în care niște
securisti împutzitzi ca mircea lucescu si constantin anghelache (de la dinamo, pe vechi și pe nou) se dovedesc mai binecrescutzi și manieratzi decît nesimtzitul autocaracterizat banciu
Banciu&Stanescu -MIRCEA (LUCESCU), fă-te că lucrezi.18.05.2010
interview cu lucescu 21 april 2014, banciu se face ca lucrează
scenografie și coregrafie cu banciu & anghelache,
înaintea "marelui derby dynamo-steaoa",
avind un final apoteotic,
cu stanescu rămas bușbe, ca voiceovăr,
din a prea-plinului (de el) banciu dorintză
ma preocupă, în continuare, soarta lui "andy" stănescu, despre care n'am mai aflat nimic intre timp, în afară de mici ecouri de romantză cum c'ar mai mișuna prin vastele studiouri de la fabrica de băgat fum în saci de la frigotecnica.
am intrat și p'o falsă pagină de feisbuc (din cele pe care făneii le tot fac celebritătzilor - mie nu mi'a făcut niciunul, încă), unde am dat peste asa ceva:
l'indicatzia c'ar fi actor la teatrul de comedie m'a făcut să dau o fugutză și acolo,
fără rezultat.
aia c'ar fi cascador, m'a făcut visător.
*********************
era să uit: dacă tot e vorba d'atoateștiutorul banciu, care se tot mîndrește cu cultura 'mnealui generală, căpătată probabil, ca'n cazul multora dintre noi, de pe vremea cînd juca "fazan" pe state și orașe, văd că nu renuntză a persista în confuzia pe care o face în legătură cu cei doi "munteanu" de la evropa liberă, niculae constantin munteanu și nicolae munteanu, deși îi mai atrăsesem odată atentzia, pe forum, că sînt două persoane absolut diferite.
banciule taikă, unu'i unu'
http://www.europalibera.org/author/20595.html
altu'i altu'
http://www.europalibera.org/media/video/24601085.html
acuma, apropo, n'ar fi mai cușer să'tzi cîștigi banii participînd la emisiunea lui iantzu "vrei să fii milionar", că tzi'ai pune în valoare, în mod creativ, cultura generalissimă, fără să fii nevoit să te murdărești în halu' ăsta cu politichia?