Se afișează postările cu eticheta andi stanescu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta andi stanescu. Afișați toate postările

marți, 7 octombrie 2014

deci asta'i explicatzia:
producatoarea lu' banciu i'a mincat capu' lu' stanescu!

la fel ca manastirile de la muntele athos, si postul de radio sport total fm, acolo unde presteaza zi de zi, de la orele cin'spe trecute fix, (acum) teribil de plicticosu' radu banciu, se mindrea, nu cu mult timp in urma, pe vremurile "bune", ca nu are nici o fimee'n echipa de realizatori, nici macar in cea tecnica, care echipa, ce'i drept, nici nu avea foarte multzi componentzi, pe motive de austeritate, dar nu numai.

iata ca "datorita" (sau, pentru banciu, din cauza) unei defectziuni (care ne'a dat ocazia s'ascultam unele discutzii ce, in mod normal, n'ar fi trebuit sa fie difuzate pe post) produse in cursul zilii d'azi, am aflat ca banciu are o fimee "in spate"!

misoginul banciu are p'una, probabil "producatoare" (sa nu luam decit primul sens al cuvintului in cauza), care'i face trebile "murdare", adica'i baga p'unu si p'altu la tiliphon, sa "dialogheze" cu el, lucru de neconceput pe vremuri.

asa a ajuns mircea lucescu sa converseze cu banciu!

pe bune!

ca orice contzopist al radioului, banciu a inceput sa faca gimbuslucuri, c'altfel nu'i mai prinde pe mushterii, cu producatoare cu tot

unde sint vremile in care banciu, alaturi de stanescu, stergea pe jos cu "nea mircea", in lipsa?




andy stanescu, respekt, domnule, iata ca producatoarea tzi'a mincat capu!

marți, 22 aprilie 2014

banciu, atoatecunoscătorul, de la "nea riciu" la "cariciu", adică de la rebelul fără cauză la conformistul mafomist, să le ia el pă toate, luîndu'i singur un interview marelui mircea lucescu, dacă tot l'a trimis pe "andy" stănescu la cratitză, la "munca de jos", să cîștigă și el un ban grămadă, ca voiceovăr

în care niște securisti împutzitzi ca mircea lucescu si constantin anghelache (de la dinamo, pe vechi și pe nou) se dovedesc mai binecrescutzi și manieratzi decît nesimtzitul autocaracterizat banciu










Banciu&Stanescu -MIRCEA (LUCESCU), fă-te că lucrezi.18.05.2010


interview cu lucescu 21 april 2014, banciu se face ca lucrează




scenografie și coregrafie cu banciu & anghelache, 
înaintea "marelui derby dynamo-steaoa",
avind un final apoteotic,
cu stanescu rămas bușbe, ca voiceovăr, 
din a prea-plinului (de el) banciu dorintză 

ma preocupă, în continuare, soarta lui "andy" stănescu, despre care n'am mai aflat nimic intre timp, în afară de mici ecouri de romantză cum c'ar mai mișuna prin vastele studiouri de la fabrica de băgat fum în saci de la frigotecnica.

am intrat și p'o falsă pagină de feisbuc (din cele pe care făneii le tot fac celebritătzilor - mie nu mi'a făcut niciunul, încă), unde am dat peste asa ceva:
l'indicatzia c'ar fi actor la teatrul de comedie m'a făcut să dau o fugutză și acolo, fără rezultat.
aia c'ar fi cascador, m'a făcut visător.

*********************
era să uit: dacă tot e vorba d'atoateștiutorul banciu, care se tot mîndrește cu cultura 'mnealui generală, căpătată probabil, ca'n cazul multora dintre noi, de pe vremea cînd juca "fazan" pe state și orașe, văd că nu renuntză a persista în confuzia pe care o face în legătură cu cei doi "munteanu" de la evropa liberă, niculae constantin munteanu și nicolae munteanu, deși îi mai atrăsesem odată atentzia, pe forum, că sînt două persoane absolut diferite.

banciule taikă, unu'i unu'
http://www.europalibera.org/author/20595.html

altu'i altu'
http://www.europalibera.org/media/video/24601085.html


acuma, apropo, n'ar fi mai cușer să'tzi cîștigi banii participînd la emisiunea lui iantzu "vrei să fii milionar", că tzi'ai pune în valoare, în mod creativ, cultura generalissimă, fără să fii nevoit să te murdărești în halu' ăsta cu politichia?

sâmbătă, 2 aprilie 2011

 romanul decapitat si avram iancul spinzurat 

o tema "usurica", de vichend, "cazuta pleashka" odata cu stirea pogromului de la Mazar-i-Sharif  in care "un român a fost decapitat de agresori".
uitindu'ma aseara pretz de citeva minutzele la conclavu' celor doi'spe hoameni furiosi, prilejuit de "interzicerea nelegiuita a partidului poporului",  in care o serie de "activisti ai popo'ului" se jucau cu voiosie cu chibritzelu' lor atrofiat pe linga butoiu' cu benzen al natzionalismului romunesc in adormire, scotzindu'i pe hunguri-bunguri vinovatzi de toate relele ce se 'ntimpla la romunika, daca nu 'n 'ntregu' univers, inclusiff p'in sprijinirea gubernului tradator de neam si tzara boc, mi'am adus aminte de insistentza cu care a fost abordat subiectu' avramutz iancului de cirpa spinzurat de un "nebun" p'in hungurime pina si de catre posturi, aparent, rezonabele, numindu'i aici pe cei de la proaspatu' post de radio "al lu' turcescu".
nu 'ndraznesc sa ma gindesc ce'o fi fo' p'in alte partzi mai repede varsatoare de sinje mai mult sau mai putzin nevinovat.
daca planu' lu' blejnar d'a'l "pedepsi" pe "nebunu' bungur" au esuat, momental, nu'i sigur ca p'in alte partzi, si cu indivizi care n'au alta vina decit c'au aceeasi identitate etnica cu a "nebunului", n'o sa se 'ntimple nimica.
ca, nu stiu de ce, "ca majoritar", ortodox p'in nastere, da' cu mult sinje alogen amestecat prin vene, nu ma simt DELOC - da' stii cum? - chiar DELOC, atit de departe de situatzia aia tragica din afganistan, mai ales cind ma uit la multzi semenii d'ai mei!