cu "nea mircea", in lipsa?




andy stanescu, respekt, domnule, iata ca producatoarea tzi'a mincat capu!

luni, 1 iulie 2013

pleacă, oare, turcesqiu la antena trei?

deci, nu e vorba aici nici de robert turcesqiu, nici de mircea badea!

e vorba tot de banciu, caruia i s'au cam urcat supcesurile la cap, de 'ncepe sa se ee nu doar de sandalele andreei pora, ci si de margarina lu' robert turcesqiu.

pentru cine nu stie (lucru nu imposibil, pentru ca nici eu n'am fost curios sa aflu prea multe amanunte), turcesqiu s'ar fi loat, pe feisbuc, deci nu stiu in ce mod, de nadia comaneci si d'o reclama pe care aceasta ar fi facut'o, impreuna cu copchilashu', la o marca de margarina marga, cheste care ar fi nascut neste replici, la fel, nu stiu daca doar din partea nadiei sau daca si din partea altor persoane zise si personalitatzi (acum aud c'ar fi intervanit si iliutza nascase)

radu banciu, care are un fel de match cu turcesqiu inca de pe vremea cind turcesqiu cumparase, sau cam asa ceva, postu' de radio sport total fm, s'a simtzit obligat, cum o face d'obicei, sa'i aplice o perversa ca pe tirgu ocna turcesqiului, desi, dac'ar fi sa ma eau dupa ecourile intermediate ajunse pina la mine, turcesqiu ca cam are dreptate, in sensu' ca suna ca dracu' s'auzi si sa vezi o fosta mare sportista facind reclama unui produs nesanatos la cap, a carui formula chimica, auzii acuma la radio, nu difera foarte mult de cea a linoleumului, pe care, daca'i adevarat ce zic astia, dragi pretini mai chimisti decit noi, nu doar calcam, ci il si mincam, iata!


d'aia 'ntreb si io, oare turcesqiu, la fel ca magistru' cristoa alta data (el erea suparat ca s'a loat de el mircea badea), are sa treaca la opozitzia televizionistica?

mircea badea îl așteaptă cu bretzele deșchise!

p.s:

sa fie clar: apreciez ca banciu n'are mama, n'are tata, cu unele micutze essceptzii (diktatoru' & duduka lui), si ca da cu barda'n dumniezou' prostilor de la orase si sate, nu fara a'si complica si periclita existentza fizica p'acest pamint.

nu stiu daca l'a ajuns la renumeratzia, mica/mare, dupa budget, pe mircea badea, da' faptu' c'a inceput sa'i faca "saraci", cu multe noantze peiorative'n glas, pe cei din jur, chiar daca unii dintre ei chiar sint saraci, cu duhu', imi linica mie ca s'a molipsit d'o boala caracteristica proaspetzilor 'mbogatzitzi de razboi, care'l face aproape la fel de antipatic precum colegu' 'mnealui de radio, dan dumitrescu, de meserie spalator de cadavre, dar care dan dumitrescu, in toata nemernicia lui, evita sa se ia pe post de el, marele si tarele banciu, chiar ș'atuncea cind este provocat - si cam este provocat deseori - deși'l dispretzuiește și'l urăște in mod vizibil/audibil din totzi rarunchii.


miercuri, 13 februarie 2013







compot
de
grisine.


pîna și


andreea pora


face mișto


de bilele debile


ale lu' turcesqiu












daca nici astea doo nu's neste stiri in urma carora diktatoru poate zice - come ti dice? - d'acuma po' sa mor fericeeeeee...




Ceea ce pana acum era doar un zvon primeste o confirmare neasteptata din anturajul lui Syda: sotia lui, Elena Basescu, e gravida.
Publicat astăzi, la 00:00




Elena Udrea, mai bărbată decât Vasile Blaga: „Pot să mă bat cu Ponta şi Antonescu”

Elena Udrea spune că poate veni cu un proiect prin care PDL să redevină un partid care se luptă din Opoziție cu abuzurile și cu minciunile USL
Deputatul Elena Udrea va candida pentru funcţia de preşedinte al PDL. Fostul ministru al Dezvoltării şi Turismului a făcut acest anunţ ieri, la grupul deputaţilor democrat-liberali. Cu o zi în urmă, liderul PDL Vasile Blaga anunţase şi el că va intra în cursă pentru un nou mandat. „Am decis să candidez la funcţia de preşedinte al PDL deoarece cred că partidul are nevoie de o schimbare. Candidez pentru că am curajul, am forţa şi energia necesară să vin cu un proiect nou pentru PDL, un partid care se află acum la finalul unei etape. Cred că experienţa de luptă politică de peste opt ani de zile este suficientă pentru a garanta că pot să mă bat în continuare cu Ponta, cu Antonescu, cu Voiculescu, aşa cum am făcut- o întotdeauna”, a arătat Elena Udrea.
REACŢII DIN PDL:
REACŢII DIN USL:



DESIIII, 
daca stai si citesi mai bine, corveta presedintelui incearca - CE FACEEE? -

o de-li-mi-ta-re???
”Trebuie să depășim era Băsescu. Noul partid nu trebuie să depindă de un singur lider, ci de o echipă. Trebuie să ne adresăm electoratului care refuză să vină la vot în ultimii ani. Avem nevoie de un alt tip de proiect”, a adăugat Udrea."Eu l-aş invita pe Traian Băsescu. Aş lua-o ca pe un rămas-bun", a spus Udrea, menţionând că actualul şef al statului este spre final de mandat şi nu doreşte, aşa cum chiar el a declarat, să aibă un nou proiect politic legat de PDL.



DOMNU' ALBAZAPADOIU, CAMARADE, CE PUNCTU SI VIRGULA MEA INSEAMNA ASTA?

pina si turcesqiu e debusolat, nu mai stie spre cine sa se gudure mai cu spor, d'o obliga pina si p'andreea pora sa faca misto de el





acea andreea pora de care totzi masculii feroci, bine dotatzi, frumosi si dasteptzi de pica'n freza ai natziii se simt obligatzi sa se ee pa baza ca n'ar fi atit de fatzoasa ca madam duduka cea laptoasa, d'o pilda.

Apariţiile dese ale Andreei Pora la TV, principala cauză a impotenţei la români
Scris de Calin | Marţi, 12 Februarie 2013 12:50
Un studiu al Ministerului Sănătăţii atrage atenţia asupra riscurilor la care se expun bărbaţii care se uită la emisiuni TV în care apare Andreea Pora.  Cifrele prezentate în studiu sunt de-a dreptul dramatice: 7 din 10 bărbaţi care au privit-o de cel puţin trei ori pe Andreea Pora la TV au acuzat la scurt timp după disfuncţii erectile.
“După cum se ştie, majoritatea bărbaţilor cu disfuncţii erectile sunt afectaţi de o combinaţie de cauze psihologice şi fizice. În cazul Andreei Pora, este vorba în primul rând de cauze psihologice. Un bărbat care o vede pe Andreea Pora nu mai este capabil, din punct de vedere mental, să se gândească la o relaţie sexuală cu o femeie. Cu timpul, asta duce la impotenţă”, a explicat un reputat medic urolog.
Reprezentanţii CNA au reacţionat imediat şi au decis să oblige toate emisiunile TV în care este invitată Andreea Pora să-şi avertizeze telespectatorii de sex masculin asupra riscurilor cărora se expun. Astfel, atât la începutul emisiunilor, cât şi pe parcursul lor, vor rula avertismente cu mesajul “Atenţie, Andreea Pora în platou! Vizionarea acestei emisiuni poate provoca impotenţă!”


stitzi, bai dasteptzilor, mai bine impotent pa baza de andreea pora decit futaciosi la palma ca voi sau ca banciu, asta care, dupa ce i'a lasat, o vreme,  sandalele in pace, iata'l ca aseara si'a readus aminte de ea, cu'n remarcabil simtz d'oportunitate, plus altu' (sau tot acelasi?) d'oportunism, dublate, triplate, qvadruplate cu misoginismu lui selectiv binecunoscut, atunci cind s'a gindit, nevinovat, sa faka remarci deplasate asupra presupuselor diferentze estetice care ar exista intre o andrea pora, pe care de data asta a cuplat'o cu monika makovei, si madam duduka, cea cu mălăieş in călcăieş, frunze'n buze si alte delicatese si coloniale disponibile pa stok.